Çözüldü Telefon Açılmıyor-Nasıl Fabrika Ayarlarına Getiririm

Stoya

Süper Üye
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SERDAR
Cihazım
POCO X3 NFC
Meslek
Ev Erkeği
Konular
104
Ben zaten söylediklerinizin aksini iddia etmiyorum. Fakat bu konu için konuşacak olursak burada forum kurallarından daha fazla önemsenmesi gereken bir şey var ve konu başlığını siz de düzeltebilirdiniz demek istiyorum. Arkadaş zaten cihazı yüzünden gergin, ekstra gerginlik kazanıyor.

Hocam forumlarda geçerli iki kural var unutmayın...

1) Forum yöneticileri her zaman haklıdır.
2) Forum yöneticilerinin haksız olduğu durumlarda 1.kural geçerlidir.

HATİP

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mİ8 SE
Cihazım
Mİ8 SE
Konular
1
Yapacağın işlemleri adım adım yazıyorum kardeş, dikkatle sırasıyla yapman gerekir:

1- Öncelikle bilgisayara (64 bit olana) miflash uygulamasını yükleyin, en sorunsuz versiyon budur:

MiFlash20160401

Bunu kurduktan sonra kurduğunuz klasörden MiFlash.exe yi yönetici olarak açın, masaüstüne kısayol gelmiyor.

2- China Global romunu indiriniz :

Bu inince, zip dosyasından çıkarıp C kolasörüne atın. Telefonu fastboot moduna alıp (ses kısmaya basılarak telefon açılır) kablo ile bilgisayara bağlayın. MiFlash uygulaması görecektir cihazı, görmezse refresh yapın, cihazı çeşitli harfler olarak görür, çok önemli değil. Browse kısmından C deki indirdiğiniz romu seçin. Flash and except (ortadaki) seçilidir altta, onu değiştirmeyin. Sağ üstte flash diyin ve stok romun yüklenmesini bekleyin.

3- Rom yüklenince recovery mod açılır, çincedir. Burada herhangi işlem yapmanıza gerek yok, telefonu kapatıp açılma esnasında ses kısma tuşuna basarak tekrar fastboot modunda açılmasını sağlayın. Şimdi twrp yükleme zamanı, şu dosyayı indirin

Rar şifresi: Reiwa

Zipten dosyayı çıkarın, 1102 nolu twrp yi cihaz bilgisayara bağlıyken açılan penceredeki komutlarla yükleyin.

4- Twrp yüklendi ve artık iş daha kolay. Şimdi twrp yi açın (ses açma tuşuna basarak cihazı açın, twrp gelecektir). Wipe kısmından format data kısmına gelip yes diyin, sonra bir geri gelip advanced wipe kısmında şu dörtlüyü seçin (cache, dalvik, system, data) ve sürgüyü çekin. Artık cihazda sadece twrp var.

5- Bilgisayardan cihazınıza kurmak istediğiniz romun (miui 11) zip dosyasını ve mi8 se modem dosyasını atın. Twrp ekranından install kısmına girin, önce romu yükleyin, sonra yine install kısmında modem dosyasını yükleyin. Mi8 se de modem dosyası her rom değiştirmede flashlanmazsa şebeke gelmiyor.

6- Cihazı kapatın, tekrar fastboot moduna alın, twrp dosyasındaki 1227 yi yükleyin.

7- Cihazınızı normal bir şekilde açın, biraz bekleyin, kurulum ekranı gelecektir.

8- Keyif çayı için ;)

Bütün bu bilgiler için Reiwa 'ya teşekkürler

çok teşekkür ederim telefon açıldı... Hepsini yaptımm fakat 5. adımda rom yükledim TWRP açılmadı sonraki yüklediğim TWRP ile modemi yükledim.. şebeke sorunu devam ediyor.

aors

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Abdulkadir
Cihazım
Mi8 SE
Konular
44
çok teşekkür ederim telefon açıldı... Hepsini yaptımm fakat 5. adımda rom yükledim TWRP açılmadı sonraki yüklediğim TWRP ile modemi yükledim.. şebeke sorunu devam ediyor.
Mi8 se başlığında modem konusu var, oradaki diğer yöntemle de dener misiniz

Sekko

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sercan
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
129

Merhaba serdar48 bey forum kültürüne hala alışamadı iseniz yolunuza başka platformlarda devam edebilirsiniz seçim sizin . Biz yazanı uygulamak ile görevliyiz ve bu işten zerre çıkarımız bulunmamakta

HATİP

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mİ8 SE
Cihazım
Mİ8 SE
Konular
1
Mi8 se başlığında modem konusu var, oradaki diğer yöntemle de dener misiniz
MI 8 SE v9.5.16 Modem Dosyası Yükleme Aracı şu çalışmayı da yaptım ayrıca. çalıştı yükledi fakat sonucunda şebeke gelmedi
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

neyse kimse kusura bakmasın bir yazı büyük yazdım diye tartışmaya bahane aramayın lütfen. uzatmayalım . arkadaşa teşekkür ederim çok yardımcı oldu
[IMG alt="aors"]https://forum.miuiturkiye.net/data/avatars/m/105/105941.jpg?1571444480[/IMG]
aors
Tecrübeli Üye

yardımcı olmak için yazın... tartışılacak olan (yazı büyüklüğü) konu çözüldü. ilginizden dolayı teşekkürler ..

Reiwa

Senbonzakura
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EdizAli
Cihazım
Mi 8 SE 6/64
Meslek
BT
Konular
24
İmei ile ilgili sorunda yaşıyor olabilirsiniz , kontrol ede bilir misiniz ? İmei sorgu için btk sitesinden bakabilirsiniz.

MI 8 SE v9.5.16 Modem Dosyası Yükleme Aracı şu çalışmayı da yaptım ayrıca. çalıştı yükledi fakat sonucunda şebeke gelmedi

neyse kimse kusura bakmasın bir yazı büyük yazdım diye tartışmaya bahane aramayın lütfen. uzatmayalım . arkadaşa teşekkür ederim çok yardımcı oldu
[IMG alt="aors"]https://forum.miuiturkiye.net/data/avatars/m/105/105941.jpg?1571444480[/IMG]
aors
Tecrübeli Üye

yardımcı olmak için yazın... tartışılacak olan (yazı büyüklüğü) konu çözüldü. ilginizden dolayı teşekkürler ..

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
427
şu büyük yazı takıntısı nedir bende anlamış değilim
Ya sorun veya değil. Düzenleme yetkileri var sonuçta. Burada önemli olan arkadaşın cihazının kurtulması diye düşünüyorum.

Son derece basit imla kurallarına uyulması beklentimizi bu şekilde değerlendiriyor oluşunuzu üzülerek okudum. Konu başlığının ilk haline maalesef görmedim ancak bunlar forumumuzun düzenli kalması ve tüm kullanıcılarımızın aradıkları bilgiye rahatça ulaşabilmesi için getirmiş olduğumuz kurallar. Bu kurallar esnetildiğinde düzenimizin bozulacağının, aranılan bilgiye ulaşılamaycağının, forumuzun işlevinde önemli bir sekte oluşacağının farkında olduğunuzu tahmin ediyorum. Son mesajlar bölümündeki her 100 mesajın 80 tanesinin acil yardım olduğunu hayal etmeniz beni anlamanıza yardımcı olacaktır :)

Yöneticilerimizin hataları düzenlemesi konusunda ise açıkçası ekip arkadaşlarımızın üzerindeki yüklere ek bir de bu düzenlemelerin yapılması angaryasını yüklemeyi açıkçası hiç düşünmüyorum. Her hangi birinden günün 24 saatini forumda geçirip, zamanını başkalarının hatalarını düzeltmeye adamasını beklemek yerine destek isteyen kişilerin son derece rahat ulaşılabilen forum kurallarını okumalarını beklemek çok daha uygun bir çözüm gibi görünüyor.

Espri yaptığınızı, dalga geçtiğinizi veya sitem ettiğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz... Forumumuzda geçerli kurallarımızı bir defa daha hatırlatmak istiyorum.

Bunların içerisinde ısrar ve heves nedeniyle esnettiğimiz bazı kurallarımız mevcut ancak bu esnekliklerin art niyetli olarak kullanılması halinde kurallarımızın katı şekilde uygulanmaya devam edeceğini belirtmek istiyorum.

aors
Tecrübeli Üye

Hocam sorun çözüldü mü? Çözülmediyse şu an ne durumda?

HATİP

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mİ8 SE
Cihazım
Mİ8 SE
Konular
1
Telefon Canavar gibi çalışıyor. yalnız şebeke olmadı ..Sanırım İMEİ sorunu var ya da başka bir şey... çözemedim...
yardımcı olan arkadaşa candan teşekkür ederim

Son düzenleme:

HATİP

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mİ8 SE
Cihazım
Mİ8 SE
Konular
1
Yapacağın işlemleri adım adım yazıyorum kardeş, dikkatle sırasıyla yapman gerekir:

1- Öncelikle bilgisayara (64 bit olana) miflash uygulamasını yükleyin, en sorunsuz versiyon budur:

MiFlash20160401

Bunu kurduktan sonra kurduğunuz klasörden MiFlash.exe yi yönetici olarak açın, masaüstüne kısayol gelmiyor.

Bu inince, zip dosyasından çıkarıp C kolasörüne atın. Telefonu fastboot moduna alıp (ses kısmaya basılarak telefon açılır) kablo ile bilgisayara bağlayın. MiFlash uygulaması görecektir cihazı, görmezse refresh yapın, cihazı çeşitli harfler olarak görür, çok önemli değil. Browse kısmından C deki indirdiğiniz romu seçin. Flash and except (ortadaki) seçilidir altta, onu değiştirmeyin. Sağ üstte flash diyin ve stok romun yüklenmesini bekleyin.

3- Rom yüklenince recovery mod açılır, çincedir. Burada herhangi işlem yapmanıza gerek yok, telefonu kapatıp açılma esnasında ses kısma tuşuna basarak tekrar fastboot modunda açılmasını sağlayın. Şimdi twrp yükleme zamanı, şu dosyayı indirin

Zipten dosyayı çıkarın, 1102 nolu twrp yi cihaz bilgisayara bağlıyken açılan penceredeki komutlarla yükleyin.

4- Twrp yüklendi ve artık iş daha kolay. Şimdi twrp yi açın (ses açma tuşuna basarak cihazı açın, twrp gelecektir). Wipe kısmından format data kısmına gelip yes diyin, sonra bir geri gelip advanced wipe kısmında şu dörtlüyü seçin (cache, dalvik, system, data) ve sürgüyü çekin. Artık cihazda sadece twrp var.

5- Bilgisayardan cihazınıza kurmak istediğiniz romun (miui 11) zip dosyasını ve mi8 se modem dosyasını atın. Twrp ekranından install kısmına girin, önce romu yükleyin, sonra yine install kısmında modem dosyasını yükleyin. Mi8 se de modem dosyası her rom değiştirmede flashlanmazsa şebeke gelmiyor.

6- Cihazı kapatın, tekrar fastboot moduna alın, twrp dosyasındaki 1227 yi yükleyin.

7- Cihazınızı normal bir şekilde açın, biraz bekleyin, kurulum ekranı gelecektir.

8- Keyif çayı için ;)

bunların hepsini yaptıktan sonra sildim komple...İkinci defa yapmak istedim.. şimdi de di,yor sistem bulunamadı. diyor. Flash yaparken.. flashlama problemi çıktı

Selcuk00

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selçuk
Cihazım
XİAOMİ Mİ 8 SE
Konular
2

MiFlash20160401

8- Keyif çayı için ;)

Aynı sorun bende de var ancak "şu dosyayı indirin " bu link in süresi geçmiş lütfen yenisini atar mısınız.

Üst Alt