Yardım Telefon Tanıtım Jelatini Yoktu

erenkaraa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 6PRO
Konular
27
2 gün önce hepsiburada.com sitesi ucuzcep mağazasından aldığım Xiaomi S2 telefonum bugün elime ulaştı. Kutu jelatini tamamen açılmış şekilde değildi ama hafiften bir yırtık vardı. Kutuyu bıçak yardımı ile açtım. Beni şaşırtan bir detay oldu. Telefonun üzerinde genelde yazılı jelatinler olur. Bu telefonun üzerinde yoktu. Benim aklıma direkt olarak kullanılma ihtimali geldi. Bana telefon ile birlikte gelen numarayı aradığımda bana bunun telefona türkçe yazılım atmak için çalışanların jelatini kaldırdığını sonrasında ise takmayı unutmuş olabileceğini söyledi. ne kadar doğru olabilir? telefonu iade etmeli miyim?

Aynı şekilde telefonu ilk açtığımda alt kısımda ''unlocked'' ibaresi de vardı.

byblt

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bülent
Cihazım
Redmi K20 Mi 9t
Meslek
grafiker
Konular
7
Doğru diyorsunuz tabiki aynı fikirdeyim sizinle ancak şöyle bir durum var bu almış olduğunuz hangi ülkeden ithal edildiyse üzerinde o ülkeye ait sürümün olması normal bu durumda Bl kilidinin açılıp Global rom yüklenmesi gerekiyor sadece Hepsiburada değil genelinde birçok sitedeki ithalatçı garantili cihazlarda aynı durum mevcut bunu Delta serviste yapıyor sadece bu ithalatçı firmasına özel bir durum değil tekrar diyeyim garantiyi etkilemiyorsa yapılan işlemler ve cihazın çalışmasına etki edecek bir durum yoksa endişe etmenize gerek yok genede sizin bileceğiniz iş bu tip durumlarla karşılaşmamak içni ya Xiaomi Türkiye garantili olarak almak en iyisi.
Sitelerde bursuru sahtekâr telefoncular var onlardan olma ihtimali düşünün

Oyla:

erenkaraa

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Eren
Cihazım
Redmi Note 6PRO
Konular
27
Doğru diyorsunuz tabiki aynı fikirdeyim sizinle ancak şöyle bir durum var bu almış olduğunuz hangi ülkeden ithal edildiyse üzerinde o ülkeye ait sürümün olması normal bu durumda Bl kilidinin açılıp Global rom yüklenmesi gerekiyor sadece Hepsiburada değil genelinde birçok sitedeki ithalatçı garantili cihazlarda aynı durum mevcut bunu Delta serviste yapıyor sadece bu ithalatçı firmasına özel bir durum değil tekrar diyeyim garantiyi etkilemiyorsa yapılan işlemler ve cihazın çalışmasına etki edecek bir durum yoksa endişe etmenize gerek yok genede sizin bileceğiniz iş bu tip durumlarla karşılaşmamak içni ya Xiaomi Türkiye garantili olarak almak en iyisi.
zaten kutudaki global versiyon yazısıda sonradan yapıştırılmış çıkartma. kardeşimin sorun yaşamadığız xiaomi a2 litesine de baktım ondaki global etiketide sonradan eklenmiş
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

ama isterseniz bir girip yorumlarına bakın öyle olumsuz yorum göremedim. banada denk gelmesi büyük şans olur

Oyla:

byblt

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bülent
Cihazım
Redmi K20 Mi 9t
Meslek
grafiker
Konular
7
zaten kutudaki global versiyon yazısıda sonradan yapıştırılmış çıkartma. kardeşimin sorun yaşamadığız xiaomi a2 litesine de baktım ondaki global etiketide sonradan eklenmiş

ama isterseniz bir girip yorumlarına bakın öyle olumsuz yorum göremedim. banada denk gelmesi büyük şans olur
Seçim sizin

Oyla:

Bojack

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mehmet
Cihazım
Mi 8 lite
Konular
70
Ucuzcep firmasi sahtekar facebookta bi kişiye de ithalatçı garantili note 6 pro satmışlar ama imeisi dogubankta satanlar gibi atılmış ve garanti belgesi yokmuş

Telefonu iade edip siteye şikayet edin firmayı global versiyon diye aldiysaniz
eğer ki böyleyse hakkinizi arayın

Oyla:

Sykoz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
-
Cihazım
-
Konular
2

Satıcının dolandırıcıkla ilgili bir durumu olduğunu düşünmüyorum ben, burada satıcı arkadaşa ürünü sağ salim kutu içeriğiyle birlikte satıyorsa durum ondan çıkıyor bundan sonra arkadaşın ilk muhattabı ilgili ithalatçı firma ve ondan gelecek yanıta görede durum ilgili aracı site ve satıcı arasında geçecek. İthalatçı garantili cihazların genelinde yapılan işlemler olduğunu belirtiyorum sadece bu sadece Xiaomi ye özgü değil diğer tüm markalar içinde geçerli.

Oyla:

byblt

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Bülent
Cihazım
Redmi K20 Mi 9t
Meslek
grafiker
Konular
7
Satıcının dolandırıcıkla ilgili bir durumu olduğunu düşünmüyorum ben, burada satıcı arkadaşa ürünü sağ salim kutu içeriğiyle birlikte satıyorsa durum ondan çıkıyor bundan sonra arkadaşın ilk muhattabı ilgili ithalatçı firma ve ondan gelecek yanıta görede durum ilgili aracı site ve satıcı arasında geçecek. İthalatçı garantili cihazların genelinde yapılan işlemler olduğunu belirtiyorum sadece bu sadece Xiaomi ye özgü değil diğer tüm markalar içinde geçerli.
Bu işlemi yapıyorlar ama satarken bunu söylemiyorlar ise bu satıcı sahtekardir

Oyla:

olympos

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cemal
Cihazım
Mi 8
Meslek
Öğretmen
Konular
49
Hakkını ara dolandırıcılara pabuç bırakma

Oyla:

taha.blt

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
36
İthalatçı garantili alınan cihazların hepsi aynı. Cihazı alırlar Çin'den burada global rom yüklenir ve tekrar paketlenir. Ürünü açıklamasında ithalatçı garanitli diye belirtilmişse sorun yok. Fakat Türkiye garantili diye belirtilmişse şikayet edin.

Oyla:
Üst Alt