Yardım Su Kaçağı

BaraCuda

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
B. A.
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Telefon üst kısımdan yarısına kadar suya sadece girdi çıktı 1 saniye falan sürmüştür suda kaldığı süre 1-2 saat sonra kulaklık takılı algılıyordu kulak pamuğuyla jakı kuruladım sıkıntı şu an yok ama hattım çekmiyor servis yok sorunu alıyorum bu arada şu anlık ahizede de sıkıntı yok hattı yuvadan çıkardım sd kart ile birlikte ikisi de kuruydu acaba ahizeden içeri su girmiş ve sinyal kablosuna kısa devre yaptırmış olabilir mi ayrıca mi max 2 tamiri yapabilecek türkiyenin herhangi bir yerinde teknik servis var mı çünkü su aldığı için garanti dışı diye biliyorum garantisi hala geçerli midir

MI MAX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

BaraCuda

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
B. A.
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Telefon üst kısımdan yarısına kadar suya sadece girdi çıktı 1 saniye falan sürmüştür suda kaldığı süre 1-2 saat sonra kulaklık takılı algılıyordu kulak pamuğuyla jakı kuruladım sıkıntı şu an yok ama hattım çekmiyor servis yok sorunu alıyorum bu arada şu anlık ahizede de sıkıntı yok hattı yuvadan çıkardım sd kart ile birlikte ikisi de kuruydu acaba ahizeden içeri su girmiş ve sinyal kablosuna kısa devre yaptırmış olabilir mi ayrıca mi max 2 tamiri yapabilecek türkiyenin herhangi bir yerinde teknik servis var mı çünkü su aldığı için garanti dışı diye biliyorum garantisi hala geçerli midir

Az önce baktım maalesef yeni fark ettim ahizede de sıkıntı var bugün pirince yatıracağım ama bana tamirci ve garanti geçerli olup olmadığını öğrenmem lazım

Oyla:

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
BaraCuda
Bu tür durumlarda okuduklarımdan hatırladığım kadarıyla pirinç dolu bir kaba yerleştirmek ve telefonun içindeki nem'i eritmek, kurutmaktır.
Belki derdinize böyle çare olabilir.

Oyla:

BaraCuda

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
B. A.
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
39
BaraCuda
Bu tür durumlarda okuduklarımdan hatırladığım kadarıyla pirinç dolu bir kaba yerleştirmek ve telefonun içindeki nem'i eritmek, kurutmaktır.
Belki derdinize böyle çare olabilir.
Maalesef ki ya ben o an fark etmedim ya da sonradan oldu olay olduktan 3-4 saat sonra baktım telefon çekmiyor ama dediğiniz pirinç olayını az önce yaptım şüphem ahizeden giren suyun anten kablosunda kısa devre yapmış olması umarım pahalıya mal olmaz tamire gerek kalırsa

Oyla:

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
En az 24 saat öylece dursun.
Denemekte yarar var.

Oyla:

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
196
pili çıkmayan telefonlarda en büyük sorunlardan biri maalesef bu.
geçmiş olsun.
pirinç içine koyun ve en az 1 gün bekleyin nemi alacaktır.
olmazsa mecbur bir servis yada işini iyi yapan birine vereceksiniz telefonu. tekrar geçmiş olsun.

Oyla:

BaraCuda

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
B. A.
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
39
pili çıkmayan telefonlarda en büyük sorunlardan biri maalesef bu.
geçmiş olsun.
pirinç içine koyun ve en az 1 gün bekleyin nemi alacaktır.
olmazsa mecbur bir servis yada işini iyi yapan birine vereceksiniz telefonu. tekrar geçmiş olsun.
1 gün çok uzunmuş ama mecbur bekleyeceğim. Teşekkür ederim

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Sıvı temaslı cihazı açıp kullanmaya çalışmanız en büyük yanlış. Bir cihaz sıvı aldıysa kapatılır, sökülüyorsa sökülür ve bataryası çıkarılır, sökülmüyorsa en yakın telefoncuya gidip durum anlatılır ve cihaz söktürülür.

Oyla:

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
196
Sıvı temaslı cihazı açıp kullanmaya çalışmanız en büyük yanlış. Bir cihaz sıvı aldıysa kapatılır, sökülüyorsa sökülür ve bataryası çıkarılır, sökülmüyorsa en yakın telefoncuya gidip durum anlatılır ve cihaz söktürülür.
cihazın kapama tuşuna uzun basarak zorla kapatmada geçici de olsa bir çözüm olabilir.
tabiki illa söküp pil soketini çıkarmak şart
sonrası yine pirinç ve temizleme işlemleri vs.

Oyla:

BaraCuda

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
B. A.
Cihazım
Mi Max 2
Meslek
Öğrenci
Konular
39
Deli gibi suya girmedi saliselik bir olay yarısı suya girdi çıktı ben de ekranı ve arkasını silip kullanmaya devam ettim 3-4 saat sonra da pirince yatırdım neyse olan oldu dolar kuru böyleyken düzelmezse bakalım tamir fiyatı ne olacak
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

cihazın kapama tuşuna uzun basarak zorla kapatmada geçici de olsa bir çözüm olabilir.
tabiki illa söküp pil soketini çıkarmak şart
sonrası yine pirinç ve temizleme işlemleri vs.
Ne vardı da yeni telefonlarda uzun süredir arka kapak açılmıyor yoksa telefon şimdiye kurtulmuş olabilirdi

Oyla:
Üst Alt