Rom Telefona rom atmak güvenlimidir.

samcey

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
sam
Cihazım
mi a2 lite
Konular
1
merhaba arkadaşar burda yeniyim mi a2 lite cihaz kullanıyorum rom atmakla ilgili araştırma yaparken ve bu forumda gördüğüm daha doğrusu youtube da Nurullah YILMAZ arkadaşın önerdiği ve anlattığı şekilde telefona romm attım . 2 hafta falan kullandım ve gayet stabil çalışıyor.
Benim sorunum bankacılık uygulamalarını çok kullanıyorum ve bu uygulamalar her girişimde telefona rom atılmış olduğunu ve güvenlik açığı oluşabileceği şeklinde uyarı veriyor.
Rom kullanmak güvenlik açısından risklimidir. forumda konular var diyeceksiniz ama burda ve diğer forumlarda araştırma yaptım ve benim sorunum için rahatlatıcı kesin cevep gerçekten bulamadım.
bu işin ustaları gerçekten bu soruna rahatlatıcı bir açıklama getirirse sevinirim.
şimdiden teşekkürler

hasanusluoğlu

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9 Lite / Mi5s
Konular
31
Android tlf.kullanmamak en doğrusu bu noktada diyorlar Stoya hocam da hak verir sanırım

Muhammedemin06

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Mami0666
Cihazım
Mİ 8 LİTE
Meslek
Elektronik
Konular
3
Benim görüşüm telefonun üzerinde gelen orjinal romu kullanmak ve cihazın kilidini açmamak her zaman güvenlidir biraz sabrediyorsunuz güncellemer geliyor zaten orjinalden şaşma

samcey

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
sam
Cihazım
mi a2 lite
Konular
1
Doğrudur orjinal yazılım her zaman daha iyi, sorun şu ki saf android her gelen güncellemede dahada sıkıntılı olmaya başladı. stabilitesi performansı bence gittikçe düşüyor. aslında miui çok kullanışlı olduğu ve stabilitesi hemde görselliği açısından yeni bir şey denemek istedim. bu yüzden güvenlik sorunu kafama çok takıldı.

Merdanov

﷽Aใhล๓dนใเใใลh﷽
Yönetici
Destek Ekibi
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Merdan
Cihazım
Poco F5
Meslek
Mekanik
Konular
146
Bu güne kadar güvenlik sorunu yaşamadım Şahsen ben Xiaomini rom atmak için alıyorum :) Başka cihazlarda arayüzden sıkılsan bile yapılacak bir şey yok eskiden vardı çoğu cihazda rom işleri ama artık pek fazla değil. O yüzden Xiaomi miui arayüzlü olan kullanıcılar Saf android kuruyırlar bir süre sonra Mi A model alan kıllanıcılarda Miui kurmak isterler. İnsanlık hali aslında Biz ne istiyeceğimizi bilmiyoruz :) Yazılımı portluyorlar sadece hiç bir güvenlik sıkıntısı olmadı hocam.

samcey

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
sam
Cihazım
mi a2 lite
Konular
1
Bu güne kadar güvenlik sorunu yaşamadım Şahsen ben Xiaomini rom atmak için alıyorum :) Başka cihazlarda arayüzden sıkılsan bile yapılacak bir şey yok eskiden vardı çoğu cihazda rom işleri ama artık pek fazla değil. O yüzden Xiaomi miui arayüzlü olan kullanıcılar Saf android kuruyırlar bir süre sonra Mi A model alan kıllanıcılarda Miui kurmak isterler. İnsanlık hali aslında Biz ne istiyeceğimizi bilmiyoruz :) Yazılımı portluyorlar sadece hiç bir güvenlik sıkıntısı olmadı hocam.
Cevap için teşekkürler.

Sxiao

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
30
Custom romlara güvenmiyorum global romu rootlayıp kendim bizzat editliyorum.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
9 yıldır jailbreak/root kullanıyorum daha hiç banka hesabım boşaltılmadı. Bu süre içinde böyle bir şey yaşayan birine de rastlamadım. Kendini Asker/savcı/polis diye tanıtanlara para göndermeyin yeter :)

mattenz

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
-
Cihazım
-
Konular
0
Şuana kadar hiçbir sıkıntı yaşamadım bende ama yinede içinize kuşku düşüyorsa global kararlı resmi sürümleri kullanabilirsiniz tercih sizin tabiki.

Üst Alt