Rom Telefona rom atmak güvenlimidir.

samcey

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
sam
Cihazım
mi a2 lite
Konular
1
herkese yanıtları için teşekkür ederim. aslında kafama takılan şu romları oluşturan kişiler bu romlara istediği gibi erişim sağlayabilirmi kendi yazılımsal uygulamalarını sisteme entegre edebilirmi (keylocker v.s). ki bunları yasal olarak google ve diğer firmalar zaten yapıyor her şeyimizi ortada ama kişilerin yaptığı olunca biraz daha tereddüt ediyor insan.

lanetfirvavun

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Pamir
Cihazım
Mi A2 Lite
Konular
0
herkese yanıtları için teşekkür ederim. aslında kafama takılan şu romları oluşturan kişiler bu romlara istediği gibi erişim sağlayabilirmi kendi yazılımsal uygulamalarını sisteme entegre edebilirmi (keylocker v.s). ki bunları yasal olarak google ve diğer firmalar zaten yapıyor her şeyimizi ortada ama kişilerin yaptığı olunca biraz daha tereddüt ediyor insan.

Merhaba, custom rom seçerken benim en dikkat ettiğim şey geliştiricinin kaynak kodlarını açık bir şekilde yayınlaması. Bunların detayını siz biz anlamıyoruz ama o kodları kontrol eden insanlar var. Böyle bir korsan yazılım olursa mutlaka görülür. Ama açık kaynak kodları açıklanmayan veya port romlar dediğiniz riski barındırıyor. Ama ben de diğer arkadaşlar gibi senelerdir custom rom kullanırım henüz bir güvenlik problemiyle karşılaşmadım. Official yani resmi custom romlar (lineage os gibi) kullandığımız stock romlardan daha güvenlidir hatta.

Üst Alt