Sohbet Türk.net Gigafiber kullanan var mı ?

• Konbuyu başlatan Schwzz
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 40
  • Görüntüleme 901

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
halilgurbuz hocam, benim modemde IPv6 olarak gösteriyor dediğiniz sitede ve şunları söyliyim,
Modemden kabloyla pcye bağlıyken her şey güzel ama başka bir bilgisayardan ve telefonlardan wifi ile iyi hızlar alamıyorum.
Bunun için müşteri temsilciyle görüştüm sorunu söyledim bi tık düzelttiler. Olmazsa arıza kaydı oluşturmamı söylediler.
Bu sizin dediğiniz gibi IPv6 dan mı kaynaklı. Eğer öyleyse bende şansımı deneyeyim belki benimde modemi değiştirirler :)
Aynen hocam. Turknet globalde IPv6 ya geçtiği için bu sorun oluşuyor. Daha önceki modemde sorun oluyordu. Müşteri hizmetlerini arayıp IPv6 yı kapattırınca duzeliyordu ama. Bir gün sonra bakınca sistem yine otomatik olarak IPv6 aktif etmiş oluyordu. Sıkıntı öyle çözülmeyince modem değişimi istedim. Sağolsunlar yardımcı oldular. Zaten 1000mbit hızda wi-fi 5 kullanmak mantıklı değil. Neden hâlâ ilk müşteriye ellerindeki bu modemi veriyorlar anlamıyorum. Stok bitirmeye çalışıyorlar heralde. 🫣🙂

Son düzenleme:

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Note 11 Pro
Konular
150
Aynen hocam. Turknet globalde IPv6 ya geçtiği için bu sorun oluşuyor. Daha önceki modemde sorun oluyordu. Müşteri hizmetlerini arayıp IPv6 yı kapattırınca duzeliyordu ama. Bir gün sonra bakınca sistem yine otomatik olarak IPv6 aktif etmiş oluyordu. Sıkıntı öyle çözülmeyince modem değişimi istedim. Sağolsunlar yardımcı oldular. Zaten 1000mbit hızda wi-fi 5 kullanmak mantıklı değil. Neden hâlâ ilk müşteriye ellerindeki bu modemi veriyorlar anlamıyorum. Stok bitirmeye çalışıyorlar heralde. 🫣🙂

Şimdi sizdeki modem net model neydi hocam onu talep edeceğim kuruluma gelecekleri zaman. Zte şu şu model gibi.

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
Hocam ZTE ama modeli yarın akşama yazabilirim. Ama ellerinde farklı ZTE olduğunu da sanmıyorum.
Yarın akşam yazarım.
A
Şimdi sizdeki modem net model neydi hocam onu talep edeceğim kuruluma gelecekleri zaman. Zte şu şu model gibi.

DoktorProxy

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 12 5
Konular
10
Merhaba bende türk net gigafiber kullanıyorum fatura 400 tl

Schwzz

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Note 11 Pro
Konular
150
Son düzenleme:

DoktorProxy

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 12 5
Konular
10
Tamam hocam.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bizim bina ve çevresine özel 249 tl yaptılar bide bölgede Turk.net tt altyapısından abone çok. Cuma aktivasyon olacak..
bizim de 250 tlydi zam geldi

Schwzz

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Note 11 Pro
Konular
150

DoktorProxy

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 12 5
Konular
10
Doğrudur belirli bir süre içinmiş zaten ama 400 tl için dahi f/p tartışmasız. Şuanda çoğu iss de 1000mbps bin küsür liralara dayanıyor.
Normal fiber internetlerin bile faturaları 400 lirayı aştı sanırım türknet hala iyi tutuyor

Schwzz

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Note 11 Pro
Konular
150
Normal fiber internetlerin bile faturaları 400 lirayı aştı sanırım türknet hala iyi tutuyor

Vdsl 100 ler 670 tl civarı hatta 700 ü bulabiliyor. Benimde Türk telekomu iptal ettirilp geçme sebebim o hem 1000 mbps hemde 400tl olması birkaç ay indirimli olup geri fiyat standarta çekilse bile iyi. Cuma gününü bekliyorum..

DoktorProxy

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 12 5
Konular
10
Vdsl 100 ler 670 tl civarı hatta 700 ü bulabiliyor. Benimde Türk telekomu iptal ettirilp geçme sebebim o hem 1000 mbps hemde 400tl olması birkaç ay indirimli olup geri fiyat standarta çekilse bile iyi. Cuma gününü bekliyorum..
Bizde türk telekomdan geçmiştik altyapımız var diye iyikide geçmişiz. Ama ilk aldığımız günler çok sorun yaşadık sürekli internet kopuyordu rahat bi 2 hafta öyle uğraştık sonrasında hiç sorun yaşamadık

Üst Alt