Yardım Telefon Fastboot ekranında takılı kaldı

alperknkc

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Alper
Cihazım
Mi 8 SE
Konular
5
Arkadaşlar Mi9 T Pro aldıktan sonra kullandığım Mi 8 SE'yi satmak için fabrika ayarlarına döndürdüm. Eşimin telefonu bozulduğu için geçici süre o kullanıcak. Ama telefon açılınca Fastboot ekranında takılı kalıyor. Bu sorunu nasıl çözerim? Evde şu anda bilgisayarda yok. Bilgisayar olmadan yapabileceğim bir işlem var mi?

MamiMustiSaydam1903

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M.Mustafa
Cihazım
Poco F5 Pro, MI
Meslek
Grafiker
Konular
24
cantara dostum, söz konusu Reiwa arkadaşım senin kadar net bir açıklama yapsa senin yazdığın konularda ona da yardımcı olurum ama arkadaş sen karışma der gibi tavır aldı önemli değil canı sağolsun...

Lütfen beni yanlış anlamayın yıllarca üzerinde kafa yorduğum bir konudur Androıid işletim sistemi akıl almayacak hatalarla uğraştım tabiri caizse dirsek çürüttüm.
Öncelikle şu konuyu bir açığa kavuşturalım MIUI bir arayüzdür ne kadar özellikli bir arayüz olduğunu ve bunun üzerinden farklı yazılımsal özellikler eklendiğini çok yakinen biliyor ve takip ediyorum ancak geri planda çalışan Android işletim sistemidir bunu net olarak kabul etmemiz gerekiyor.

Buna göre gidersek Mİ 8 cihaz yazılıma yapılan ilaveler nedeniyle sanki işletim sistemi farklıymış gibi duruyor bu konuyla ilgili TWRP geliştiricisi ve Rom geliştiricisi arkadaşlarla defalarca görüşmüşümdür bunun nedeni şuydu Mİ 8 yüklemeyi kabul etsede zaman içinde kendiliğinden ilginç arızalar verdiğini tesbit ettim ve yaşadım, konunun arayüzden kaynaklandığını gördüm, bu konudada XDA'da ki arkadaşların fikirlerini aldım, bu cihazda en ufak yanlışın devasa sonuçlar verdiğine karar verildi, bunun nedeni büyük ihtimalle yapay zeka ile ilgili olabilirdi. (bilgi detayı vermemek adına anlatım yapmayacağım)

Neyse uzatmayalım bazı yöntemler üç satırla anlatılamıyor arkadaşım sabır gösterseydi benim asıl niyetimin ona yardımcı olmak olduğunu görecekti.
Benim tuhafıma giden bu forumda ki bazı yetkili arkadaşlar sabır gösteremiyor ve direkt tepki gösteriyorlar. Kullanıcıların çoğu detay vermez veya unutur ancak sabırla sorarsınız ki önce hatanın nedenini tesbit edebilmek için bu yüzden süreç uzayıp gider.
Ben forumdan ayrılmak istedim ve sordum kaydım silinebilirmi diye aldığım cevaba şaşırdım ''çıkış yan kapıdan'' der gibi sizi zorla tutmuyoruz profilinizden ''çıkış yapabilirsiniz'' den di kısacası sormak bile suç oldu inan çok üzüldüm...
Oysa burada ki tek amacım genç arkadaşları desteklemek ve onlara yardımcı olmak istiyordum ama kırıldım ve sustum bu nedenle zaten zamanım olmadığı için azda olsa giriş yaptığım bu ortamdan soğudum artık yaşlandım ve bazı şeyler ağır geliyor...

Biz eskiden öğretmenimizin tabiri caizse kölesi olurduk acaba bir harf daha fazla öğrenirmiyiz diye, görüyorumki bilgininde hiçbir önemi kalmamış, ne bilgiye ne de yaşa saygı kalmamış vesselam...

Herkese Saygı ve Sevgilerimle....
Hocam xda da adınız nedir? takip edeyim. Bende TURK HACK TEAM'a da üyeyim

Oyla:

Murad Ali

Her şeyi bilmene gerek yok, haddini bil yeter.!!
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murad Ali
Cihazım
Iphone 14 Pro
Meslek
Geliştirici
Konular
180
Hocam xda da adınız nedir? takip edeyim. Bende TURK HACK TEAM'a da üyeyim

XDA Developers'da 2 adet nik'im var birisi Türk arkadaşlar için nik'im aynı burada kullandığım nik, diğer nik'im yetkiliydi emekli olduğu için kullanmıyorum etik olmazdı çünki.

Oyla:

musty3351

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Mustafa
Cihazım
POCO X3 NFC
Konular
1
attcaksaw
birşey soracağım mi 9 se var bende twrp yüklemeye çalıştım yükledim sonra twrpden 4 wipe yaptım cihaz şuan fastbootta kaldı twrp yüklenmiyor mi flash yüklesem fastboot rom v10.3.4.0 yüklesem cihaz kitlenirmi birde güncelleme otomtik gelirmi bundan sonra cevaplarsan çok sevinirim

Oyla:
Üst Alt