Yardım Telefonumun Pili birdenbire azalmaya başladı !

Kokomo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
2
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
V9.6.1.0.MBFMIFD Global Beta ROM
Telefon Modeli
Redmi Note 4x
Bootloader Kilidi
Kapalı
Telefonumun pili birdenbire azalmaya başladı. Normalde 12-13 saat şarj olmadan çalışıyordu. Şimdi sadece 4 saatte bitiyor ! Telefonumu 15 ay önce aldım. Yeni bir uygulama indirmedim. Sadece 1 gün öce Mi Müzik sistem uygulaması güncellendi. (3.5.03i) Sorun bu güncellemeden dolayı olabilir mi ? Ne yapmamı tavsiye edersiniz ? Teşekkürler.

Telefonumun : Redmi Note 4x
Sürüm : V9.6.1.0.MBFMIFD
ROM: Global Beta ROM

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Kullandığınız şarj adaptörü ve kablosunu değiştirmiş miydiniz son zamanlarda?

Oyla:

Kokomo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
2
Kullandığınız şarj adaptörü ve kablosunu değiştirmiş miydiniz son zamanlarda?

Hayır, ilk aldığım cihazla şarj etmekteyim. Dediğim gibi son 2 gün içinde farklı olan tek şey "Müzik Sistem Güncellemesi".

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Onun etki edeceğini sanmıyorum hocam. Müsait bir zamanda yedeklerinizi alıp fabrika ayarlarına çevirin isterseniz. Düzelmesi muhtemel. Android sistemi uzun kullanımda böyle sorunlar çıkartabiliyor ne yazık ki.

Oyla:

Kokomo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
2
Onun etki edeceğini sanmıyorum hocam. Müsait bir zamanda yedeklerinizi alıp fabrika ayarlarına çevirin isterseniz. Düzelmesi muhtemel. Android sistemi uzun kullanımda böyle sorunlar çıkartabiliyor ne yazık ki.

Pil bozulmuş olabilir mi ?

Oyla:

Peocawe

Bilgi paylaştıkça güzel.
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cem
Cihazım
OnePlus 6T 128
Konular
115
Pil bozulmuş olabilir mi ?

O da ihtimaller arasında fakat fabrika ayarlarına sıfırlayıp deneyin birde. Ek olarak; pili hiçbir zaman tamamen bitirene kadar kullanmayın, bu pile zarar verir. %20 altına düştüğünde şarja takmaya özen gösterin.

Oyla:

Kokomo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
2
O da ihtimaller arasında fakat fabrika ayarlarına sıfırlayıp deneyin birde. Ek olarak; pili hiçbir zaman tamamen bitirene kadar kullanmayın, bu pile zarar verir. %20 altına düştüğünde şarja takmaya özen gösterin.

Yeni bir gelişme oldu ! Telefon artık şarj da olmamaya başladı. Şarj cihazını takıyorum, şarj oluyor görünüyor, fakat pil seviyesi düşmeye devam ediyor ! %20 uyarısında şarjı taktım. Hızla 19-18-17'ye düştü şarj oluyor görünmesine rağmen ! Sanırım pil bozuldu, değil mi ?

Oyla:

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
198
Yeni bir gelişme oldu ! Telefon artık şarj da olmamaya başladı. Şarj cihazını takıyorum, şarj oluyor görünüyor, fakat pil seviyesi düşmeye devam ediyor ! %20 uyarısında şarjı taktım. Hızla 19-18-17'ye düştü şarj oluyor görünmesine rağmen ! Sanırım pil bozuldu, değil mi ?
şarj kablosu içinden kopunca da böyle oluyor. yada adaptör bozulunca da böyle oluyor.
önce yeni bir adaptör ve güzel bir kablo alın onlarla deneyin. illa orjinal adaptör olmasına gerek yok 5v 2A veren adaptör alsanız yeter. kablo da düzgün kalın iyi bişey alın. teknosa larda sony marka kablolar var 49 lira. güzel adaptör de var 50 lira da o. 100 liraya işiniz çözülebilir.
baktınız olmuyor tamire verin. sorun pil ise pil değişir subboard (usb çıkışının olduğu kart) ise o değişir.

Oyla:

Kokomo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sinan
Cihazım
Redmi Note 4x
Konular
2
şarj kablosu içinden kopunca da böyle oluyor. yada adaptör bozulunca da böyle oluyor.
önce yeni bir adaptör ve güzel bir kablo alın onlarla deneyin. illa orjinal adaptör olmasına gerek yok 5v 2A veren adaptör alsanız yeter. kablo da düzgün kalın iyi bişey alın. teknosa larda sony marka kablolar var 49 lira. güzel adaptör de var 50 lira da o. 100 liraya işiniz çözülebilir.
baktınız olmuyor tamire verin. sorun pil ise pil değişir subboard (usb çıkışının olduğu kart) ise o değişir.

Başka adaptörle de denedim, aynı sonuç maalesef. Pil sorunlu sanırım. Garanti içi bir telefon ama Delta servis hemen değiştiremeyiz diyor ! 3 gün beklersiniz diyor. Hemen değiştirebileceğim anadolu yakasında güvenilir bir servis var mıdır ? Telefon kapandı !

Oyla:

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
198
güzel tamir yapan facebook grubunda b arkadaş var onu tavsiye ederim
deltaya bulaşmayın. ya telefonun içine ederler, yada çok masraf çıkarırlar.
garanti den bile yapmazlar, bide üstüne telefonu mahvederler. benden söylemesi.
size özelden yazarım arkadaşı burdan reklama giriyor.

Oyla:
Üst Alt