Sohbet Türk.net Gigafiber kullanan var mı ?

• Konbuyu başlatan Schwzz
  • Başlangıç tarihi
  • Cevaplar 34
  • Görüntüleme 665

Security Developer

ᴍɪᴜɪ ᴍᴇᴍᴏʀʏ
Premium Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Đ₳Ɽ₭ ₩ØⱤⱠĐ
Cihazım
Xiaomi, Huawei
Meslek
Whatever
Konular
8
Heleki donanımhaber gibi bir forumda bunu belirtmek isyan çıkması için en büyük sebep olmuş hocam, doğrudur bilirim oradaki userları :D (kötülemiyorum, yapıları öyle genelde) e haklılarda bir bakıma :))

Size o zaman 400 çıktı ise bize ne çıkar bakalım, bu arada zte wifi 6 modemi kesinlikle söyleyeceğim.

Ben hatta bir an heyecanıma yenik düşüp hat taşıma yapabilirmiyiz demiştim Türk.net çalışanına dolayısı ile olmaz demişti. haha--haha--haha--

Kafamdaki tüm sorular çözüme kavuştu her ikinizede çok teşekkür ediyorum hocalarım.
Rica ederiz ne demek hocam 😊 😃

rehavetyok

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Recep
Cihazım
mi mix 2
Konular
2
Selamlar
uzun zamandır Gigafiber kullanıyorum sadece iki kez sorun yaşadım arka binada insaat calisması kablo koparmış birde grpon cihazına giren fişi kırmıstım onuda hemen gelip yaptılar. onun dışında kesinti bile yaşamıyorum (bakımlar dışında onuda bilgi veriyorlar) ortalama 900 download - 950 upload alıyorum. verdikleri gpon ve modem de de sorun yaşamadım. modeme anlık 15+ cihaz baglı olabiliyor. İstatistiklere baktığımda onceki ayların birinde 3500 GB doanload yapmışız:)

oyunlarda sunuculara göre değişiklik gostersede 1-5 ms civarında ping alıyorum.
pc de sunucu kaynaklı bazı oyunlarda 50-60 olabiliyor.

1 yıllık fiyat sabitleme ile aylık 270 TL oduyorum.

Schwzz

100 yıldır açtığın yolda, gösterdiğin hedefe..
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Note 11 Pro
Konular
149
Selamlar
uzun zamandır Gigafiber kullanıyorum sadece iki kez sorun yaşadım arka binada insaat calisması kablo koparmış birde grpon cihazına giren fişi kırmıstım onuda hemen gelip yaptılar. onun dışında kesinti bile yaşamıyorum (bakımlar dışında onuda bilgi veriyorlar) ortalama 900 download - 950 upload alıyorum. verdikleri gpon ve modem de de sorun yaşamadım. modeme anlık 15+ cihaz baglı olabiliyor. İstatistiklere baktığımda onceki ayların birinde 3500 GB doanload yapmışız:)

oyunlarda sunuculara göre değişiklik gostersede 1-5 ms civarında ping alıyorum.
pc de sunucu kaynaklı bazı oyunlarda 50-60 olabiliyor.

1 yıllık fiyat sabitleme ile aylık 270 TL oduyorum.

Değerli bilgilerinizi paylaştığınız için çok teşekkür ederim. Yıllık oluyorsa o şekil yapacağım.

Schwzz

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Note 11 Pro
Konular
149
halilgurbuz Security Developer

Aşamalarda baya sona gelindi kablolar çekildi, binaya siyah kutusunu koydular kutu yanında kablolar var kutuya çekilecek ve aktivasyon yapılacağı bilgisini aldım. Ayrıca yeni olduğu için binaya özel 249 dan verecekleri bilgisinide aldım ve peşin ödeme yapabiliyorum. Modem kendilerinin ve genelde Zyxel veriyorlarmış ancak ben yetkiliye geçer isem Zte modem talep edeceğimi belirttim. Oda veririz tabiki dedi gelir iken. Sonuç böyle. Ha tabiki 66 gün taahhüt sürem kaldı tt de arayıp duruyorlar açmıyorum. Sen 215 lik tarifeyi 600 küsüre çeker isen niye sende Vdsl kalayım ki direkt fibere geçerim ki öylede yapacağım. Tt nin kendi kutusu fiber destekli ama inatla fiber olayını çözmüyor tt dediğimiz halde yapmadılar. Kendileri bilir..

Bu arada bende x6 pro ya geçtim hocam.

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26

Aşamalarda baya sona gelindi kablolar çekildi, binaya siyah kutusunu koydular kutu yanında kablolar var kutuya çekilecek ve aktivasyon yapılacağı bilgisini aldım. Ayrıca yeni olduğu için binaya özel 249 dan verecekleri bilgisinide aldım ve peşin ödeme yapabiliyorum. Modem kendilerinin ve genelde Zyxel veriyorlarmış ancak ben yetkiliye geçer isem Zte modem talep edeceğimi belirttim. Oda veririz tabiki dedi gelir iken. Sonuç böyle. Ha tabiki 66 gün taahhüt sürem kaldı tt de arayıp duruyorlar açmıyorum. Sen 215 lik tarifeyi 600 küsüre çeker isen niye sende Vdsl kalayım ki direkt fibere geçerim ki öylede yapacağım. Tt nin kendi kutusu fiber destekli ama inatla fiber olayını çözmüyor tt dediğimiz halde yapmadılar. Kendileri bilir..

insallah bize de gelir bu fiber vs yine halimize şükür 50 mbps le işimi görebiliyorum

Schwzz

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Note 11 Pro
Konular
149
insallah bize de gelir bu fiber vs yine halimize şükür 50 mbps le işimi görebiliyorum

Fiyat çok önemli hocam, fiber getirmeseydi Turk.net alt tarifelere bakacaktım tt de en ucuz tarife şuan 350 görünüyor. Fiber gelmese idi bile netspeed veya gıbırnet gibi diğer alternatiflere bakmam olasıydı.

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197

Sizin adınıza çok sevindim hocam. İyi günlerde kullanın şimdiden. Ne olur ne olmaz peşin ödeme yapın. Kendi Sitesinden 6 taksit oluyor.
Yeni telefonunuzda hayırlı olsun güle güle kullanın 🙂 wi-fi 6 modem mutlaka alın.
249₺ güzel fiyat. Bu hizmete bu fiyat mükemmel.
Darısı harkesin başına diyelim.

Schwzz

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Note 11 Pro
Konular
149
Sizin adınıza çok sevindim hocam. İyi günlerde kullanın şimdiden. Ne olur ne olmaz peşin ödeme yapın. Kendi Sitesinden 6 taksit oluyor.
Yeni telefonunuzda hayırlı olsun güle güle kullanın 🙂 wi-fi 6 modem mutlaka alın.
249₺ güzel fiyat. Bu hizmete bu fiyat mükemmel.
Darısı harkesin başına diyelim.
Teşekkür ediyorum, ekipler ilgili ve çalışmalar hızla sürüyor bence olmayan yerlere altyapı talebiyle ilgili site yönetimleri veya çevre sakinleri talep bırakmaları hep birlikte. Bencede fiyatına göre hizmet iyi görünüyor. Herşey hazır olduğunda konuya hız testleri paylaşacağım.

Schwzz

Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Utku
Cihazım
Note 11 Pro
Konular
149
Yarın son kablolamalar yapılıyor kutuya cuma günüde bölgemde Allah izin verirse aktivasyon yapılıyor ve açılıyor.

birGaripYolcu

Düşündüğün gibi yaşarsın.
Premium Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erdal
Cihazım
Xiaomi
Meslek
Mak.Tekn.
Konular
20
halilgurbuz hocam, benim modemde IPv6 olarak gösteriyor dediğiniz sitede ve şunları söyliyim,
Modemden kabloyla pcye bağlıyken her şey güzel ama başka bir bilgisayardan ve telefonlardan wifi ile iyi hızlar alamıyorum.
Bunun için müşteri temsilciyle görüştüm sorunu söyledim bi tık düzelttiler. Olmazsa arıza kaydı oluşturmamı söylediler.
Bu sizin dediğiniz gibi IPv6 dan mı kaynaklı. Eğer öyleyse bende şansımı deneyeyim belki benimde modemi değiştirirler :)

Üst Alt