Yardım Su Kaçağı

BaraCuda

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
B. A.
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Telefon üst kısımdan yarısına kadar suya sadece girdi çıktı 1 saniye falan sürmüştür suda kaldığı süre 1-2 saat sonra kulaklık takılı algılıyordu kulak pamuğuyla jakı kuruladım sıkıntı şu an yok ama hattım çekmiyor servis yok sorunu alıyorum bu arada şu anlık ahizede de sıkıntı yok hattı yuvadan çıkardım sd kart ile birlikte ikisi de kuruydu acaba ahizeden içeri su girmiş ve sinyal kablosuna kısa devre yaptırmış olabilir mi ayrıca mi max 2 tamiri yapabilecek türkiyenin herhangi bir yerinde teknik servis var mı çünkü su aldığı için garanti dışı diye biliyorum garantisi hala geçerli midir

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Deli gibi suya girmedi saliselik bir olay yarısı suya girdi çıktı ben de ekranı ve arkasını silip kullanmaya devam ettim 3-4 saat sonra da pirince yatırdım neyse olan oldu dolar kuru böyleyken düzelmezse bakalım tamir fiyatı ne olacak
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ne vardı da yeni telefonlarda uzun süredir arka kapak açılmıyor yoksa telefon şimdiye kurtulmuş olabilirdi

Hoca süre önemli değil sıvı temasında isterse 1 salise olsun bu yapılıp kontrol edilmeli.

MI 6X cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Sayın BaraCuda öncelikle geçmiş olsun....Üstadların dediklerine aynen katılıyorum....İzninizle bu vesile ile geçenlerde başımızdan geçen bir olayı anlatayım...Kızım Kendi Mate10 Lite ini geçenlerde suya düşürdü ve anında havlu ile kurutup, bazı yerleri özenle temizledi...cihazı hemen kapadı, SİM Kartını çıkardı ve tam 2 gün pirinçde bekletti..2 gün sonra cihaz hiç bir şey olmamış gibi mükemmel çalışıyordu, en ufak bir problem yoktu...sadece beyaz ekranda görünen ölü pksel gibi yarı ekran boyunca lekeler vardı...ama sadece beyaz ekranda....3-4 gün sonra o lekeler de gitti ve şu an sadece 2 mm çağında bir beyaz ölü piksel lekesi mevcut ve kızım oldukça mutlu...yoksa aksi takdirde Samsung S3 Mini kullanmak zorunda kalacaktı...İnşallah siz de en az zararla atlatırsınız...tekrardan geçmiş olsun

Oyla:

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
193
Deli gibi suya girmedi saliselik bir olay yarısı suya girdi çıktı ben de ekranı ve arkasını silip kullanmaya devam ettim 3-4 saat sonra da pirince yatırdım neyse olan oldu dolar kuru böyleyken düzelmezse bakalım tamir fiyatı ne olacak
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ne vardı da yeni telefonlarda uzun süredir arka kapak açılmıyor yoksa telefon şimdiye kurtulmuş olabilirdi
yeni telefonlar uzun zamandır böyle malesef.
aslında su geçirmezlik özelliği olanları (IP68 sertifikası) almak mantıklı ama, işin içine su geçirmezlik girince fiyat baya artıyor.

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
yeni telefonlar uzun zamandır böyle malesef.
aslında su geçirmezlik özelliği olanları (IP68 sertifikası) almak mantıklı ama, işin içine su geçirmezlik girince fiyat baya artıyor.
Aslında standart olması gerekir günümüzde diye düşünüyorum

Oyla:

turgayt

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Turgay
Cihazım
mi max 2
Konular
6
Deneyimle sabittir prinçte bir gün yatırmak yetmiyor en az iki gün hatta daha fazla lazım

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

shuj

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kuzey
Cihazım
Xiaomi Mi6
Meslek
Fotoğrafçı
Konular
26
Vakit kaybetmeden hemen bir teknik servis bulup yaptırın su içeride gezinir ve diğer parçalarada zarar verme ihtimali yüksek ayrıca servise gidene kadar da pirinç içinde dursun telefonu da açmayın. Geçmiş olsun

Oyla:

BaraCuda

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
B. A.
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Sayın BaraCuda öncelikle geçmiş olsun....Üstadların dediklerine aynen katılıyorum....İzninizle bu vesile ile geçenlerde başımızdan geçen bir olayı anlatayım...Kızım Kendi Mate10 Lite ini geçenlerde suya düşürdü ve anında havlu ile kurutup, bazı yerleri özenle temizledi...cihazı hemen kapadı, SİM Kartını çıkardı ve tam 2 gün pirinçde bekletti..2 gün sonra cihaz hiç bir şey olmamış gibi mükemmel çalışıyordu, en ufak bir problem yoktu...sadece beyaz ekranda görünen ölü pksel gibi yarı ekran boyunca lekeler vardı...ama sadece beyaz ekranda....3-4 gün sonra o lekeler de gitti ve şu an sadece 2 mm çağında bir beyaz ölü piksel lekesi mevcut ve kızım oldukça mutlu...yoksa aksi takdirde Samsung S3 Mini kullanmak zorunda kalacaktı...İnşallah siz de en az zararla atlatırsınız...tekrardan geçmiş olsun
Çok teşekkürler üstad cevapladığın için hattın gitmesi büyük ihtimal anten kablosunun kısa devre yapmasından oldu ama dediğinizi yapıp 2 gün bekleteceğim umarım düzelir

Oyla:

aRiSe

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
Mi Max 2
Konular
7
Aklınızda bulunsun sıvı temasına maruz kaldığınız zaman süpürge tarzı gibi emiş gücü olan cihazla sıvıyı çekmeye çalışın çekebildiğiniz kadar. Sakın ola ki fön makinesi gibi hava üfleyen cihazlarla işlem yapmayın sıvıyı iyice yaparsınız. Sıvıyı çektikten sonra Prince yatırın 1-2 gün kapalı vaziyette kalsın batarya mutlaka çıkmalı. Bu söylediklerim tatlı su için geçerli tuzlu su ise apayrı bir işlemler silsilesi tabii.

Oyla:

BaraCuda

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
B. A.
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Aklınızda bulunsun sıvı temasına maruz kaldığınız zaman süpürge tarzı gibi emiş gücü olan cihazla sıvıyı çekmeye çalışın çekebildiğiniz kadar. Sakın ola ki fön makinesi gibi hava üfleyen cihazlarla işlem yapmayın sıvıyı iyice yaparsınız. Sıvıyı çektikten sonra Prince yatırın 1-2 gün kapalı vaziyette kalsın batarya mutlaka çıkmalı. Bu söylediklerim tatlı su için geçerli tuzlu su ise apayrı bir işlemler silsilesi tabii.
Bataryam maalesef ki çıkmıyor önerileriniz için sağolun fön mamkinesini zaten sonuçlarını bildiğim için kullanmadım su da cihaza kulaklık jakı ya da ahizeden girdi yani emici bir cihazla suyu çekmem imkansız şu an pirinçte yarın akşam ya da cuma günü teknis servise gidip gitmeyeceği belli olacak

Oyla:
Üst Alt