Çözüldü Sorun sarmalı

snbsbrk53

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BS
Cihazım
Yok
Konular
20
.tgz 10.3.11 i indirdin, klasörde log dosyası oluşturdum ancak .tgz yi miflasha gösteremiyorum. Select e basınca görmüyor malesef.
İndirdiğim dosya rar ikonlu gösteriyor. İsmini değiştirip sonuna . tgz mi yazayım acaba. Konu linkinden indirmiştim miFlash için olani burada konu:
Rom - K20 & MI 9T Global Kararlı MIUI V10.3.11.0 PFJMIXM İndirme bağlantısı
Rar dan çıkarman lazım, çıkardığın dosya C dizininde olsun ve adıda türkçe karakter içermesin en temizi rom yaz mesela
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Link eklediğin konudan fastboot indir mi flash indir. dosyayı rardan çıkar türkçe karakter içermesin dosya ismi. ve mi flashta asla LOCK yazılı olanı seçme.

emreglgl

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Meslek
ÖGRENCİ
Konular
27
Bu sıkıntı bende mi 8 de oldu ritzye gönderdim yaptık diye gönderdiler 2 gün sonra yine imei uçtu yine WiFi Mac adresi gitti sonra gönderdim anakart degişcek felan dediler yapamadılar bana mi 9t gönderdiler

Redmi K20 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

zekirdek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeki
Cihazım
Mi 9T
Konular
12
Telefon elde patlayacak herhalde, wifisiz nasıl kullanılır bilmiyorum. miFlash olayını çözüp global yükleyebilseydim bari, bir türlü olmuyor klasöre cikardim klasör ismini rom yaptım ama miFlash görmüyor

snbsbrk53

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BS
Cihazım
Yok
Konular
20
Telefon elde patlayacak herhalde, wifisiz nasıl kullanılır bilmiyorum. miFlash olayını çözüp global yükleyebilseydim bari, bir türlü olmuyor klasöre cikardim klasör ismini rom yaptım ama miFlash görmüyor

mi flash nasıl görmez en basit yerinde takılıp kalmışsınız.

qemarch

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kenan K
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Hemşire
Konular
1
Hocam ben miflashla global yukledim onda skıntı olmadı anlatırım problem wifi

zekirdek

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Zeki
Cihazım
Mi 9T
Konular
12
Hocam ben miflashla global yukledim onda skıntı olmadı anlatırım problem wifi
Wifi sorunu devam ediyor o halde, o zaman benim yapmam da bir anlam ifade etmeyecek. Ne yapacağız hocam nasıl hallederiz bu sorunu

mi flash nasıl görmez en basit yerinde takılıp kalmışsınız.
Görmüyor bir türlü veya miFlash kurulumunda mi problem var bilmiyorum

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
wifi mac adresi sıfırlanması bana rn3pro daki sorunu hatırlattı ve donanımsal sıkıntı yüzünden çözülemiyordu. Umarım bu da öyle bir şey değildir. qemarch sizin cihazınız resmi kayıtlı mı?

qemarch

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kenan K
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Hemşire
Konular
1
1-Hocam miflash tool indir o bi kenarda kalsın.
2-Sonra indir. Programı aç usb hata ayıklamayı aktif edip pc ye bagla telefonu Offical ROM u seçip global stable seç indirmeye baslaşın ben bunu sadece flashlancak romu indirmek için kullandım indirdikten ve rardan çıkardıktan sonra (kendi cıkarıyor) programı kapat.
3-C:\Xiaomi\XiaomiTool2\res\tmp
içine indiriyor. telefonu fastboot moda alıp yukarda (1) de verdiğim miflashtool u aç browse ye bas (3) deki yolu takip edip romun rarsız olanını seç zaten rar görünmez. en altta flash all u seç ve flash a bas gerisini program yapıyo zaten ama dediğim gibi wifi sorunu düzelmiyor mac adresinden olabilir problem
buarada evolution x de kullanıyorum şuan telefonu wifi bağlanıyor mac adresi var sadece bu romda wifi çalışıyor bu mac adresini global romda telefona kaydedebilsem belki sorun çözülür
2 deki programda skıntı yaşarsan buraya bak hocam

wifi mac adresi sıfırlanması bana rn3pro daki sorunu hatırlattı ve donanımsal sıkıntı yüzünden çözülemiyordu. Umarım bu da öyle bir şey değildir. qemarch sizin cihazınız resmi kayıtlı mı?
yok hocam repair işlemli

Son düzenleme:

mmengi

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Grus
Konular
2
1-Hocam miflash tool indir o bi kenarda kalsın.
2-Sonra indir. Programı aç usb hata ayıklamayı aktif edip pc ye bagla telefonu Offical ROM u seçip global stable seç indirmeye baslaşın ben bunu sadece flashlancak romu indirmek için kullandım indirdikten ve rardan çıkardıktan sonra (kendi cıkarıyor) programı kapat.
3-C:\Xiaomi\XiaomiTool2\res\tmp
içine indiriyor. telefonu fastboot moda alıp yukarda (1) de verdiğim miflashtool u aç browse ye bas (3) deki yolu takip edip romun rarsız olanını seç zaten rar görünmez. en altta flash all u seç ve flash a bas gerisini program yapıyo zaten ama dediğim gibi wifi sorunu düzelmiyor mac adresinden olabilir problem
buarada evolution x de kullanıyorum şuan telefonu wifi bağlanıyor mac adresi var sadece bu romda wifi çalışıyor bu mac adresini global romda telefona kaydedebilsem belki sorun çözülür
2 deki programda skıntı yaşarsan buraya bak hocam

yok hocam repair işlemli
Belki repair işleminden dolayı bu sorun oluşmuş olabilir mac adresi düzeltilebilir kanısındayım.

qemarch

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kenan K
Cihazım
Mi 9T
Meslek
Hemşire
Konular
1
Belki repair işleminden dolayı bu sorun oluşmuş olabilir mac adresi düzeltilebilir kanısındayım.
Evo romda wifi kullanabildiğime göre donanımsal problem yok diye düşünüyorum. evo romda mac adresi yazıyor ama evo hariç diğer romlarda aşağıdaki gibi mac adresleri eğer mac problemini düzeltirsem problem çözülür diye düşünüyorum onu araştırcam biraz
Telefonun maç adresi gitmiş sanki. Şöyle bir durun oluşmuş.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Üst Alt