Çözüldü Sorun sarmalı

zekirdek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeki
Cihazım
Mi 9T
Konular
12
Ak
1-Hocam miflash tool indir o bi kenarda kalsın.
2-Sonra indir. Programı aç usb hata ayıklamayı aktif edip pc ye bagla telefonu Offical ROM u seçip global stable seç indirmeye baslaşın ben bunu sadece flashlancak romu indirmek için kullandım indirdikten ve rardan çıkardıktan sonra (kendi cıkarıyor) programı kapat.
3-C:\Xiaomi\XiaomiTool2\res\tmp
içine indiriyor. telefonu fastboot moda alıp yukarda (1) de verdiğim miflashtool u aç browse ye bas (3) deki yolu takip edip romun rarsız olanını seç zaten rar görünmez. en altta flash all u seç ve flash a bas gerisini program yapıyo zaten ama dediğim gibi wifi sorunu düzelmiyor mac adresinden olabilir problem
buarada evolution x de kullanıyorum şuan telefonu wifi bağlanıyor mac adresi var sadece bu romda wifi çalışıyor bu mac adresini global romda telefona kaydedebilsem belki sorun çözülür
2 deki programda skıntı yaşarsan buraya bak hocam
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

yok hocam repair işlemli
Akşama deneyeceğim hocam, bu arada Evo dayken efs yedeğini alıp global veya eu rom atıp efs yi geri yükleme islemi yapılır mı.

Ak
1-Hocam miflash tool indir o bi kenarda kalsın.
2-Sonra indir. Programı aç usb hata ayıklamayı aktif edip pc ye bagla telefonu Offical ROM u seçip global stable seç indirmeye baslaşın ben bunu sadece flashlancak romu indirmek için kullandım indirdikten ve rardan çıkardıktan sonra (kendi cıkarıyor) programı kapat.
3-C:\Xiaomi\XiaomiTool2\res\tmp
içine indiriyor. telefonu fastboot moda alıp yukarda (1) de verdiğim miflashtool u aç browse ye bas (3) deki yolu takip edip romun rarsız olanını seç zaten rar görünmez. en altta flash all u seç ve flash a bas gerisini program yapıyo zaten ama dediğim gibi wifi sorunu düzelmiyor mac adresinden olabilir problem
buarada evolution x de kullanıyorum şuan telefonu wifi bağlanıyor mac adresi var sadece bu romda wifi çalışıyor bu mac adresini global romda telefona kaydedebilsem belki sorun çözülür
2 deki programda skıntı yaşarsan buraya bak hocam

yok hocam repair işlemli
Akşama deneyeceğim hocam, bu arada Evo dayken efs yedeğini alıp global veya eu rom atıp efs yi geri yükleme islemi yapılır mı.

snbsbrk53

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BS
Cihazım
Yok
Konular
20
zekirdek qemarch Bu konu sizi ilgilendiriyor gibi duruyor bir bakmanızda fayda olabilir.

qemarch

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kenan K
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Hemşire
Konular
1
zekirdek qemarch Bu konu sizi ilgilendiriyor gibi duruyor bir bakmanızda fayda olabilir.

hocam şu kısmı yapamadım twrp nin advanced>Terminalde 2 satır alt alta yazamıyorum birde burda herhangi bir yeri değiştirmeme gerek var mı yardımcı olabilir misin
5. In the TWRP Main Menu. Go to Advanced ------ Terminal
6. Write the below 2 lines:
simg2img /sdcard/persist.img /sdcard/persist_EXT4.img
dd if=/sdcard/persist_EXT4.img of=/dev/block/bootdevice/by-name/persist

7. Reboot the Phone and check.

snbsbrk53

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BS
Cihazım
Yok
Konular
20
hocam şu kısmı yapamadım twrp nin advanced>Terminalde 2 satır alt alta yazamıyorum birde burda herhangi bir yeri değiştirmeme gerek var mı yardımcı olabilir misin
5. In the TWRP Main Menu. Go to Advanced ------ Terminal
6. Write the below 2 lines:
simg2img /sdcard/persist.img /sdcard/persist_EXT4.img
dd if=/sdcard/persist_EXT4.img of=/dev/block/bootdevice/by-name/persist

7. Reboot the Phone and check.
Acikcasi benim yaptigim birsey degil sadece bu konunun ustune denk gelince paylasmak istedim. Bu konu uzerine arastirmalar yaparak farkli yerlerde uygulamalar herhalde bulabilirsiniz.

zekirdek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeki
Cihazım
Mi 9T
Konular
12
Enteresan bir durum. Neden böyle oldu anlamış değilim. qemarch hocam Evo yu tekrar yuklediginizde wifi çalışıyor mu, çalışıyorsa onu kullanalım.

qemarch

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kenan K
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Hemşire
Konular
1
Enteresan bir durum. Neden böyle oldu anlamış değilim. qemarch hocam Evo yu tekrar yuklediginizde wifi çalışıyor mu, çalışıyorsa onu kullanalım.
Çözüme yaklaşmama çok az kaldı (:|
sadece birisi bana şu yazma korumasını nasıl kaldıracağımı anlatsa yeter bilen biri varsa yardım edin lütfen elin gavurları çözümleri bulmuş çevir çevir imanım gevredi tam yaptım dedim bu çıktı
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

CHARRİNS

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
EMRE
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
16

zekirdek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeki
Cihazım
Mi 9T
Konular
12
sadece birisi bana şu yazma korumasını nasıl kaldıracağımı anlatsa yeter bilen biri varsa yardım edin lütfen elin gavurları çözümleri bulmuş çevir çevir imanım gevredi tam yaptım dedim bu çıktı
İnşaallah yaparsınız hocam, elinizden geliyor en azından böyle işler, ben ne yapacağım bilmiyorum

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Persist.img yi cihaz hafızasına atın.
Sırasıyla
adb shell
su
dd if=/sdcard/persist.img of=/dev/block/bootdevice/by-name/persist
Komutlarını verin, işlem tamamdır. Twrp den yapmak isterseniz su komutunu atlayabilirsiniz.

zekirdek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeki
Cihazım
Mi 9T
Konular
12
Bir gelişme var mı hocam. Ne yaptınız

Üst Alt