Yardım Telefonumun İMEİ kopyalandı

yukselbulut

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yüksel
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
Esnaf
Konular
8
Arkadaşlar merhaba gezegen iletişimden almış olduğum mi6 telefonum bir sabah kalktığımda şebeke problemiyle karşılaştım.Belki kart yuvası tozlanmıştır diye defalarca çıkarıp üfledim.Telefonun şebekesi 2.hatta çalışıyor fakat 1.hatta şebeke yoktu.E-devletten 1.hattın imei kontrol ettiğimde “Bu IMEI numarasının başka cihazlara kopyalandığı tespit edilmiştir” yazısını gördüm ve çok üzüldüm.Sonuçta 2 yıl garantili alınan bu cihaz nasıl olurda imei kopyalanır anlamış değilim.Hemen yetkili servise Deltaya gönderdim 14 gün sonra siteden kontrol ettiğimde açıklamaya;Yapılan inceleme sonucunda ürünün imei numarasının kopyalandığı tespit edilmiştir.Eşleştirme için Gezegen Gsm Ürünleri San.ve Tic.ltd.şti. 02125221522 ithalatçınızdan bilgi alabilirsiniz diye mesajı okudum.Gezegen iletişimi aradım yalnız galiba hafta sonu diye açan olmadı.Bu eşleştirme nedir? Eşleştirme yapıldıktan sonra cihaz çift hatlı kullanılmayacakmı?Garantili bir telefon nasıl bu hale geliyor anlamadım.Bana yol gösterirmisiniz.

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Selamlar mi 8 lite telefonumu migrostan aldım bu akşama kadar sorunsuz kullandım lakin az önce hattım da sim 1 de ağ yok deyince gerekli ayarları yapmama rağmen sim 1 de hattım çalışmıyor sim 2 ye taktım hat çalıştı e devlet ten bakınca sim 1 deki imei numaranız başka telefona kopyalanmıştır diyor cihazın garantisi devam ediyor migrosa mı başvurmak gerekir

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Cihaz resmi garantili bir cihaz ise imei kopyalanmış olamaz. Çalınmış olma ihtimali var tabiki. Aldığınız yer ile iletişime geçmeniz daha sağlıklı olacaktır.

Oyla:

inflames

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ediz
Cihazım
Mi Note3
Meslek
Profesyonel Ses-Işık Sistemleri
Konular
6
Bu konu ile ilgili birkaç yazı okumuştum geçmişte,
İnternetten farklı yazıları kopyalıyorum aşağıya, Sanırım durum ayıplı mala giriyor. Tabi yazılanlar doğrultusunda sizlerde geniş bir araştırma yapabilirsiniz.
Tabi bu durumlar Ülkemiz'de uzun ve meşakatli olabiliyor,

Oyla:

Lovelesss

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlyas
Cihazım
Mİ 11 LİTE
Konular
17
Cihaz resmi garantili bir cihaz ise imei kopyalanmış olamaz. Çalınmış olma ihtimali var tabiki. Aldığınız yer ile iletişime geçmeniz daha sağlıklı olacaktır.
Abi cihaz resmi garantili hiçbir yerde bırakmadım servise vermedim kutusu evde faturası e fatura migrostan alınma çok ilginç migros arayıp soracam

Oyla:

Lovelesss

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlyas
Cihazım
Mİ 11 LİTE
Konular
17
Sabah migros mh şikayet kaydı oluşturdum az önce tokat novada avm migrostan aradılar fatura bilgisi ithalatçı bilgisi istediler işleme koyalım dediler sorunun kaynağı olarak da cihazı alıp sattığımız distribütörün imeileri sakladığı pc veya Web sitesi hackkenmiş olabilir dediler 4 farklı müşteriden böyle bir talep geldi dedi migros

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Sabah migros mh şikayet kaydı oluşturdum az önce tokat novada avm migrostan aradılar fatura bilgisi ithalatçı bilgisi istediler işleme koyalım dediler sorunun kaynağı olarak da cihazı alıp sattığımız distribütörün imeileri sakladığı pc veya Web sitesi hackkenmiş olabilir dediler 4 farklı müşteriden böyle bir talep geldi dedi migros

Distribütörün sorunu sizi bağlamaz. Sorununuzu gidereceklerdir.

Oyla:

Lovelesss

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlyas
Cihazım
Mİ 11 LİTE
Konular
17
Distribütörün sorunu sizi bağlamaz. Sorununuzu gidereceklerdir.
Migros sorunu çözdü sim 1 de hat yeniden aktif oldu ama e devlet de hala imei numaranız kooyalanmıştır yazıyor ilginç

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99
Migros sorunu çözdü sim 1 de hat yeniden aktif oldu ama e devlet de hala imei numaranız kooyalanmıştır yazıyor ilginç

O yuvaya başka bir sim kart takıp dener misiniz? Klon imeiye düşen cihazlarda mevcut hat ile kullanılabilmesi için eşleştirme yapılıyor. Sadece o kart ile çalışan bu yöntemde diğer kartlar çalışmaz.

MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Lovelesss

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlyas
Cihazım
Mİ 11 LİTE
Konular
17
O yuvaya başka bir sim kart takıp dener misiniz? Klon imeiye düşen cihazlarda mevcut hat ile kullanılabilmesi için eşleştirme yapılıyor. Sadece o kart ile çalışan bu yöntemde diğer kartlar çalışmaz.

MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Akşama deniyeceğim abi

Oyla:

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
İlgili resmi kurum ne yapabilir?
Eğer IMEI kopyalayanlar yurticinde olsa cezalandırır ve cihazını elinden alıp iptal edersin olur biter.
Ya bu işi yapanlar yurtdisinda ise nolacak.

Oyla:

Tuxs

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
Adım
ESR
Cihazım
Mi9 T Pro 6/128
Konular
2
Sorun yaşayan arkadaşlara geçmiş olsun, garantili alıp böyle bir durum yaşamak üzücü ama olmuş bir kere. Her firmanın cihazında yaşanılabilecek bir durum baktığımızda. Umarım sorununuz bir an önce çözüme kavuşur, durum hakkında bizleride bilgilendirirseniz seviniriz arkadaşlar.

Oyla:
Üst Alt