İnceleme Syberia Project Kurulum Tanıtım İnceleme ve Detay Bilgilendirme (Android 9.0 Pie)

fthkll

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
maymun
Cihazım
mi5
Konular
1
Arkadaşlar her şey sorunsuz pil çok iyi. Fakat bildirim sorunu yaşıyorum. Whatsapp ve instagramı arka plandan temizlediğim de bildirimleri alamıyorum. Yardımcı olabilir misiniz?
Bildirim sorunu yüzünden romu bıraktım bende. Global stabile geçtim onda da sorun var gerçi. Uygulama ayarlarında pil tasarrufu yok yapıyorum ve son kullanılan uygulamalar kısmında da sorunlu uygulamayı üzerine basılı tutup kilitliyorum. WhatsApp ve gmail gibi. Eh işte. Çok çok nadir hale geliyor böylece.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Uygulama kilitleme nerde hocam. Bir türlü bulamadım
Ben kaldırdım uygulamayı ve zaten hiç kullanıyorum global de dahi özelliği. Şuan yüklü ve kullanan arkadaşlar yardımcı olur sanırım ama telegram destek grubuna baktım soranlar olmuş google play den 3.parti yazılımlara yönlendirmişler gibi gördüm apps locker için.

Son düzenleme:

crrelax

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cihangir
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
8
Benim telefonda ekran suresi maksimum 2.5-3 saat aliyorum bu 5 saat ustu alan arkadaslar nasil alabiliyorlar bu sureyi?

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190218-215819.png
    Screenshot_20190218-215819.png
    118,9 KB · Görüntüleme: 47

OGSKY

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kaan
Cihazım
Lavender & 9S
Konular
8
Benim telefonda ekran suresi maksimum 2.5-3 saat aliyorum bu 5 saat ustu alan arkadaslar nasil alabiliyorlar bu sureyi?
Batarya durumunuz nedir? Belki donanımsal olarak değişiklik gerekiyordur artık

E6633 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

fthkll

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
maymun
Cihazım
mi5
Konular
1
Ekran resmine bakınca LTE açık görünüyor. Ben yükledikten sonra mobil veriyi 3g ile sınırladım ve sürekli Wifi bağlı kullandım. 4g ihtiyaç olursa bildirim çubuğunda tek bataryayı ile 4g aktif edilebiliyor Zaten. Ve cihazda sadece facebook lite, instagram ve twitter lite, gmail WhatsApp dışında yandex browser ve adguard yüklü idi. Gapps nano yüklü. Onun dışında hiç oyun oynamadım youtube izlemedim. Normalde de hiç oynamıyorum. Aydınlatma genelde otomatik ama bazen manuel yapıp mümkün olan en düşük seviyede tutum. Sonuç pil tasarrufu açmadan 28 saat bekleme, 5 saat 11 dk ekran ile yüzde 5.
Ayrıca ben de batarya sorun var diye düşünüyordum bence değiştirme ilk çıktığında dışarıdan gelen ilk mi5 lerden benimki. Şuan global stabildeyim ve 1 günü çıkarıyor. Daha çok yüklü uygulamalar kaynaklı batarya sorunları mi5 de. örnek face 550 mb yer kaplıyor messenger ha keza. Ve arka planda sürekli çalışıyor. Ezan vakti ve hava durumu da vardı bende. Günde en az 2 kez şarj ediyordum. Öncelikle bişey yükleme dene. Sonra tek tek yükle. Bişey hızlı tüketiyor kesin anlarsın.

Son düzenleme:

crrelax

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Cihangir
Cihazım
Xiaomi Mi 5
Konular
8
Batarya durumunuz nedir? Belki donanımsal olarak değişiklik gerekiyordur artık

E6633 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Bataryam 6-7 ay once servis tarafindan degistirildi bataryada bir sikinti oldugunu dusunmuyorum aciksasi

Ekran resmine bakınca LTE açık görünüyor. Ben yükledikten sonra mobil veriyi 3g ile sınırladım ve sürekli Wifi bağlı kullandım. 4g ihtiyaç olursa bildirim çubuğunda tek bataryayı ile 4g aktif edilebiliyor Zaten. Ve cihazda sadece facebook lite, instagram ve twitter lite, gmail WhatsApp dışında yandex browser ve adguard yüklü idi. Gapps nano yüklü. Onun dışında hiç oyun oynamadım youtube izlemedim. Normalde de hiç oynamıyorum. Aydınlatma genelde otomatik ama bazen manuel yapıp mümkün olan en düşük seviyede tutum. Sonuç pil tasarrufu açmadan 28 saat bekleme, 5 saat 11 dk ekran ile yüzde 5.
Ayrıca ben de batarya sorun var diye düşünüyordum bence değiştirme ilk çıktığında dışarıdan gelen ilk mi5 lerden benimki. Şuan global stabildeyim ve 1 günü çıkarıyor. Daha çok yüklü uygulamalar kaynaklı batarya sorunları mi5 de. örnek face 550 mb yer kaplıyor messenger ha keza. Ve arka planda sürekli çalışıyor. Ezan vakti ve hava durumu da vardı bende. Günde en az 2 kez şarj ediyordum. Öncelikle bişey yükleme dene. Sonra tek tek yükle. Bişey hızlı tüketiyor kesin anlarsın.
Greenfity uygulamasiyla arkadaki her seyi engelliyorum ozellikle de facebook ama lte surekli acik durur ama bu kadar etkilememsi gerek

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190219-001511.png
    Screenshot_20190219-001511.png
    107,3 KB · Görüntüleme: 43
Son düzenleme:

sigmaTR

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
celil
Cihazım
Redmi Note 7
Meslek
Öğrenci
Konular
3
Bildirim sorunu yüzünden romu bıraktım bende. Global stabile geçtim onda da sorun var gerçi. Uygulama ayarlarında pil tasarrufu yok yapıyorum ve son kullanılan uygulamalar kısmında da sorunlu uygulamayı üzerine basılı tutup kilitliyorum. WhatsApp ve gmail gibi. Eh işte. Çok çok nadir hale geliyor böylece.

Ben kaldırdım uygulamayı ve zaten hiç kullanıyorum global de dahi özelliği. Şuan yüklü ve kullanan arkadaşlar yardımcı olur sanırım ama telegram destek grubuna baktım soranlar olmuş google play den 3.parti yazılımlara yönlendirmişler gibi gördüm apps locker için.
Ben sorunu çözdüm. Titanium backups ile uygulamaları geri yüklüyordum. Fakat izinlerde problem çıktı sanırım. whatsapp ve instagramı tekrar kurunca düzeldi. Şu an romdan çok memnunum.

creed90

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Osman
Cihazım
Mİ5 Pro
Konular
20
Yüz tanima çalışmayan arkadaşlar orda bile ayar var yüz kilidi direk acilsin diye onu kapatip tekrar aktif edin süper çalışıyor direk aciyor kilidi
Global stabil roma yükleniyor mu yüz tanıma?

sadecebiri

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
salih
Cihazım
elife e7
Konular
14
Usta telefonu aldim alali miupro rom kullaniyordum, oyle yorumlari okurken indirip denemek istedim, konuyu acan arkadaş masallah hic olumsuz yorum yapmamis...
İsin asli ben begenmedim neden mi ?
Olmazsa olmaz reklam engelleme host dosyasi yok
Yuz tanima yok
Miu kullanicisi geri sag altta ,bunda sola koymuslar.
Evet menulerde akici, ama suan yorum yazarken yazilar ekrana sonradan geliyor.
Romu kurduk bomboş, oyle yeni telefon aldik havasi da vermiyor... Kardes k bakmada, benim analizim bu sekilde, memnun olanda vardir olmayanda, klavye ayarlamadim ingilizce yazdim gectim....
Sabirsizlikla, redmi note 5 pro icin yapilmis bi rom var, forumda mevcut, egerki gelistirici diger modeller icin yaparsa, o romdan sasmam...
İyi aksamlar
- miu hp romdu heralde

hakikidaredevil

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Günay
Cihazım
Mi 5
Konular
5
Usta telefonu aldim alali miupro rom kullaniyordum, oyle yorumlari okurken indirip denemek istedim, konuyu acan arkadaş masallah hic olumsuz yorum yapmamis...
İsin asli ben begenmedim neden mi ?
Olmazsa olmaz reklam engelleme host dosyasi yok
Yuz tanima yok
Miu kullanicisi geri sag altta ,bunda sola koymuslar.
Evet menulerde akici, ama suan yorum yazarken yazilar ekrana sonradan geliyor.
Romu kurduk bomboş, oyle yeni telefon aldik havasi da vermiyor... Kardes k bakmada, benim analizim bu sekilde, memnun olanda vardir olmayanda, klavye ayarlamadim ingilizce yazdim gectim....
Sabirsizlikla, redmi note 5 pro icin yapilmis bi rom var, forumda mevcut, egerki gelistirici diger modeller icin yaparsa, o romdan sasmam...
İyi aksamlar
Romu denemek isteyenler için de bilgilendirme olması açısından yazıyorum:

-Reklam engelleme host dosyasını magisk ile ekleyebilirsiniz.
-Yüz tanımayı Google smart lock ile ekleyebilirsiniz.
-Ayarlardan geri ve son uygulamalar butonlarının yerini değiştirebilirsiniz.

Yazdıklarımın geç geldiğine rastlamadım ben fakat Aosp klavye yerine Gboard kullanıyorum.

Bunun haricinde Havoc-os çok daha fazla özelleştirme imkanı veriyor ve ram kullanımı daha iyi gibi geldi bana. Bir haftadır kullanıyorum tavsiye ederim.

sadecebiri

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
salih
Cihazım
elife e7
Konular
14
Romu denemek isteyenler için de bilgilendirme olması açısından yazıyorum:

-Reklam engelleme host dosyasını magisk ile ekleyebilirsiniz.
-Yüz tanımayı Google smart lock ile ekleyebilirsiniz.
-Ayarlardan geri ve son uygulamalar butonlarının yerini değiştirebilirsiniz.

Yazdıklarımın geç geldiğine rastlamadım ben fakat Aosp klavye yerine Gboard kullanıyorum.

Bunun haricinde Havoc-os çok daha fazla özelleştirme imkanı veriyor ve ram kullanımı daha iyi gibi geldi bana. Bir haftadır kullanıyorum tavsiye ederim.
Yazini yeni goruyorum, bende hovaci denenek icin indiriyorum, supheliydim nasil cikar diye... Yazini gorunce rahatladim ...

Bu arada bu google smart lock olayı mi5 de olmuyor sanırım. Farklı maillerde deniyorum cloud hesabı ekleyin diyor

Son düzenleme:
Üst Alt