Yardım Telefon tamamen kitlendi

mjromeo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Redmi2a, Mi6
Konular
15
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
global v11.0.6.0
Telefon Modeli
mi6
Bootloader Kilidi
Açık
Arkadaşlar öncelikle merabalar yardım lazım,
sistem başlangıcı hatasını alınca telefona yeni rom kurmayı denedim, normalde mi10 9.6.27 vardı sitedeki mi6 telefon için en son çıkan stabil v11.0.6.0 kurdum.
kurulumda sıkıntı olmadı miflash programı yardımıyla temiz kurulum yaptım.
Ancak telefon açılışında numaranızla telefon ilişkilidir diyip benden mi hesabı şifresi istiyor, şifreyi girmem için wifi açmam lazım ama wifi açılmıyor
Kısaca telefon başlangıç ekranında kitlenip kaldı.
Wipe data yapıp bi kaç kez yeniden girmeyi denedim, başka ülkeler başka diller seçtim olmadı
Şu an telefondan tek yapabildiğim reboot ekranını açabilmek veya wipe data yı açabilmek

yarına düzeltmem lazım iş için kullanıyorum

Moderatör tarafında düzenlendi:

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
gayet haklısın, kilit ekranını geçtikten sonra zaten asıl iş.
nasıl yaparız, kilidi geçtikten sonra tek bi umudumuz aynı romu tekrar yükleyince sim kartı görmese bile wifi çalışması
böylece telefon hafızasına başka bir rom atıp fabrika ayarlarına çekersek flashlamak yerine kendi içindeki programdan downgrade yapabiliriz
şöyle bi durum var normalde telefon her sistem güncellemesini bana bildirirdi ama v11 hakkında bi update göstermiyodu. haftada bir yeni sistem güncellemesi var mı diye bakarım ama v11 yoktu ben manuel kurunca sıkıntılar oldu. demekki telefon biliyomuş konuyu
Şuan telefonda kaç yüklü hocam

Oyla:

hamzasoph

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hamza
Cihazım
redmi note 3
Konular
4
Eds (+modem) partition silinmiş. Twrp yedeğini aldıysanız onu yükleyin çözülecek

Oyla:

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
Aklımda şu var eğer şu ethernet to micro USB ile kilit ekranını geçersek Guncelleyici üzerinden zip dosyasını seçerek aynı romu tekrar kurabilir miyiz? Sonuçta en son paketi indir diye bir seçenek vardı orada, böyle bir şey olabilir bence.

Oyla:

onununcuköy

Hevesli Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Yok
Konular
6
Yardımcı olmaya çalışan pek çok arkadaş mevcut. Onların işlerine karışmak, kafanızı karıştırıp panikle bir hata daha yapmanıza neden olmak istemiyorum ama şu anda önünüzdeki en büyük engel bootloader kilidi. Kilidi kaldırmadan hiç bir çözümü uygulayamazsınız. Öncelikli olarak bootloader kilidini yeniden açmanız gerekli. Açtıktan sonra diğer sorunların çözümüne sakin bir şekilde odaklanabilirsiniz.

Oyla:

mjromeo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Redmi2a, Mi6
Konular
15
Şuan telefonda kaç yüklü hocam
şu anda v11.0.6. 0 yüklü hocam
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Eds (+modem) partition silinmiş. Twrp yedeğini aldıysanız onu yükleyin çözülecek
maalesef yedek almamıştım hocam,
aslında bi yedek aldım 2 sene önce mi hesabımda duruyor ama onu nasıl yükleriz

Aklımda şu var eğer şu ethernet to micro USB ile kilit ekranını geçersek Guncelleyici üzerinden zip dosyasını seçerek aynı romu tekrar kurabilir miyiz? Sonuçta en son paketi indir diye bir seçenek vardı orada, böyle bir şey olabilir bence.
eğer o ekranı geçebilirsek bence her şeyi yapabiliriz

Yardımcı olmaya çalışan pek çok arkadaş mevcut. Onların işlerine karışmak, kafanızı karıştırıp panikle bir hata daha yapmanıza neden olmak istemiyorum ama şu anda önünüzdeki en büyük engel bootloader kilidi. Kilidi kaldırmadan hiç bir çözümü uygulayamazsınız. Öncelikli olarak bootloader kilidini yeniden açmanız gerekli. Açtıktan sonra diğer sorunların çözümüne sakin bir şekilde odaklanabilirsiniz.
bl kildini açmak için telefonun açılıyor olması gerekmiyor mu hocam yanlış mı biliyorum
4 sene önce çine mesaj atıp 72 saat beklemiştim ama telefon açıktı o zaman

Son düzenleme:
Oyla:

hamzasoph

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hamza
Cihazım
redmi note 3
Konular
4
Resimdekine göre cihaz bl kilidi kapanmamış, mi hesabı kilitlenmiş. Fastboot rom atılabilir. Bide kendi sim kartınızı başka bir telefona takıp internetinizi wifi hotspot olarak paylaşıp, kapanan cihazla bağlanmayı deneyin. Bu yöntemi bypass için kullanmışlar, başarılı olmuş. Eğer olmazsa fastboot rom denemek lazım

Oyla:

slm.ycl02

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Note 6 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
48
şu anda v11.0.6. 0 yüklü hocam

maalesef yedek almamıştım hocam,
aslında bi yedek aldım 2 sene önce mi hesabımda duruyor ama onu nasıl yükleriz

eğer o ekranı geçebilirsek bence her şeyi yapabiliriz

bl kildini açmak için telefonun açılıyor olması gerekmiyor mu hocam yanlış mı biliyorum
4 sene önce çine mesaj atıp 72 saat beklemiştim ama telefon açıktı o zaman
Sanırım yetkili hesap ile açılıyor hocam. Ücreti var tabi ki ama yeni telefon fiyatı yanında hiçbir şey. Az önce baktım 15tlydi ethernet to micro USB kablosu, alıp deneyebilirsiniz isterseniz. Daha sonra Guncelleyici üzerinden tekrar aynı romu kurabilirsiniz diye düşünüyorum sorun çözülür mü orası muamma denemeden bilemeyiz. Ya da hiç uğraşmayın zenex hocamla iletişime geçin durumu izah edin o size bir yol bulacaktır.

Resimdekine göre cihaz bl kilidi kapanmamış, mi hesabı kilitlenmiş. Fastboot rom atılabilir. Bide kendi sim kartınızı başka bir telefona takıp internetinizi wifi hotspot olarak paylaşıp, kapanan cihazla bağlanmayı deneyin. Bu yöntemi bypass için kullanmışlar, başarılı olmuş. Eğer olmazsa fastboot rom denemek lazım
Hocam wifi açılmadığı için o resimden öteye gidememiş bu yüzden başka rom kurmayı denemiş ve yanlisikla clean and lock seçeneğini açık unutmuş. Fastboottan kurulmaz o yüzden.

Oyla:

mjromeo

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Gökhan
Cihazım
Redmi2a, Mi6
Konular
15
hocam wifi hiç açılmıyor yukardaki kaydırma mavi yöne gitmiyor.
ama nete bağlanmak için farklı bi çözümünüz varsa onu da denerim

Sanırım yetkili hesap ile açılıyor hocam. Ücreti var tabi ki ama yeni telefon fiyatı yanında hiçbir şey. Az önce baktım 15tlydi ethernet to micro USB kablosu, alıp deneyebilirsiniz isterseniz. Daha sonra Guncelleyici üzerinden tekrar aynı romu kurabilirsiniz diye düşünüyorum sorun çözülür mü orası muamma denemeden bilemeyiz. Ya da hiç uğraşmayın zenex hocamla iletişime geçin durumu izah edin o size bir yol bulacaktır.

Hocam wifi açılmadığı için o resimden öteye gidememiş bu yüzden başka rom kurmayı denemiş ve yanlisikla clean and lock seçeneğini açık unutmuş. Fastboottan kurulmaz o yüzden.
zenex hocam dün bana bi fiyat verdi sorunu çözmek için. sizlerin çözümleri olmazsa telefonu ona göndercem

Oyla:
Üst Alt