Rehber TÜRK TELEKOM volte ve vowifi açma tüm ayrıntılar

emo1616

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
150
hocam elinize sağlık güzel bir kkonu olmuş benim şöyle bir sıkıntım oldu mesaj yolu ile volteyi açmak için mesaj attım belli bir süre sonra geri dönüş olarak cihazınız volteye uyumlu değil mesajı geldi.Yurtdışı imei atılmış Rn8pro kullanıyorum ayarlarında bu secenek var olmasına rağmen neden böyle bir mesaj aldım acaba(Atılan imei ve hat 4.5 g destekliyor)

mad_080

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ali
Cihazım
Mi9T 6/128
Konular
4
Mesaji turkiye volte destekleyen farkli bir cihazdan mi attiniz kendi cihazinizdan mi.

mad_080

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ali
Cihazım
Mi9T 6/128
Konular
4
Kendi cihazımdan attım hocam
Volte destekleyen tr bir cihazdan mesaj atip hattiniza volte tanimlanamaniz gerekiyor oncelikle. Sonra simi kendi cihazina takip deneyin volte acilmazsa rehberi uygulamaniz gerekiyor.

emo1616

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
150
Neden farklı bir cihaz istiyor ki

caretta77

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Mi 10 Lite Zoom
Konular
2
Merhabalar. Mi10 lite Zoom kullanıyorum. PDC tool ile vowifi yi aktif ettim üstte simge çıkıyor kullanıyorum da. Lakin arada bi simge kayboluyor. Bi kaç dakika sonra geri geliyor. Bu operatör kaynaklı mıdır. Başka yaşayan var mı böyle bi sorun.

mad_080

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M. Ali
Cihazım
Mi9T 6/128
Konular
4
Neden farklı bir cihaz istiyor ki
farklıdan kasıt volte destekli türkiye cihazı imeisi kayıtlı bir cihaz.benim tele de imei atıldı. arkadaşta volte destekleyen samsung tr cihaz var fırsat bulduğumda bende simi onun tele takıp volteyi aktifleştirmeyi deneyeceğim.

malidedeoglu

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet Ali
Cihazım
Note 9 Pro 128
Meslek
Ekonomist
Konular
18
Merhabalar. Mi10 lite Zoom kullanıyorum. PDC tool ile vowifi yi aktif ettim üstte simge çıkıyor kullanıyorum da. Lakin arada bi simge kayboluyor. Bi kaç dakika sonra geri geliyor. Bu operatör kaynaklı mıdır. Başka yaşayan var mı böyle bi sorun.
Hayır hocam o modemsel bir sorun bende de oluyor zaman zaman internetin bir anlik dalgalanması ile oluyor

emo1616

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
150
Öncelikle Herkese merhaba arkadaşlar

Türk Telekom hattınız var ise ve faturalı faturasız diye ayırt eden adamlardan birşeyler duyduysanız boşverin takılmayın onlara şimdi anlatım yapacağım düzgün bir şekilde adımları takip edin

Volte kodumuz = *#*#86583#*#*
Vowifi kodumuz = *#*#869434#*#*
Volte için LTE ayarları yapacağımız kodumuz = *#*#4636#*#*

Öncelikle arama ekranında numara yazma yerine " volte kodumuzu ve vowifi kodumuzu " sırayla giriyoruz eğer kodu girdiğinizde" VOLTE carrier check was enabled veya VOWİFİ carrier check was enabled yazıyor ise tekrar girip enable olanı disable yapmanız gerekmektedir.

Her iki koddan sonra " Volte / Vowifi check was disabled " yazisini gördüyseniz buraya kadar doğru adımdasınız.

Şimdi daha önceden eğer ki VOLTE veya VOWİFİ açmak için çalıştıysak hattımızda önce 5555'e İPTAL VOLTE ve sonrasında İPTAL WİFİ ARAMA yazıp tıklamanız gerek iptal talebiniz alınıp iptal edildiği mesajı geldikten sonra TURK TELEKOM hattınızı 4.5 G , VOLTE ve VOWİFİ destekleyen bir telefona takmak ardından ise sırasıyla aşağıdaki işlemleri uygulamanız gerekmekte

5555'e KABUL VOLTE yazıp gönderin "talebiniz alınmıştır " mesajı gelecek biraz zaman geçtikten sonra" VOLTE'ye hoşgeldiniz " mesajı gelecek Türk Telekom tarafından

Sonra KABUL WİFİ ARAMA yazıp 5555'e göndermemiz gerekmekte aynı şekilde
" talebiniz alınmıştır " mesajı geldikten kısa süre sonra " WİFİ ARAMAYA HOŞGELDİNİZ " mesajı gelecek.

Bütün işlemler bitti şimdi kendi telefonunuza takıp Vowifi ve Volte kullanımına başlayabilirsiniz eğer başka telefonda çalışır sizde çalışmaz ise ayarlar şunlar :

Ayarlara > Sim Kartlar ve Mobil Ağlar > hattınızın olduğu sim 1 veya sim 2 ve odadaki seçenekleri ekte resimde gördüğünüz gibi yapın

Daha sonra aynı ekrandan " erişim noktası adları" sekmesine tıklayın sol alttan ekle ye gelin ve ayarlarınızı resimde eklediğim gibi yapın alttan " Daha fazla ...'ya tıklayın ve kaydet seçeneğine basın " ve kaydettiğiniz seçeneği işaretleyin.

Uçak moduna alıp geri çıkabilirsiniz çalışıyor olacaktır şuandan itibaren yüksek ihtimalle hala yok ise geliyoruz son aşamaya

Üstte belirttiğim *#*#4636#*#* kodumuzu giriyoruz hattınız " sim 1 de takılı ise phone 1 ,
Sim 2 de takılı ise phone 2 " kısmını seçiyoruz
Ve resimde kırmızı ile işaretli yeri aynısı yapıyoruz çıkıyoruz tüm işlemler bu kadar

Hayırlı uğurlu olsun

Dipnot : Faturasızda VOWİFİ çalışmıyor diyen arkadaşlar var görüyorum forumda da var çevremde de ama Türk Telekom ile o kadar uğraştım ki bu adımları deneyip bulmak bayağı zamanımı aldı bir teşekkürü çok görmeyin herkese iyi günler dilerim
Hocam eline sağlık tek hamlede açtım ve denedim çiçek gibi maşallah.Bendeki tel yurt dışı idi volte destekeleyen farklı telde denedim oldu.Tek sorum şu kalıyor extra güç harcama oluyor mu bunda.Örnek tel nete balı değil mobildende bağlı değil volte açık simge var bu güç harcıyor mu extra.
Çok teşekkürler hocam

emo1616

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Redmi Note8 Pro
Konular
150
Wowifi internet diş sayısı ikiye düşünce simgede gidiyor wifi simgesi 4 yada full olunca tekrar geliyor.Bu diş sayısına yani çekim gücüne mi bağlı

Son düzenleme:
Üst Alt