Yardım Telefonumun İMEİ kopyalandı

yukselbulut

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yüksel
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
Esnaf
Konular
8
Arkadaşlar merhaba gezegen iletişimden almış olduğum mi6 telefonum bir sabah kalktığımda şebeke problemiyle karşılaştım.Belki kart yuvası tozlanmıştır diye defalarca çıkarıp üfledim.Telefonun şebekesi 2.hatta çalışıyor fakat 1.hatta şebeke yoktu.E-devletten 1.hattın imei kontrol ettiğimde “Bu IMEI numarasının başka cihazlara kopyalandığı tespit edilmiştir” yazısını gördüm ve çok üzüldüm.Sonuçta 2 yıl garantili alınan bu cihaz nasıl olurda imei kopyalanır anlamış değilim.Hemen yetkili servise Deltaya gönderdim 14 gün sonra siteden kontrol ettiğimde açıklamaya;Yapılan inceleme sonucunda ürünün imei numarasının kopyalandığı tespit edilmiştir.Eşleştirme için Gezegen Gsm Ürünleri San.ve Tic.ltd.şti. 02125221522 ithalatçınızdan bilgi alabilirsiniz diye mesajı okudum.Gezegen iletişimi aradım yalnız galiba hafta sonu diye açan olmadı.Bu eşleştirme nedir? Eşleştirme yapıldıktan sonra cihaz çift hatlı kullanılmayacakmı?Garantili bir telefon nasıl bu hale geliyor anlamadım.Bana yol gösterirmisiniz.

Lovelesss

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlyas
Cihazım
Mİ 11 LİTE
Konular
17
Son durum şu
Migrostan aradılar imei konusunda bişi yapamıyoruz e devlet den numara imei eşleştirme yapın dediler telefon satarsam ne olacak dedim ozaman alan kişide numarasını eleştirecek dediler thh gidicem sanırım fikriniz var mı

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Son durum şu
Migrostan aradılar imei konusunda bişi yapamıyoruz e devlet den numara imei eşleştirme yapın dediler telefon satarsam ne olacak dedim ozaman alan kişide numarasını eleştirecek dediler thh gidicem sanırım fikriniz var mı

Bu konuşmayı yazılı olarak size versinler sizde THH'ye başvurun, yazılı istemenin sebebi süreç hızlı ilerlesin yoksa THH yazıyazacak migrosa migros geri cevap verecek vs bir ton süre uzar. Siz görüşün durumu da anlatın THH'ye başvuracağım için yazılı olarak cevap verin deyin...

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
Alış Verişteki tarafların saçmalıkları yüzünden Thh çalışanlarının maruz olduğu/olacağı konuları düşündükçe kaybolan vakit/nakit için üzülüyorum...

Oyla:

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
Benim başıma geldi. Uzun uzadiya yazmıyorum çünkü yapilacak herşeyi yaptim. Sonuç e devletten imei nin kullandığım numara uzerine acilmasina karar verildi. 1 hafta icinde islem yapildi. Baska resmi olarak hicbir yolu yok. Tüketici hakem heyetinde sonuç yok. Aldığın yeri mahkemeye versen sonuc yok. Yok da yok . Geçmiş olsun.

Oyla:

Lovelesss

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlyas
Cihazım
Mİ 11 LİTE
Konular
17
Saçmalığa Bakarmısınız
Eşiminde benimde imei kopyalanmış telefon kutuları faturaları duruyor
Migros bizim yapabileceğimiz bir şey yok
Btk imei kopyalandığı için bizim yapabileceğimiz bir şey yok
Thh imei kopyalandığı için bizim yapabileceğimiz bir şey yok
Avea imei kopyalandığı için bizim yapabileceğimiz bir şey yok
Yetkili servis imei kopyalandığı için bizim yapabileceğimiz bir şey yok
Ozaman telefon kullanmıyalım
İşin garibi telefonu Btk edevlet üzerinden eşleştirme yapıyor avea bizde kayıt yok diyor
Kendi edevlet şifremle kontrol ediyorum eşleşme sağlanmış gözüküyor dün de cihazınız kapanacaktır diye SMS geldi
Buyrun cenaze namazına

Oyla:

sinanyalcn

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
sinan
Cihazım
9 se
Konular
0
mi 8se nin 2 imeisi de klonlanmış mesaj geldi arkadaşlar. yurtiçi değildi cihaz. bir şey merak ediyorum imeileri tekrar aynı telefona atılabiliyor mu yoksa o imei artık kullanılmaz mı

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
mi 8se nin 2 imeisi de klonlanmış mesaj geldi arkadaşlar. yurtiçi değildi cihaz. bir şey merak ediyorum imeileri tekrar aynı telefona atılabiliyor mu yoksa o imei artık kullanılmaz mı
Kullanılamaz

Oyla:
Üst Alt