Yardım Telefonumun İMEİ kopyalandı

yukselbulut

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yüksel
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
Esnaf
Konular
8
Arkadaşlar merhaba gezegen iletişimden almış olduğum mi6 telefonum bir sabah kalktığımda şebeke problemiyle karşılaştım.Belki kart yuvası tozlanmıştır diye defalarca çıkarıp üfledim.Telefonun şebekesi 2.hatta çalışıyor fakat 1.hatta şebeke yoktu.E-devletten 1.hattın imei kontrol ettiğimde “Bu IMEI numarasının başka cihazlara kopyalandığı tespit edilmiştir” yazısını gördüm ve çok üzüldüm.Sonuçta 2 yıl garantili alınan bu cihaz nasıl olurda imei kopyalanır anlamış değilim.Hemen yetkili servise Deltaya gönderdim 14 gün sonra siteden kontrol ettiğimde açıklamaya;Yapılan inceleme sonucunda ürünün imei numarasının kopyalandığı tespit edilmiştir.Eşleştirme için Gezegen Gsm Ürünleri San.ve Tic.ltd.şti. 02125221522 ithalatçınızdan bilgi alabilirsiniz diye mesajı okudum.Gezegen iletişimi aradım yalnız galiba hafta sonu diye açan olmadı.Bu eşleştirme nedir? Eşleştirme yapıldıktan sonra cihaz çift hatlı kullanılmayacakmı?Garantili bir telefon nasıl bu hale geliyor anlamadım.Bana yol gösterirmisiniz.

yukselbulut

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yüksel
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
Esnaf
Konular
8
Bir e-posta hesabı açarken bile yüzlerce soru,güvenlik v.s gibi şeylerden sonra hesabı zorla açıyorsak,Bankaların bile artık yüz tanıma sistemi,göz tanıma sistemi v.s gibi şeyleri varsa ve teknoloji bu kadar ilerlemişse bunların arasında kendi kimliğimiz gibi olan telefonların imei'sini çalan adamlara helal olsun demekten başka birşey gelmiyor aklıma.

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
“...Hatta sevmediğiniz her hangi birinin IMEI'sini derhal klona düşürüp telefonunu kullanılmaz hale getirebilirsiniz...” de ne demek! Kötü niyetliler için yol gösterici ve özendirici olabilecek bu ifadeye hemen/derhal/bir an önce çekidüzen verin, cantara.

Az önce kaldırdığın bu ifadenin neresi uygunsuz dil içeriyor, chatin_62? cantara, görür görmez bahsi geçen ifadesine çekidüzen verecektir zaten.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Görüyor musunuz, Murad Ali Hocam?

Onuncu köy, bu üslup ile az kalır... haha--
Hocam, daha önce çok denedim ve bu konu içeriğine ilişkin çalışır bir yöntem olduğunu da şu an “10'uncu köy”den yazıyor olmam doğruluyor.

Oyla:

sese61

Security
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
Mi 9
Meslek
Güvenlik
Konular
18
Benim de başıma gelmisti zamaninda. Tek hatliydi telefonum ve çöp oldu. Çünkü BTK kurallari geregi klonlanan imei sadece tek bi hat uzerine açılıyor. Haliyle cihazi satamiyorsun ya da baska bir hat ile kullanamıyorsun. Bu ülkemizde maalesef bir kanun açığı ya da hatasi gibi birsey. O yüzden imei isleri illegal isler diye bosuna demiyoruz :) geçmiş olsun. Allah'tan cihazınız iki hatlı da mağduriyetiniz cok olmamış.

Oyla:

vivandiere

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Erhan
Cihazım
Mi 9
Konular
1
Hocam, niyetim yeni yıla yeni bir hesapla “11'inci köy”den giriş yapmak ya da bilgikurdu kardeşimize uygulamalı bir şekilde göstermek değil; sadece uygun bir şekilde düzeltilmesi gereken yere işaret ettim.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
“...Hatta sevmediğiniz her hangi birinin IMEI'sini derhal klona düşürüp telefonunu kullanılmaz hale getirebilirsiniz...” de ne demek! Kötü niyetliler için yol gösterici ve özendirici olabilecek bu ifadeye hemen/derhal/bir an önce çekidüzen verin, cantara.

Az önce kaldırdığın bu ifadenin neresi uygunsuz dil içeriyor, chatin_62? cantara, görür görmez bahsi geçen ifadesine çekidüzen verecektir zaten.

Mesajı tek başına değil alıntılanan, yani cevap olarak verilen mesajla beraber değerlendirmeniz gerekli. Konu sahibi arkadaşımız iPhone kullandığında IMEI'nin klonlanmayacağını ifade ettiği için her cihazda ve hatta kötü niyetli olarak bu durumun başına gelebileceğine dair uyarı olması için yazılmış bir mesaj. Ancak siz bu uyarıyı yol gösterici olarak tanımlamışsınız. Aynı mantıkla ceza kanununda yazılan suçları da okuyan her hangi biri de bu kanun yol göstericidir çıkarımına ulaşabilir.

İkinci olarak kullandığınız üslup, dil ve noktalama işaretleri nedeni ile uyarı almışsınız. Forumumuzda yöneticilerimiz de dahil olmak üzere hiç bir üyemize "emir" verme yetkisine de yetisine de sahip değilsiniz. Aldığınız uyarıda "Üslubunuza dikkat ediniz. Kimseye emir veremez, küstahlık yapamazsınız." ibaresi mevcut. Forumumuzda bulunmaması gerektiğini düşündüğünüz içerikleri rapor butonunu kullanarak bildirebilir, herkese açık alanlarda cevaplanmasını istediğiniz sorularınızı da forum genel adabına uygun bir üslup ile sorabilirsiniz ancak bu şekilde devam etmeniz halinde ikinci uygunsuz dil uyarısı alır ve hesabınızın kapatılmasına neden olursunuz.

Oyla:

chatin_62

Süper Üye
Onursal Yönetici
Premium Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çetin
Cihazım
Xiaomi 12TPro
Meslek
Bilgi Teknolojiler
Konular
99

cantara hocamız gerekli cevabı vermiş. Ben de mesajınızı silen kişi olarak cevap yazma ihtiyacı duydum. Bu forumda kimseye "hemen/derhal/bir an önce çekidüzen verin," şeklinde emir veremezsiniz. Aslında bu mesajınızı da uygunsuz dil olarak uyarıp sizi forumdan uzaklaştırılmanızı sağlama gerekirdi. Lakin 1 puan eksik verip forumda kalmanızı sağlayacağım.

Oyla:

vivandiere

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Erhan
Cihazım
Mi 9
Konular
1
cantara hocamız gerekli cevabı vermiş. Ben de mesajınızı silen kişi olarak cevap yazma ihtiyacı duydum. Bu forumda kimseye "hemen/derhal/bir an önce çekidüzen verin," şeklinde emir veremezsiniz. Aslında bu mesajınızı da uygunsuz dil olarak uyarıp sizi forumdan uzaklaştırılmanızı sağlama gerekirdi. Lakin 1 puan eksik verip forumda kalmanızı sağlayacağım.
veliazak Hocam, chatin_62'nin yazdıklarını görüyorsunuz. diye bir şey var ve ben “11'inci köy”den devam edeceğim gibi görünüyor.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
veliazak Hocam, chatin_62'nin yazdıklarını görüyorsunuz. diye bir şey var ve ben “11'inci köy”den devam edeceğim gibi görünüyor.
Kişisel tercihindir, saygı duyarım... Ayrıca, "yol gösteriliyor" diye endişe duyduğun şey, yol göstermek değil, bilgilendirmek uyarmak için yazılmış...

Kötü niyetlilere yol gösteriyor denilebilmesi için; "şöyle şöyle yaparsanız, böyle böyle olur" şeklinde olması gerekir ki, mevzu için verilen ceza kanunu örneği de on numara olmuştur.

Oyla:

Lovelesss

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İlyas
Cihazım
Mİ 11 LİTE
Konular
17
Selamlar mi 8 lite telefonumu migrostan aldım bu akşama kadar sorunsuz kullandım lakin az önce hattım da sim 1 de ağ yok deyince gerekli ayarları yapmama rağmen sim 1 de hattım çalışmıyor sim 2 ye taktım hat çalıştı e devlet ten bakınca sim 1 deki imei numaranız başka telefona kopyalanmıştır diyor cihazın garantisi devam ediyor migrosa mı başvurmak gerekir

MI 8 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:
Üst Alt