Rehber Telefondan Fake rom 'u global stabil rom 'a güncelleme bilgisayarsız [ 8.0.10.0.0 > 8.0.3.0 ]

makilli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
5
Merhaba arkadaşlar genelde internet üzerindeki alışveriş sitelerinden alınan mi5s cihazlar üzerinde 8.0.10.0.0 fake rom ile geliyor bunu 8.0.3.0 global stabil rom a telefon üzerinden güncellemek için;

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

1. telefonumuzun tarayıcısı ile tıklayıp indiriyoruz. ( )

2. Telefonumuzdan Araçlar klasörünün içerisindeki Güncelleyici uygulamasına giriyoruz.

3. Sağ üstteki üç noktaya tıklıyoruz

4. Güncelleme paketini seçin' e tıklıyoruz

5. Download klasörünün içerisindeki "miui_MI5SGlobal_V8.0.3.0.MAGMIDI_07b05f117f_6.0.zip" dosyasına tıklayıp tamam diyoruz.

6. Telefondaki tüm veriler silinecek uyarısı veriyor onay veriyoruz yüklemeye başlıyor.

Uyarı; Telefonunuzdaki önemli verilerinizi yedekleyin, şarjınızın dolu olmasına dikkat edin, yüklemeyi takıldığını düşünerek yarıda kesmeyin. yöntemi anlatan miyawc ye teşekkür ederim.

Güncelleme sonrası parmak izi okuyucuda ve batarya performansında fark edilir derecede iyileşme oldu.

Aşağıda kısaca bir inceleme yaptım rom güncelleme için izleyebilirsiniz;
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

8.2.1'den 8.0.3'e de bu yöntemle dönebilirmiyim. Yoksa geri dönmek bu şekilde yapılamıyormu? Yardımcı olursanız sevinirim, zira 8.2.1 telefonu berbat etti, garip garip şeyler oluyor ve şarjı az gidiyor.

magellan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
cuneyt kaya
Cihazım
mi5 + mi5s
Konular
24
8.2.1'den 8.0.3'e de bu yöntemle dönebilirmiyim. Yoksa geri dönmek bu şekilde yapılamıyormu? Yardımcı olursanız sevinirim, zira 8.2.1 telefonu berbat etti, garip garip şeyler oluyor ve şarjı az gidiyor.

Ben dönemedim , bu yolla yapinca butun programlar ve android sistem durduruldu hatası veriyor.
Bu islemden sonra telefonu sıfirlamanız lazim , bir arkadaşım bu sekilde döndü.
Ben miflashla sıfırdan rom atarak döndüm.

makilli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
5
Merhaba arkadaşlar genelde internet üzerindeki alışveriş sitelerinden alınan mi5s cihazlar üzerinde 8.0.10.0.0 fake rom ile geliyor bunu 8.0.3.0 global stabil rom a telefon üzerinden güncellemek için;

Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

1. telefonumuzun tarayıcısı ile tıklayıp indiriyoruz. ( )

2. Telefonumuzdan Araçlar klasörünün içerisindeki Güncelleyici uygulamasına giriyoruz.

3. Sağ üstteki üç noktaya tıklıyoruz

4. Güncelleme paketini seçin' e tıklıyoruz

5. Download klasörünün içerisindeki "miui_MI5SGlobal_V8.0.3.0.MAGMIDI_07b05f117f_6.0.zip" dosyasına tıklayıp tamam diyoruz.

6. Telefondaki tüm veriler silinecek uyarısı veriyor onay veriyoruz yüklemeye başlıyor.

Uyarı; Telefonunuzdaki önemli verilerinizi yedekleyin, şarjınızın dolu olmasına dikkat edin, yüklemeyi takıldığını düşünerek yarıda kesmeyin. yöntemi anlatan miyawc ye teşekkür ederim.

Güncelleme sonrası parmak izi okuyucuda ve batarya performansında fark edilir derecede iyileşme oldu.

Aşağıda kısaca bir inceleme yaptım rom güncelleme için izleyebilirsiniz;
Medyaları görmek için kayıt olmalısınız

Ben dönemedim , bu yolla yapinca butun programlar ve android sistem durduruldu hatası veriyor.
Bu islemden sonra telefonu sıfirlamanız lazim , bir arkadaşım bu sekilde döndü.
Ben miflashla sıfırdan rom atarak döndüm.
Telefon nasıl sıfırlanıyo, ben de arkadaşınız gibi yapayım. (Sizin bootloader kilidinzi açıkmıydı, miflash ile nasıl rom yüklediniz)

Son düzenleme:

magellan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
cuneyt kaya
Cihazım
mi5 + mi5s
Konular
24

Telefon nasıl sıfırlanıyo, ben de arkadaşınız gibi yapayım. (Sizin bootloader kilidinzi açıkmıydı, miflash ile nasıl rom yüklediniz)
Bl kilitleri 2 telefonda da açıktı.
Ayarlar - ek ayarlar - yedekle ve sifirladan yapılıyor.
Ben miflashla fastboot ta rom yükledim , sorun olmadı.
Ama yapmadan once butun fotolarinizi vs almayi unutmayin..

makilli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
5
8.2.1'den 8.0.3'e de bu yöntemle döndüm. Önce fotolarimi falan yedekledim. 8.2.1'i telefonun kendi guncelleyicisinden " güncelleme paketini seçin" kısmından telefona indirdiğim 8.0.3 romunu gösterip yükledim. Yüklendikten sonra telefon sürekli android durduruldu hatası verdi. Hemen ayarlardan fabrika ayarlarına döndürdüm. Herşey telefonu ilk aldığım şekilde tertemiz ve sorunsuz oldu. Bu roma dönmek isteyip de benim gibi kilit, twrp, flashlama gibi şeylerden anlamayanlar için işe yarar inşallah. Bootloader kilidini falanda açmadım.

magellan

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
cuneyt kaya
Cihazım
mi5 + mi5s
Konular
24
8.2.1'den 8.0.3'e de bu yöntemle döndüm. Önce fotolarimi falan yedekledim. 8.2.1'i telefonun kendi guncelleyicisinden " güncelleme paketini seçin" kısmından telefona indirdiğim 8.0.3 romunu gösterip yükledim. Yüklendikten sonra telefon sürekli android durduruldu hatası verdi. Hemen ayarlardan fabrika ayarlarına döndürdüm. Herşey telefonu ilk aldığım şekilde tertemiz ve sorunsuz oldu. Bu roma dönmek isteyip de benim gibi kilit, twrp, flashlama gibi şeylerden anlamayanlar için işe yarar inşallah. Bootloader kilidini falanda açmadım.
Size geçmiş olsun , telefon sahipleri korkuyor .
Herkes yeni güncelleme gelir beklentisi içerisinde..

altunkeser

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
atilla
Cihazım
mi mix
Konular
2
Selam gençler.. Mi 6 aldım bugün. Üzerinde 8.2.8.2 kararlı sürüm var.. Ancak bunun global olduğunu düşünmüyorum çünkü çıkmadı global henüz.. Bu çakma rommu sizce. Çünkü türkçe dil yüklü cihazda..

hasanbaytok

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
hasan baytok
Cihazım
mi5 s
Konular
1

Sizin dediğiniz gibi bende yaptım fakat maalesef ben telefonu sıfırlayamıyorum.Şifre girdikten sonra uzun bir süre beliyor daha sona hata veriyor.tavsiyeniz nedir?bootloader kilidi açık değil

makilli

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Muhammed
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
5
Sizin dediğiniz gibi bende yaptım fakat maalesef ben telefonu sıfırlayamıyorum.Şifre girdikten sonra uzun bir süre beliyor daha sona hata veriyor.tavsiyeniz nedir?bootloader kilidi açık değil
Şifre girme işini anlamadım. Ama ben bu yöntemle yapmıştım, hatta şimdi aynı yöntemle beta roma geçmeyi planlıyordum, onda global romda olan dokunmatik problemi yokmuş. Sizin bu dediğinizi duyunca bende vazgeçtim. İşten anlayan arkadaşlar yardımcı olacaklardır.

hurriyetuysal

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
hurriyet
Cihazım
XIAOMI MI 5S
Konular
0
Arkadaşlar Merhaba, mi5s kullanıcısıyım Bl kilidi için başvurdum,mesaj geldi fakat unlock uygulaması ile kilidi kaldırmaya çalıştığımda %50 geliyor ve hata veriyor. 8.0.3 Kararlı global rom kullanıyorum. birde bl kilidi açık değilse güncelleme alamıyormuyum?

Üst Alt