Çözüldü Telefonda taşınabilir hard disk kullanma hakkında

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
Eu rom
Telefon Modeli
Mi 10 pro
Bootloader Kilidi
Açık
Merhaba arkadaşlar.mi 10 pro 12/256 gb kullanıyorum. 1 tb lık taşınabilir hard disk alıp bunu da telefonumda uzun süreli ve aktif kullanmak istiyorum. Merak ettiğim şu;acaba uzun süreli ve yoğun kullanımda telefona bir zarar verir mi?internette araştırma yaptım ama net kesin bir bilgi yok,ayrıca elektronik mağaza çalışanı cihaza zarar verebilir dedi.telefonunda hard disk kullanan yada bu konuda bilgisi tecrübesi olan arkadaşların yorumlarını ve önerilerini bekliyorum...

Çözüm
Uzun süredir, copy - paste şeklin de yedek almak (Fotoğraflar, videolar, dosylar vb) için cihazlarım da ( Mi 9T Pro ve Oneplus 8 Pro ) harici harddisk kullanıyorum hocam ( tabi, iki cihaz için ayrı hardiskler kullanıyorum ) . Şuana kadar herhangi bir sorun ile karşılaşmadım. Kaliteli markaları ve okuma/yazma hızları yüksek ve usb 3.0 destekli harddiskleri tercih etmenizi tavsiye ederim. ( Kullandığım harddisk Wd My passport ultra)

Eyüp Batuhan

M.K. Atatürk
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eyüp Batuhan
Cihazım
Mi 10T
Konular
81
Neden zarar versin ki hocam ilk defa zarar verilebileceğini duydum, harici depolamalar sistem yoracak tarzdan bir şey değil zaten. Almışken kaliteli alın ki yükleme süreleri kafanızı bozmasın yeter.

Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
  • Konu Sahibi Konu Sahibi
Neden zarar versin ki hocam ilk defa zarar verilebileceğini duydum, harici depolamalar sistem yoracak tarzdan bir şey değil zaten. Almışken kaliteli alın ki yükleme süreleri kafanızı bozmasın yeter.
Hocam bazı internet yorumlarında;diskin çalışırken çok fazla güce ihtiyaç duyacağını ama telefonun bu güce tam olarak cevap vermeyeceğinden bahsediliyor, kimisi anakart arızalanabilir yazmış falan

Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Uzun süredir, copy - paste şeklin de yedek almak (Fotoğraflar, videolar, dosylar vb) için cihazlarım da ( Mi 9T Pro ve Oneplus 8 Pro ) harici harddisk kullanıyorum hocam ( tabi, iki cihaz için ayrı hardiskler kullanıyorum ) . Şuana kadar herhangi bir sorun ile karşılaşmadım. Kaliteli markaları ve okuma/yazma hızları yüksek ve usb 3.0 destekli harddiskleri tercih etmenizi tavsiye ederim. ( Kullandığım harddisk Wd My passport ultra)

Oyla: Çözüm

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Hocam teşekkür ederim,bu değerli kullanıcı yorumu için.açıkçası bende wd elements 1 tb alacam inşallah.fiyatı en uygun o gibi :)bildiğim kadarıyla da usb 3.0 destekliyor ve kullanıcı yorumları da genelde pozitif.

Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
ozgrcvdr, Rica ederim, Fiyatında da indirim varmış. Usb type C- Otg ihtiyacınız da olacak.

Cihazınız hayırlı olsun bu arada yn~~

Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
ozgrcvdr, Rica ederim, Fiyatında da indirim varmış. Usb type C- Otg ihtiyacınız da olacak.

Cihazınız hayırlı olsun bu arada yn~~
Otg var Teşekkür ederim hocam,akşam almaya gideceğim. Umarım yüzümü beyaz çıkarmazgiggle~~

Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Taşınabilir hard diski aldım. Aldığım yerde deneme yaptım.4 gb lık dosyayı 30 saniyede kopyaladı.miui ın kendi dosya yöneticisi bu konularda gerçekten mükemmel. Umarım kullandıkça bir problem yaşamam. archesm hocam tekrar teşekkür ederim.bana cesaret verdiniz.buarada media markt teki görevli hard disk in telefon için zararlı olabileceğini anakarta zarar verebileceğini söyledi ama teknosa daki görevli de gayet kendinden emin şekilde hiçbirşey olmaz dedi

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
286
Taşınabilir hard diski aldım. Aldığım yerde deneme yaptım.4 gb lık dosyayı 30 saniyede kopyaladı.miui ın kendi dosya yöneticisi bu konularda gerçekten mükemmel. Umarım kullandıkça bir problem yaşamam. archesm hocam tekrar teşekkür ederim.bana cesaret verdiniz.buarada media markt teki görevli hard disk in telefon için zararlı olabileceğini anakarta zarar verebileceğini söyledi ama teknosa daki görevli de gayet kendinden emin şekilde hiçbirşey olmaz dedi
Hayırlı olsun hocam, iyi günlerde kullanırsınız inşallah

Gesendet von meinem Schajomi Mi Max3 mit Tapatalk

Oyla:

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Hayırlı olsun hocam, iyi günlerde kullanırsınız inşallah

Gesendet von meinem Schajomi Mi Max3 mit Tapatalk
Hocam böyle kuru kuru es geçmeyin.sizden de fikir almak isterim.beni öyle es geçemezsinizhappy~~

Oyla:
Üst Alt