Yardım Telefon Tanıtım Jelatini Yoktu

erenkaraa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 6PRO
Konular
27
2 gün önce hepsiburada.com sitesi ucuzcep mağazasından aldığım Xiaomi S2 telefonum bugün elime ulaştı. Kutu jelatini tamamen açılmış şekilde değildi ama hafiften bir yırtık vardı. Kutuyu bıçak yardımı ile açtım. Beni şaşırtan bir detay oldu. Telefonun üzerinde genelde yazılı jelatinler olur. Bu telefonun üzerinde yoktu. Benim aklıma direkt olarak kullanılma ihtimali geldi. Bana telefon ile birlikte gelen numarayı aradığımda bana bunun telefona türkçe yazılım atmak için çalışanların jelatini kaldırdığını sonrasında ise takmayı unutmuş olabileceğini söyledi. ne kadar doğru olabilir? telefonu iade etmeli miyim?

Aynı şekilde telefonu ilk açtığımda alt kısımda ''unlocked'' ibaresi de vardı.

Sykoz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
-
Cihazım
-
Konular
2
Yarın ilgili firmayı bir arayın hemen olumsuz düşünmeye gerek yok şayet firmadan beklediğiniz sonucu alamazsanız satıcıyla görüşürsünüz Delta Bl kilidi açık olsada olmasada garanti dahilinde işlem yapmakta diğer firmaları bilmiyorum. Sim mevzusunuda iletin kendilerine ya attıkları yazılımdan kaynaklanıyor yada ilgili sim slotunda sorun var bilemiyorum bahsettiğinize görede iki imeide kayıtlı diyorsunuz zaten.

Oyla:

byblt

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bülent
Cihazım
Redmi K20 Mi 9t
Meslek
grafiker
Konular
7
Yarın ilgili firmayı bir arayın hemen olumsuz düşünmeye gerek yok şayet firmadan beklediğiniz sonucu alamazsanız satıcıyla görüşürsünüz Delta Bl kilidi açık olsada olmasada garanti dahilinde işlem yapmakta diğer firmaları bilmiyorum. Sim mevzusunuda iletin kendilerine ya attıkları yazılımdan kaynaklanıyor yada ilgili sim slotunda sorun var bilemiyorum bahsettiğinize görede iki imeide kayıtlı diyorsunuz zaten.
Yapılan işlemler de bu şekilde kilit açılması telefonun kutudan açılıp işlem yapılması çok saçma

Oyla:

erenkaraa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 6PRO
Konular
27
Sen gününü geçirmeden iade et sen kendini kilidi aç tamam ama onların yaptığı işlem nedir bilinmez süren geçer yarın muhattap bulamazsın
onların açması ne gibi bi sorun olabilir? tam bir bilgim yok
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yapılan işlemler de bu şekilde kilit açılması telefonun kutudan açılıp işlem yapılması çok saçma
banada garip geldi

Oyla:

Sykoz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
-
Cihazım
-
Konular
2
Hepsiburada da satılan ithalatçı garantili cihazların çoğu bu şekilde mideniz bulandıysa yarın konuşun Sim durumunuda anlatın olmazsa iade edersiniz.

Oyla:

byblt

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bülent
Cihazım
Redmi K20 Mi 9t
Meslek
grafiker
Konular
7
onların açması ne gibi bi sorun olabilir? tam bir bilgim yok

banada garip geldi
Onlar açıp imei atmış olabilir yurtdışı cihaza sen sıfır cihaz alıyorsun neden alayım ki bu şekilde

Oyla:

erenkaraa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 6PRO
Konular
27
Onlar açıp imei atmış olabilir yurtdışı cihaza sen sıfır cihaz alıyorsun neden alayım ki bu şekilde
imeiler kayıtlı yalnız kontrol edildi

Hepsiburada da satılan ithalatçı garantili cihazların çoğu bu şekilde mideniz bulandıysa yarın konuşun Sim durumunuda anlatın olmazsa iade edersiniz.
hocam mide bunalması değil sizde hak verirsiniz ki insanın aklına binbir türlü şey geliyor. Hepsiburada da bütün cihazların böyle olduğunu bilmiyordum

Oyla:

byblt

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bülent
Cihazım
Redmi K20 Mi 9t
Meslek
grafiker
Konular
7

hocam mide bunalması değil sizde hak verirsiniz ki insanın aklına binbir türlü şey geliyor. Hepsiburada da bütün cihazların böyle olduğunu bilmiyordum
İmei başka telefonun aynı model cihazın imeisi olabilir senin telefona işlem yapılmış sen bence günü geçirme iade et

Oyla:

Sykoz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
-
Cihazım
-
Konular
2

Doğru diyorsunuz tabiki aynı fikirdeyim sizinle ancak şöyle bir durum var bu almış olduğunuz hangi ülkeden ithal edildiyse üzerinde o ülkeye ait sürümün olması normal bu durumda Bl kilidinin açılıp Global rom yüklenmesi gerekiyor sadece Hepsiburada değil genelinde birçok sitedeki ithalatçı garantili cihazlarda aynı durum mevcut bunu Delta serviste yapıyor sadece bu ithalatçı firmasına özel bir durum değil normal bir durum tekrar diyeyim garantiyi etkilemiyorsa yapılan işlemler ve cihazın çalışmasına etki edecek bir durum yoksa endişe etmenize gerek yok anormal dışı işlem değil bunlar bunları göz önüne alarak ithalatçı garantili almak gerek genede sizin bileceğiniz iş bu tip durumlarla karşılaşmamak için Xiaomi Türkiye garantili olarak almak en iyisi.

Oyla:
Üst Alt