Sohbet Sonunda Bende iPhone’cu Oldum

burucu08

Ne olursan ol önce saygılı ol
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Barış
Cihazım
mi 10t, s23
Meslek
Tüccar
Konular
92
Çok yanlış, root sırf bunun için atılmıyor, Google a girin ve araştırın

Gesendet von meinem Schajomi Legend mit Tapatalk
hocam roota denemediğim kurmadigim modül vb kalmadı hergu forumlarda en az 3-4 saat sirf gezerdim yeni birşeyler geldimi diye
genede siz bilirsiniz
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Konuda bazı arkadaşlar android ios kıyaslaması yapmış ben işin teknik derin tarafına ineyim o halde :)

Apple işlemciyi ve iOS'u kendisi tasarlıyor ve işlemci ile iOS yazılımı doğrudan iletişim kuruyor haberleşiyor

Android ART sanal makina kullanıyor işlemci ve android yazılımı arasında bir çeşit kod tercümanlığı çeviri yapıyor diyebiliriz. Ayrıca androidde giriş orta üst segment olarak bir ton işlemci modeli var ve dahası işlemci üreten markalar var Snapdragon Mediatek Exynos gibi
Yeter mi yetmezz bir çok android telefon üreten marka var hepsi farklı işlemciler ekranlar kamera sensörleri farklı boyutlarda tonlarca modelleride var.
Bitti mi bitmedii hepsinin kendi kafasına göre çıkardığı androidin üzerine eklenmiş arayüzleri var ve birde cihazın biri android 8 ötesiki android 10 diğerinde android 12 veya 13 var :D

Peki apple ne yapıyor marketteki uygulamaları sağlıklı çalıştırmak için en eski modeli ile en güncel modelinin iOS sürümünü aynı tutuyor.

Yani Android asla iOS gibi olamaz çalışamaz ikisi birbirine çok uzak farklı dünyalar.
hocam aslında markalar Android'i gerçekten güzel şekilde cihazlarina uygulasalar
ayda 3 tane telefon çıkarmasalar
iphoneyi gececekler haberleri yok 🤣

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Teşekkür ederim. Bende aynı anlattığınız gibi android telefon kullanıyordum. Root,rom ıncık cıncık ediyordum iyice. Daha sonra bu durumdan soğumaya başladım. Telefonda tema değişikliği bile yapmıyordum o kadar sıkılmıştım. Bir anlık gaflet demek benim için pekte uygun değil. Alacağımı aldım demek daha doğru bir tabir olabilir. En büyük iki sıkıntı reklamlar ve YouTube oldu. Xiaomi kullanırken ayarladan adguard DNS ayarlamıştım çoğu uygulamada reklam çıkmıyordu. Reklamlara şimdi mecbur tahammül ediyorum YouTube’uda mecbur premium aldım papara ile.

Tercih meselesi hocam haklısınız.

Kesinlikle katılmıyorum. Zamanının en iyi telefonlarından olan mi 10t’yi 1 yıl boyunca çoğu zaman 144hz kullandım. Bunu bilerek söylüyorum. Eski telefonum note 9 pro ile mesela bir uygulamaya girip aşağı kaydırıyorum aynı uygulamayı iPhone 13 ile açıp kaydırıyorum arada gözle görülür fark var tamamen uygulama ve işletim sistemi optimizasyonu ile alakalı bu durum. 14 plus gibi telefonu beğenmemeniz gerçekten çok ilginç.

Teşekkür ederim. 128 alacaktım zaten çok fotoğraf ve video çeken birisi değilim hatta neredeyse hiç kamera kullanmam. İnstagram’a attığım son fotoğraf Ağustos 2018 hocam. :D Genede ilerisini düşünerek 256GB satın aldım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Teşekkür ederim hocam.
Adguard ios cihazlara ayarlanabiliyor. iPad cihazım var kullanıyorum. Sitesinde aşamaları yazıyor

esgalci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Esen
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Bilgisayar Mühend.
Konular
11
Konuda bazı arkadaşlar android ios kıyaslaması yapmış ben işin teknik derin tarafına ineyim o halde :)

Apple işlemciyi ve iOS'u kendisi tasarlıyor ve işlemci ile iOS yazılımı doğrudan iletişim kuruyor haberleşiyor

Android ART sanal makina kullanıyor işlemci ve android yazılımı arasında bir çeşit kod tercümanlığı çeviri yapıyor diyebiliriz. Ayrıca androidde giriş orta üst segment olarak bir ton işlemci modeli var ve dahası işlemci üreten markalar var Snapdragon Mediatek Exynos gibi
Yeter mi yetmezz bir çok android telefon üreten marka var hepsi farklı işlemciler ekranlar kamera sensörleri farklı boyutlarda tonlarca modelleride var.
Bitti mi bitmedii hepsinin kendi kafasına göre çıkardığı androidin üzerine eklenmiş arayüzleri var ve birde cihazın biri android 8 ötesiki android 10 diğerinde android 12 veya 13 var :D

Peki apple ne yapıyor marketteki uygulamaları sağlıklı çalıştırmak için en eski modeli ile en güncel modelinin iOS sürümünü aynı tutuyor.

Yani Android asla iOS gibi olamaz çalışamaz ikisi birbirine çok uzak farklı dünyalar.
İşlemciden çok markalar kendi telefonlarına önem verseler idi daha iyi bir yerlerde olurlardı. Üst düzey işlemciler bir android sistemini rahatlıkla çalıştırabilecek seviyede olmasına rağmen kullandıkları arayüz, gereksiz uygulamalar, geç gelen güncelleştirme ve geliştirilmeyen özellikler artık yenilikçi değiller sadece işleri güçleri kağıt üstünde özelliklerini şişirip telefonları satmak. Eskiden rekabet vardı şimdi rekabet yok.

derdest

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
derdest
Cihazım
huawei mate
Konular
0
Konuya benimde katkım olsun, iphone 14 promax 1tb aldım çok sürmedi 1 hafta kullanabildim mi 11 ultraya geri döndüm onuda birine söz verdim geride dönemedim poco x4 pro kullanıyorum inanın iosa değişmem elimdeki telefonumu sayın Skorpi hocam konuya güzel bir açıklama yapmış kürkçü dükkanına geri döndüm. Sebepler ortada andoridde özgürsün istedigini yapabiliyorsun , ios öyle değil malesef. Tek tek anlatmayla bitmez.. Şahsi fikrim özgür dogduysaniz esir yasayamazsiniz tavsiye etmiyorum asla.

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Samsung Galaxy S23 Plus alırdım ben :)
O kadar para verince stabil mi yoksa sorunları var mı diye düşünmeye gerek yok çünkü olmaz, olmaması lazım.

Herkesin kendi tercihi. Ben takoz gibi telefonlar kullanmaktan bıktım android telefonların bu kadar pahalı olmasıda seçimimde ikinci etken oldu. Bu fiyatlara çıkıyorsam hakeden tek marka belli benim gözümde.

Hayırlı olsun hocam nasip olursa ben de note 9 pro'dan iPhone 14 geçeceğim xiaomi'den de kurtulmuş olurum.
Teşekkür ederim. Çok geç kalmayın malum ekonomide fiyatlar hızla artıyor. Telefona diyecek bir şey yok zaten ama 13 le arasında çokta fark yok bence 13 alın. Aradaki fiyat farkı ile AirPods alabilirsiniz.

Adguard ios cihazlara ayarlanabiliyor. iPad cihazım var kullanıyorum. Sitesinde aşamaları yazıyor

Teşekkürler. Reklamlar gitse çok iyi olacak bir şeye tıklıyorum ondan önce 10 tane sekme açılıyor.

Konuya benimde katkım olsun, iphone 14 promax 1tb aldım çok sürmedi 1 hafta kullanabildim mi 11 ultraya geri döndüm onuda birine söz verdim geride dönemedim poco x4 pro kullanıyorum inanın iosa değişmem elimdeki telefonumu sayın Skorpi hocam konuya güzel bir açıklama yapmış kürkçü dükkanına geri döndüm. Sebepler ortada andoridde özgürsün istedigini yapabiliyorsun , ios öyle değil malesef. Tek tek anlatmayla bitmez.. Şahsi fikrim özgür dogduysaniz esir yasayamazsiniz tavsiye etmiyorum asla.

Piyasadaki en iyi telefon memnun etmediyse benim size diyecek bir şeyim zaten olamaz.

Çok güzel basitçe bir şekilde anlatmışsınız.

KrakoW

Ne Mutlu Türküm Diyene!
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
RN9 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
130
Herkesin kendi tercihi. Ben takoz gibi telefonlar kullanmaktan bıktım android telefonların bu kadar pahalı olmasıda seçimimde ikinci etken oldu. Bu fiyatlara çıkıyorsam hakeden tek marka belli benim gözümde.

Teşekkür ederim. Çok geç kalmayın malum ekonomide fiyatlar hızla artıyor. Telefona diyecek bir şey yok zaten ama 13 le arasında çokta fark yok bence 13 alın. Aradaki fiyat farkı ile AirPods alabilirsiniz.

Teşekkürler. Reklamlar gitse çok iyi olacak bir şeye tıklıyorum ondan önce 10 tane sekme açılıyor.

Piyasadaki en iyi telefon memnun etmediyse benim size diyecek bir şeyim zaten olamaz.

Çok güzel basitçe bir şekilde anlatmışsınız.
Kulaklık ihtiyacım olmadığı için pek ona para ayırmam gibi.

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Kulaklık ihtiyacım olmadığı için pek ona para ayırmam gibi.
Tabi hocam seçim sizin sonuça hayırlısı neyse o olsun. Bambaşka bir dünya yaratmışlar. Optimizasyon çok üst seviyede.

Waluigi

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Caner
Cihazım
Note 8 Pro
Konular
26
Hocam hayırlı olsun ama 5 bin liralık android cihazdan 30 bin liralık iPhone cihaza geçince bahsettiğiniz farkların olması normal değil mi?
iPhone'a geçen insanlar hep bunu yapıyor. Android cihaz alırken 5-10 bin anca veriyorlar ama iPhone alırken 30-40 bin sorun değil. Sonra iPhone cihazlar çok iyiymiş oluyor :D

Android cihazları savunmuyorum sadece bu yanlış kıyaslamayı anlatmak istedim.
Çok doğru bir tespit kelimesi kelimesine katılıyorum.
Ben açıkçası gerek Xiaomi 12-13 olsun gerek iPhone 13-14 olsun gerek Samsung S23 olsun bunların hiçbirini tercih etmem. Olaya fiyat/performans bazında yaklaştığım için bu cihazlara bu kadar para vermek bana mantıklı gelmiyor. Bunlar markaların prestij modelleri olduğu için fiyatları da yüksek haliyle. Benim Android sevme nedenim f/p oranı daha yüksek orta segment telefonlardan sağladığı rom, root gibi özelleştirmeler ile randıman almak. Gündelik kullanım için de stabilite meraklısı değilim. Elimde Note 8 Pro da olsa iPhone 14 Pro da olsa yapacağım aşağı yukarı sosyal medya ve mesajlaşma uygulamalarında büyük oranda takılmak. Onun dışında birkaç spesifik uygulama ile işlem yapmak.

harami

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
murat bulut
Cihazım
Mi 11 Ultra
Meslek
Tekniker
Konular
7
Bende Xiaomiye ihanet etmiş gibi hisediyorum Mi 11 Ultra yı sattım İphone 12 Pro Max aldım şimdilik iyiyim ama cidden sanki ihanet etmiş gibi hisediyorum :)

Son düzenleme:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Bende Xiaomiye ihanet etmiş gibi hisediyorum Mi 11 Ultra yı sattım İphone 12 Pro Max aldım şimdilik iyiyim ama cidden sanki ihanet etmiş gibi hisediyorum :)
Öncelikle hayırlı olsun hocam, iyi günlerde kullanırsınız İnşallah...
ihanetiniz kesin, yakın zamanda Android kabusları görmeye başlayacaksınız, umarım kısa sürede atlatır ve iPhone unuzla mesut ve bahtiyar yaşarsınız8=)haha--

Gesendet von meinem Schajomi Legend mit Tapatalk

Üst Alt