Tıkla Katıl

Yardım Telefonumu Unlock edemiyorum

'Sorular ve Yardım Talepleri' forumunda atakn.b tarafından 15 Nisan 2018 tarihinde açılan konu

1. #1 atakn.b, 15 Nisan 2018
    Son düzenleme: 15 Nisan 2018
    Öncelikle merhaba. Aranıza yeni katıldım.

Elimde redmi pro modeli bulunmakta geçen sene unlock için talep yollamıştım hala kilitli mi yoksa açıldı mı bilmiyorum. Mi flash'ı indirdim fastboot moduna aldım verifyng device tamamlanıyor %99 da iken '' current account is not bound to this device '' diye hata alıyorum geliştirici ayarlarında '' mi unlock status '' veya türkçesi bulunmuyor :(

Acaba flash ile bootloader kilidi açan bi kaç kanal gördüm telefona flashla başka bi firmware gibi birşey yükliyorlar bootloader unlock oluyormuş sanırım yardım edebilecek birisi varmı ?

2. telefonun ayarlarından mi unlock kısmından kayıt ettirdin mi ve doğru mi hesabı ile mi unlock ettiriyorsun ona dikkat et tecrübelerime dayanarak söylüyorum unlock dosyası hazırlanmış xiaomi tarafından ama telefonda uygun olmayan bir bölüm var mi hesabı rom uyumsuzluğu gibi böyle bir durum en son kardeşimin hesabında denk geldi aynı sorunla karşılaşıyordum telefonu sıfırla dene mi hesabını tekrar gir unlock bölümünden tekrar mi hesap unlock u kaydettir ve geliştirici romu yüklemeyi unutma

3. dediğini tam anlamadım karışık geldi biraz :D telefonu aldığımdan beri 1 tane mi hesabı kullanıyorum 2 kere formatlamıştım hepsinde bu hesabı kullandım redmi pro kullanan bazı kullancılardada aynı sorun var geliştirici ayarlarından o bölüm çıkmıyor telefonda, geliştirici romu unlock etmeden yükleyebilirmiyim ?

4. özet olarak mtk işlemci var telefonda bildiğim kadarıyla ve o telefonda yarım türkçe bir şekilde fake rom olabiliyor
    evet telefona geliştirici romu unlock yapmadan da geliştirici romu yükleyebilirsiniz
    Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın...
    bunu indir hafızaya at sonra ayarlar sistem güncelleme sağ üstteki 3 noktaya tıkla güncelleme paketini seçin dosya yöneticisinden telefonun hafızasına attıgınız dosyayı gösterin ekrana onay mesajı gelince onayladıgınız anda geliştirici roma geçiş yapmış olacaksınız
    telefondan çok anlamadığınızı varsayarak söylüyorum sonraki xiaomi modelinizde işlemcisini snapdragon sd seçmeniz sizin açınızdan çok daha iyi olacaktır iyi forumlar

5. evet işlemci mediatek helio x25 böyle bi sorun olabileceğini düşünmemiştim alırken :/ verdiğiniz linki indirdim dediklerinizi yaptım fakat şöyle bir hata aldım '' güncelleme paketi doğrulanamıyor '' güncelleme paketi doğrulanmadı

6. "Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın..." yapılacak işlem bu ama şimdi oradaki romda global olmadığı için ingilizce olarak işinizi görün sonra flash tool ile eu rom portlanmış rom yükleyebilirsiniz redmi pro nun orjinal eu romu yok çin e özel bir telefon diye bilirim ama bizim forumda buldum eu romu twrp ile ile yüklersiniz full türkçe şu anda kullandığınız fake romdan daha iyi diye söyleyebilirim tabi bende o cihaz yok test etmiş gibi söyleyemiyorum ama öncelikle o romdan kurtulmanızı unlock ve twrp ile bu rom a geçmeniz daha iyi olacaktır forumdaki rom"Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın..."
    --- Birleştirilmiş mesaj, 15 Nisan 2018Orijinal mesaj tarihi 15 Nisan 2018 ---
    Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın... burdaki romları da twrp ile yükleyip deneyebilirsiniz global bir cihaz degil pek fazla rom vs yoktur

7. anladım
    anladım sanırım yapılacak tek çare ilk attığınız linki uygulayıp ardından unlock edip 2.linkte verdiğiniz miui 9.3 konudaki romları denemek fakat mtk olduğu için yükleyememe veya türkçe kullanamama gibi bir sorun olur mu

8. ilk yüklediğiniz romda 2 dil olacak diye biliyorum ingilizce ve çince o romda unlock yaparsınız ve twrp yükledikten sonra istediğiniz roma geçiş yapabilirsiniz 2 ci link deki romda türkçe var veya xda sitesindeki verdiğim 3 cü link yani oradaki romlarda türkçe mevcut
    ilk yapacagınız iş unlock ve twrp gerisi basit türkçe rom verdiğim linklerde fazlasıyla mevcut Linkleri Görebilmek İçin Üye Olmanız Gerekmektedir.Üye Olmak İçin Tiklayın... özellikle bu rom işinizi fazlasıyla görecektir lazım olursada twrp den root da yüklersiniz başka birşeye ihtiyacınız da kalmayacaktır

atakn.b bunu beğendi.
  9. anladım çok teşekkür ederim yardımınız için ^_^

10. hiç önemli degil online olarak bağlanıp yapmayı da isterim ama çalışıyorum ve mesai bittiğinde çok yorgun oluyorum :)

11. Cihazınız mtk, spflash tool ile kolaylıkla developer roma geçebilirsiniz. Yapamazsanız özelden yazın yardım eli uzatırım.

Escobar1945 bunu beğendi.
  12. Selam herkese bende de redmi note 4x sd var bootloader kilidim kapandı mi hesabı durduruldu hatası veriyor unlock işlemi için başvuru yaptım mesaj geldi unlock yaparken cihazın kilidini açmaya gerek yok hatası geldi miuipro rom yüklü yardımcı olurmusunuz

13. No need to unlock diyorsa kilidiniz zaten açık demektir.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

14. Evet öyle diyor fakat cihaz kilitli diyor ve yeni güncellemeleri flashlayamıyorum

15. Hocam cihazda twrp var mı?

16. Ewet hocam var ama miuipro yeni güncellemesini yaparken cihaz siyah ekranda kalıyor tekrar eski romu kuruyorum düzeliyor

17. Cihazınız unlock olmasa twrp olmazdı hocam. Cihaza fastboot tan "fastboot oem device-info" komutu verip ekran görüntüsü atabilir misiniz?

18. Hocam pc şuan bende değil mi hesabıma giriş yapamıyorum cihaz kilit durumu ise kilitli

19. Romun bir bug ı olabilir hocam. Dediğimi yaparsanız cihazın bootloader kilidi durumunu daha net görürüz.

20. Anladım pc elime geçerse hemen yapıp bildiririm hocam

21. merhaba bende mi 5s plus var mi unlock programi basarili ile unlock yaptidiyor ama unlock olmadi cihaz.Bunun nedeni ne olabilir.

22. Cihazın unlock olup olmadığını neredeb kontrol ettiniz?

23. --- Birleştirilmiş mesaj, 15 Nisan 2018Orijinal mesaj tarihi 15 Nisan 2018 ---
    cmd ekraninda fastboot oem device-info yazinca cikiyor.Benim konu hakkinda bilgin var mi

24. Size bilginiz yok demedim, çözüm üretmem için bazı bilgilere ihtiyacım var bunları toplamaya çalıştım. Sizler kuru kuru mesaj atıp o olmuyor bu olmuyor diyorsunuz, bir ss ekleseniz biz de sorunun nerede olduğunu görsek değil mi? Neyse zaten bilginiz varmış, sorununuzu çözebilirsiniz. Kolay gelsin.

Düzeltme:

Yazılanları yanlış anladım galiba, kusura bakmayın. Birkaç ekran görüntüsü alabilir miyim?

25. Benim Mi 6 telefonum kilitlendi. Garantiye göndermiştim. Göndermeden önce kendi google hesabımı kaldırmıştım. Garantide başka bir google hesabı eklemiş. Bende telefonu sıfırladım. Artık kurulum yapamıyorum. Güvenlik nedeniyle bu telefonda senkronize edilen google hesabı ile girin diyor. Ne yapmalıyım? Öneriniz var mı?

Bu cihaz sıfırlandı. Devam etmek için önceden bu cihazda senkronize edilen bir Google Hesabı ile oturum açın.

Bu hatayı alıyorum. Google hesabımı kabul etmiyor.

Bu Sayfayı Paylaş

Yükleniyor...