Yardım Telefonumu Unlock edemiyorum

atakn.b

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Atakan
Cihazım
Bysn
Konular
5
Öncelikle merhaba. Aranıza yeni katıldım.

Elimde redmi pro modeli bulunmakta geçen sene unlock için talep yollamıştım hala kilitli mi yoksa açıldı mı bilmiyorum. Mi flash'ı indirdim fastboot moduna aldım verifyng device tamamlanıyor %99 da iken '' current account is not bound to this device '' diye hata alıyorum geliştirici ayarlarında '' mi unlock status '' veya türkçesi bulunmuyor :(

Acaba flash ile bootloader kilidi açan bi kaç kanal gördüm telefona flashla başka bi firmware gibi birşey yükliyorlar bootloader unlock oluyormuş sanırım yardım edebilecek birisi varmı ?

Son düzenleme:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
Öncelikle merhaba. Aranıza yeni katıldım.

Elimde redmi pro modeli bulunmakta geçen sene unlock için talep yollamıştım hala kilitli mi yoksa açıldı mı bilmiyorum. Mi flash'ı indirdim fastboot moduna aldım verifyng device tamamlanıyor %99 da iken '' current account is not bound to this device '' diye hata alıyorum geliştirici ayarlarında '' mi unlock status '' veya türkçesi bulunmuyor :(

Acaba flash ile bootloader kilidi açan bi kaç kanal gördüm telefona flashla başka bi firmware gibi birşey yükliyorlar bootloader unlock oluyormuş sanırım yardım edebilecek birisi varmı ?
telefonun ayarlarından mi unlock kısmından kayıt ettirdin mi ve doğru mi hesabı ile mi unlock ettiriyorsun ona dikkat et tecrübelerime dayanarak söylüyorum unlock dosyası hazırlanmış xiaomi tarafından ama telefonda uygun olmayan bir bölüm var mi hesabı rom uyumsuzluğu gibi böyle bir durum en son kardeşimin hesabında denk geldi aynı sorunla karşılaşıyordum telefonu sıfırla dene mi hesabını tekrar gir unlock bölümünden tekrar mi hesap unlock u kaydettir ve geliştirici romu yüklemeyi unutma

Oyla:

atakn.b

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Atakan
Cihazım
Bysn
Konular
5
telefonun ayarlarından mi unlock kısmından kayıt ettirdin mi ve doğru mi hesabı ile mi unlock ettiriyorsun ona dikkat et tecrübelerime dayanarak söylüyorum unlock dosyası hazırlanmış xiaomi tarafından ama telefonda uygun olmayan bir bölüm var mi hesabı rom uyumsuzluğu gibi böyle bir durum en son kardeşimin hesabında denk geldi aynı sorunla karşılaşıyordum telefonu sıfırla dene mi hesabını tekrar gir unlock bölümünden tekrar mi hesap unlock u kaydettir ve geliştirici romu yüklemeyi unutma
dediğini tam anlamadım karışık geldi biraz :D telefonu aldığımdan beri 1 tane mi hesabı kullanıyorum 2 kere formatlamıştım hepsinde bu hesabı kullandım redmi pro kullanan bazı kullancılardada aynı sorun var geliştirici ayarlarından o bölüm çıkmıyor telefonda, geliştirici romu unlock etmeden yükleyebilirmiyim ?

Oyla:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
özet olarak mtk işlemci var telefonda bildiğim kadarıyla ve o telefonda yarım türkçe bir şekilde fake rom olabiliyor
evet telefona geliştirici romu unlock yapmadan da geliştirici romu yükleyebilirsiniz

bunu indir hafızaya at sonra ayarlar sistem güncelleme sağ üstteki 3 noktaya tıkla güncelleme paketini seçin dosya yöneticisinden telefonun hafızasına attıgınız dosyayı gösterin ekrana onay mesajı gelince onayladıgınız anda geliştirici roma geçiş yapmış olacaksınız
telefondan çok anlamadığınızı varsayarak söylüyorum sonraki xiaomi modelinizde işlemcisini snapdragon sd seçmeniz sizin açınızdan çok daha iyi olacaktır iyi forumlar

Oyla:

atakn.b

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Atakan
Cihazım
Bysn
Konular
5
evet işlemci mediatek helio x25 böyle bi sorun olabileceğini düşünmemiştim alırken :/ verdiğiniz linki indirdim dediklerinizi yaptım fakat şöyle bir hata aldım '' güncelleme paketi doğrulanamıyor '' güncelleme paketi doğrulanmadı

Oyla:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
" " yapılacak işlem bu ama şimdi oradaki romda global olmadığı için ingilizce olarak işinizi görün sonra flash tool ile eu rom portlanmış rom yükleyebilirsiniz redmi pro nun orjinal eu romu yok çin e özel bir telefon diye bilirim ama bizim forumda buldum eu romu twrp ile ile yüklersiniz full türkçe şu anda kullandığınız fake romdan daha iyi diye söyleyebilirim tabi bende o cihaz yok test etmiş gibi söyleyemiyorum ama öncelikle o romdan kurtulmanızı unlock ve twrp ile bu rom a geçmeniz daha iyi olacaktır forumdaki rom"Rom - Redmi Pro Miui 9.3 EU Haftalık ROM"
[doublepost=1523762121,1523762016][/doublepost] burdaki romları da twrp ile yükleyip deneyebilirsiniz global bir cihaz degil pek fazla rom vs yoktur

Oyla:

atakn.b

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Atakan
Cihazım
Bysn
Konular
5
anladım
" " yapılacak işlem bu ama şimdi oradaki romda global olmadığı için ingilizce olarak işinizi görün sonra flash tool ile eu rom portlanmış rom yükleyebilirsiniz redmi pro nun orjinal eu romu yok çin e özel bir telefon diye bilirim ama bizim forumda buldum eu romu twrp ile ile yüklersiniz full türkçe şu anda kullandığınız fake romdan daha iyi diye söyleyebilirim tabi bende o cihaz yok test etmiş gibi söyleyemiyorum ama öncelikle o romdan kurtulmanızı unlock ve twrp ile bu rom a geçmeniz daha iyi olacaktır forumdaki rom"Rom - Redmi Pro Miui 9.3 EU Haftalık ROM"
[doublepost=1523762121,1523762016][/doublepost] burdaki romları da twrp ile yükleyip deneyebilirsiniz global bir cihaz degil pek fazla rom vs yoktur
anladım sanırım yapılacak tek çare ilk attığınız linki uygulayıp ardından unlock edip 2.linkte verdiğiniz miui 9.3 konudaki romları denemek fakat mtk olduğu için yükleyememe veya türkçe kullanamama gibi bir sorun olur mu

Oyla:

burhan0660

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
burhan
Cihazım
mi max 2
Konular
26
anladım

anladım sanırım yapılacak tek çare ilk attığınız linki uygulayıp ardından unlock edip 2.linkte verdiğiniz konudaki romları denemek fakat mtk olduğu için yükleyememe veya türkçe kullanamama gibi bir sorun olur mu
ilk yüklediğiniz romda 2 dil olacak diye biliyorum ingilizce ve çince o romda unlock yaparsınız ve twrp yükledikten sonra istediğiniz roma geçiş yapabilirsiniz 2 ci link deki romda türkçe var veya xda sitesindeki verdiğim 3 cü link yani oradaki romlarda türkçe mevcut
ilk yapacagınız iş unlock ve twrp gerisi basit türkçe rom verdiğim linklerde fazlasıyla mevcut Rom - Redmi Pro Miui 9.3 EU Haftalık ROM özellikle bu rom işinizi fazlasıyla görecektir lazım olursada twrp den root da yüklersiniz başka birşeye ihtiyacınız da kalmayacaktır

Oyla:

atakn.b

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Atakan
Cihazım
Bysn
Konular
5