Sohbet Türk Telekom Online İşlemler Telefonumu Artık Tanıyor ama ?

Dtl1990

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emine
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
10
Hocam Türk Telekom bu hizmeti veriyor fakat şartı var, faturalı hat kullanmalısınız. Türkcell' e geçtikten sonra mi6 cihazım operatörde görünmüyor. Müşteri hizmetlerini aradım bu marka ile anlaşma yapılmamış ne zaman anlaşma yapılırsa o zaman kullanırsınız şuan kullanamayacaksınız dediler. Bende BTK' ya şikayetimi bildirdim o Türkcell Xiaomi' yi tanıyacak. Türkcell in siteside internet ayarlarını gönder seçeneğinden adını hiç duymadığım ve ihtalat yolu ile gelmeyecen cihazlar var, Xiaomi yok. Üretici firma bizi arasın ya da siz görüşün dediler gereken yapılır. Üretici firma çin' de dedim nasıl olacak? yapacak birşey yok ne zaman anlaşma inceleme yapılırsa o zaman kullanırsınız dediler :) Türkcell yürek yemiş galiba :) :) :)
Brn turk Telekom kullanıyorum cihaz ismi var ama volte desteği vermiyor cihazınız uyumlu değil uyarısı verdi

ibrhm365

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İbrahim
Cihazım
gm 5 plus
Konular
4
imei si malum yollardan yapılmış mi 6 kullanıyorum avea online İşlemlerde Nokia 6600i slide olarak gözüküyor btk ya yada e devlete bakmadım ne yapmalıyım

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
Hiç gerekmediği halde, sırf merakımdan bugün Müşteri temsilcisini aradım ve hattımın VoLTE'ye açılmasını talep ettim, gerekli işlemlere başladı ancak Cihazımı sistemden göremediği için, işlemi gerçekleştiremedi...SIM kartınızı başka bir cihaza takın ve 1 saat sonra tekrar arayın dedi...
Cihazımın destekleyip, desteklemediğinin ne alakası var, ben hattıma istiyorum, hangi cihazda kullanacağım sizi ilgilendirmez ki falan dedim ama sonuçta olmadı...Evde de müsait başka bir cihaz yok....yani kısacası başka bahara kaldı8=);(

Gesendet von meinem MI MAX 2 mit Tapatalk

Bu mesajınızdan sonra aradım, bana hangi cihazı kullandığımı söylediler xiaomi mi 6 kullanıyorsunuz doğru mu ?
Evet dedim cihaz üreticisi tarafından volte açma izni verilmemiş bize dediler btk ya bildirilmesi gerekiyormuş falan filan dedi ama cihazda volte etkin yazıyordu global romdayken, şimdi açmaya kalktım ama açılmıyor vallaha acayip iş zaten volte de kullanmıyorum çokta lazım değil ama siz değerli miui tr ailesi için geribildirim göndereceğim

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Hiç gerekmediği halde, sırf merakımdan bugün Müşteri temsilcisini aradım ve hattımın VoLTE'ye açılmasını talep ettim, gerekli işlemlere başladı ancak Cihazımı sistemden göremediği için, işlemi gerçekleştiremedi...SIM kartınızı başka bir cihaza takın ve 1 saat sonra tekrar arayın dedi...
Cihazımın destekleyip, desteklemediğinin ne alakası var, ben hattıma istiyorum, hangi cihazda kullanacağım sizi ilgilendirmez ki falan dedim ama sonuçta olmadı...Evde de müsait başka bir cihaz yok....yani kısacası başka bahara kaldı8=);(

Evet aynen birebir bu işlemleri yaptık cihazımda VoLTE desteği olduğu halde açamıyorlardı onuda Online işlemler Tüketici şikatleri bölümünden yazdım kendileri açmışlardı bana da geri dönüş yaptılar talebiniz gerçekleşti diye sizde bu şekilde deneyebilirsiniz
[doublepost=1512397582,1512397474][/doublepost]
imei si malum yollardan yapılmış mi 6 kullanıyorum avea online İşlemlerde Nokia 6600i slide olarak gözüküyor btk ya yada e devlete bakmadım ne yapmalıyım
sizin olay farklı idare edeceksiniz bu şekilde yada Volte destekli bi telefonu hattınızı takıp oradan etkinleştrip daha sonra kendi telefonunuzda kullanabilirsiniz

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
Evet aynen birebir bu işlemleri yaptık cihazımda VoLTE desteği olduğu halde açamıyorlardı onuda Online işlemler Tüketici şikatleri bölümünden yazdım kendileri açmışlardı bana da geri dönüş yaptılar talebiniz gerçekleşti diye sizde bu şekilde deneyebilirsiniz
Zaten açılmaz demiyorlar müşteri temsilcilerinde otomatik olarak açma butonu var onlarda oradan açmaya çalışıyor ama şikayet oluşturulunca üst birimler açıyor diye düşünüyorum

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Zaten açılmaz demiyorlar müşteri temsilcilerinde otomatik olarak açma butonu var onlarda oradan açmaya çalışıyor ama şikayet oluşturulunca üst birimler açıyor diye düşünüyorum
evet bence de dediğiniz gibi bizzat bende bu şekilde açtırdım.

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
Ama sorun şu ki her müşteri temsilcisi kafadan birşey atıyor acayip şeyler çıkıyor ortaya önce bana dediler ki xiaomi bize açma yetkisi veremiyor sonra biraz çıkış yaptım otomatik açma yapamıyorum buton a basamıyoruz dedi

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Hocam Türk Telekom bu hizmeti veriyor fakat şartı var, faturalı hat kullanmalısınız. Türkcell' e geçtikten sonra mi6 cihazım operatörde görünmüyor. Müşteri hizmetlerini aradım bu marka ile anlaşma yapılmamış ne zaman anlaşma yapılırsa o zaman kullanırsınız şuan kullanamayacaksınız dediler. Bende BTK' ya şikayetimi bildirdim o Türkcell Xiaomi' yi tanıyacak. Türkcell in siteside internet ayarlarını gönder seçeneğinden adını hiç duymadığım ve ihtalat yolu ile gelmeyecen cihazlar var, Xiaomi yok. Üretici firma bizi arasın ya da siz görüşün dediler gereken yapılır. Üretici firma çin' de dedim nasıl olacak? yapacak birşey yok ne zaman anlaşma inceleme yapılırsa o zaman kullanırsınız dediler :) Türkcell yürek yemiş galiba :) :) :)
Zaten yıllardır faturalı hat kullanıyorum....evde bir eski HTC buldum, SIM Kartı taktım ve yarım Saat sonra tekrar Türktelekomu arayacağım, sonucu merakla bekliyorum8=)

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Zaten yıllardır faturalı hat kullanıyorum....evde bir eski HTC buldum, SIM Kartı taktım ve yarım Saat sonra tekrar Türktelekomu arayacağım, sonucu merakla bekliyorum8=)

zamanında 1 saat sonra aradım telefonunuz sistemde hala gözükmüyor diğer telefonda daha fazla kullanım yapın vs geçiştirecek :)

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
zamanında 1 saat sonra aradım telefonunuz sistemde hala gözükmüyor diğer telefonda daha fazla kullanım yapın vs geçiştirecek :)
Büyük bir ihtimalle öyle diyecek.....HTC uygun değilmiş....Allahtan kızım eve geldi de , LG G4 e taktım SIM kartı, ama Sistem hala HTC yi görüyormuş, olmadı......Kızım 5555 e mesaj gönderdi ve VoLTE aktifleşti....İşi garantiye almak adına, Müşteri temsilcisini tekrar aradım ve teyidi de aldım....bakalım VoLTE li hayat nasılmış?

Üst Alt