Sohbet Sonunda Bende iPhone’cu Oldum

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Sevgili sezer1907 hocam, hayırlı olsun, iyi günlerde kullanırsınız inşallah... Kürkçü dükkanına geri dönmezsiniz inşallah.. Küçük bir saptama yapmak istiyorum, Androidi normal kullanıcı gibi değil de, tam manasıyla rootlu kullanan, her bir tarafını istediği gibi şekillendirip, özelleştiren birisi, bir anlık gaflete kapılıp da iPhone a geçen ve en kısa zamanda da geri dönen bir çok tanıdığım var

Gesendet von meinem Schajomi Legend mit Tapatalk
Teşekkür ederim. Bende aynı anlattığınız gibi android telefon kullanıyordum. Root,rom ıncık cıncık ediyordum iyice. Daha sonra bu durumdan soğumaya başladım. Telefonda tema değişikliği bile yapmıyordum o kadar sıkılmıştım. Bir anlık gaflet demek benim için pekte uygun değil. Alacağımı aldım demek daha doğru bir tabir olabilir. En büyük iki sıkıntı reklamlar ve YouTube oldu. Xiaomi kullanırken ayarladan adguard DNS ayarlamıştım çoğu uygulamada reklam çıkmıyordu. Reklamlara şimdi mecbur tahammül ediyorum YouTube’uda mecbur premium aldım papara ile.

Sırf dosyalarımı içinden alamadığım için iphonea karşıyım :D
Tercih meselesi hocam haklısınız.

60 hz'in 90-120 hz hissettirdiği falan yok hocam bu arada tamamen psikolojik. 14 plus almıştım 60 hz ölüm resmen 2 gün sonra iade ettim.

Kesinlikle katılmıyorum. Zamanının en iyi telefonlarından olan mi 10t’yi 1 yıl boyunca çoğu zaman 144hz kullandım. Bunu bilerek söylüyorum. Eski telefonum note 9 pro ile mesela bir uygulamaya girip aşağı kaydırıyorum aynı uygulamayı iPhone 13 ile açıp kaydırıyorum arada gözle görülür fark var tamamen uygulama ve işletim sistemi optimizasyonu ile alakalı bu durum. 14 plus gibi telefonu beğenmemeniz gerçekten çok ilginç.

İlk olarak hayırlı olsun hocam bende yd 11t 128gb ve 13 pro 256gb var Androidin özgürlüğü apple'ın da sunduğu kaliteden stabilize ve optimizasyonundan vazgeçemediğim için 2 telefon kullanmaya karar verdim dediğiniz gibi andorid cihazların bu pahalılıkta sunulması ülkemizde gereksiz pahalılığı insanı rahatsız etmeye başladı kaçak kullanıma karşıydım ama mecburi olarak bu yola başvurdum şahsen bu fiyatları hak etmediklerini düşünüyorum ki çoğu elektronik cihazların bu fiyatlarını hak etmediğini düşünüyorum ama işte türkiye bura bir şey pahalandıysa fiyatın düşmesi neredeyse rüyalar da gördüğümüz şeylerin gerçek olma olasılığıyla aynı değer de umarım yeni birisi gelir de bu duruma el atıp bir nebze de başlangıç olarak fiyatları dengelemeyi başarır ek olarak da hocam icloud depolama alanı almanızı tavsiye ederim fiyat olarak baya ucuz malum 13 serisi foto ve video kayıtların da biraz depolama yiyebiliyor
Teşekkür ederim. 128 alacaktım zaten çok fotoğraf ve video çeken birisi değilim hatta neredeyse hiç kamera kullanmam. İnstagram’a attığım son fotoğraf Ağustos 2018 hocam. :D Genede ilerisini düşünerek 256GB satın aldım.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

iphone 13 çok güzel cihaz hocam hayırlı olsun allah kaza bela vermesin
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

hocam 3k lik Android'i de savunmayın be 🤣
Teşekkür ederim hocam.

ckarakaya

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Canan
Cihazım
İPhone SE
Konular
2
Root ve Jailbreak tamamen tercih meselesi.
Ben Xr Ve Poco X3 NFC kullanıyorum.
Poco 13.0.3 rootlu
Xr 13.5 Jailbreakli.

Ve hayırlı olsun...

Pixel cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

esgalci

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Esen
Cihazım
Redmi K20 Pro
Meslek
Bilgisayar Mühend.
Konular
11
Yeterli bütçem olsa sanırım ben de iPhone a geçecem. 3g, 4, 5s modellerini kullandım yıllarca jb ile. Androiddeki rahatlığa alışınca bir daha iPhone a dönmedim. Fakat artık android geride kalmaya başladı iOS tan. Ve bu pahalılıkta üzerine para koyar iPhone alırım piyasa gereksiz şişirilmiş android dolu. Kendi telefonumu satmam android i de yedek olarak kullanırım farklı işletim sistemi olması açısından.

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Hocam hayırlı olsun ama 5 bin liralık android cihazdan 30 bin liralık iPhone cihaza geçince bahsettiğiniz farkların olması normal değil mi?
iPhone'a geçen insanlar hep bunu yapıyor. Android cihaz alırken 5-10 bin anca veriyorlar ama iPhone alırken 30-40 bin sorun değil. Sonra iPhone cihazlar çok iyiymiş oluyor :D

Android cihazları savunmuyorum sadece bu yanlış kıyaslamayı anlatmak istedim.

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Hocam hayırlı olsun ama 5 bin liralık android cihazdan 30 bin liralık iPhone cihaza geçince bahsettiğiniz farkların olması normal değil mi?
iPhone'a geçen insanlar hep bunu yapıyor. Android cihaz alırken 5-10 bin anca veriyorlar ama iPhone alırken 30-40 bin sorun değil. Sonra iPhone cihazlar çok iyiymiş oluyor :D

Android cihazları savunmuyorum sadece bu yanlış kıyaslamayı anlatmak istedim.

Teşekkürler. Aslında bu bir kıyaslama değil yanlış anladınız. Ben insanların bana anlattığı şeylerin gerçekten doğru olduğunu söylemek istemiştim. İphone 13 le hemen hemen aynı fiyatlarda Xiaomi 12 var yani siz bu cihazı mı yoksa 13'ü mü alırdınız ? Benim tercihimde bu yönde oldu. Android cihazlara 5-10 bin verilmesinin nedeni android olması zaten.

Yeterli bütçem olsa sanırım ben de iPhone a geçecem. 3g, 4, 5s modellerini kullandım yıllarca jb ile. Androiddeki rahatlığa alışınca bir daha iPhone a dönmedim. Fakat artık android geride kalmaya başladı iOS tan. Ve bu pahalılıkta üzerine para koyar iPhone alırım piyasa gereksiz şişirilmiş android dolu. Kendi telefonumu satmam android i de yedek olarak kullanırım farklı işletim sistemi olması açısından.
İkisi birbirinden o kadar farklı ki en basit şey mesela wp yedeğini aktaramıyorsun. Şişirilmiş android konusuna katılıyorum piyasayı bu hale getiren markalar belli en başında da xiaomi geliyor.

Root ve Jailbreak tamamen tercih meselesi.
Ben Xr Ve Poco X3 NFC kullanıyorum.
Poco 13.0.3 rootlu
Xr 13.5 Jailbreakli.

Ve hayırlı olsun...

Pixel cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Teşekkürler.

farukkk

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Faruk
Cihazım
Mi 8 se
Konular
6
Hiç bir özelleştirme sunmayan, kamera ayarları vb bile android kamera ayarlarına, galeri v.b uygulama ayarlarına yaklaşamayan, bir kaç zil sesi v.b dışında herşeyi kısıtlarsan tabiki stabil olur. Tabi bu arada 30.000 iphone ile 30.000 lik android kıyası yapılması lazım. Stabilite android çoğu telde artık sorun değil 4 yıldır kullandığım mi 9se de sıfır kasma mevcut. Yeni aldığınız için şuanda size çoknfarklı hissiyat verecektir. Ama o kapalı kutu sistemden biraz zaman geçince ikonlar, temalar, sesler v.b sıkılacak değişiklik yapmak isteyeceksiniz ama iphone buna izin vermeyecek.

sezer1907

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sezer
Cihazım
iPhone 13 256GB
Konular
68
Hiç bir özelleştirme sunmayan, kamera ayarları vb bile android kamera ayarlarına, galeri v.b uygulama ayarlarına yaklaşamayan, bir kaç zil sesi v.b dışında herşeyi kısıtlarsan tabiki stabil olur. Tabi bu arada 30.000 iphone ile 30.000 lik android kıyası yapılması lazım. Stabilite android çoğu telde artık sorun değil 4 yıldır kullandığım mi 9se de sıfır kasma mevcut. Yeni aldığınız için şuanda size çoknfarklı hissiyat verecektir. Ama o kapalı kutu sistemden biraz zaman geçince ikonlar, temalar, sesler v.b sıkılacak değişiklik yapmak isteyeceksiniz ama iphone buna izin vermeyecek.

O yok bu yok bu yüzden stabil sonucu son derece yanlış olur gibime geliyor. İşletim sistemi altyapısı ve işlemciden geçiyor bu farklar bence bu konunun derinine inmek lazım ama son derece sıkıcı buluyorum. Mi 9se nin kasmaması sizin adınıza güzel ben note 9 pro kullanırken birçok kez kastığını gördüm mi 10t kullanırken bile görmüşlüğüm vardı ama tamamen miui yüzünden olduğunu düşünüyorum. Aldığım her android telefonda custom rom-root tema vs her şeyiyle karıştırdım kurcaladım en sonun bütün bunlardan sıkıldım. Normal bir kullanıcı olduğum için temaydı ikondu zil sesiydi bunları aramayı bırakalı baya zaman oldu.

Lucas.Rintaro

Uzman Üye
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Lucas
Cihazım
Redmi Note 10 P
Konular
17
Teşekkürler. Aslında bu bir kıyaslama değil yanlış anladınız. Ben insanların bana anlattığı şeylerin gerçekten doğru olduğunu söylemek istemiştim. İphone 13 le hemen hemen aynı fiyatlarda Xiaomi 12 var yani siz bu cihazı mı yoksa 13'ü mü alırdınız ? Benim tercihimde bu yönde oldu. Android cihazlara 5-10 bin verilmesinin nedeni android olması zaten.

İkisi birbirinden o kadar farklı ki en basit şey mesela wp yedeğini aktaramıyorsun. Şişirilmiş android konusuna katılıyorum piyasayı bu hale getiren markalar belli en başında da xiaomi geliyor.

Teşekkürler.
Samsung Galaxy S23 Plus alırdım ben :)
O kadar para verince stabil mi yoksa sorunları var mı diye düşünmeye gerek yok çünkü olmaz, olmaması lazım.

KrakoW

Ne Mutlu Türküm Diyene!
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
RN9 Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
130
Evet arkadaşlar sonunda benide iPhone’cu yaptılar. Ekranı,arka camı kırık ve arka kamerası bozuk olan Note 9 Pro’dan iPhone 13’e geçiş yaptım. Telefon almak için birçok siteye girdim çıktım benim kriterlerimi karşılayan çoğu telefonun 15.000₺‘den aşağı olmadığını fark ettim ve birçok modelde hala doğru düzgün kayıt yok bende gözümü kararttım ve iPhone 13 256GB aldım. Daha önce elime hiç iPhone bile almamıştım bu ilk deneyimim oldu şimdilik memnunum. iPhone için söylenen stabilite, uygulamaların çok uyumlu çalışması, kamerasının mükemmelliği vs hepsi gerçekten doğruymuş. Sizin merak ettiğiniz bit şey varsa sorabilirsiniz.
Hayırlı olsun hocam nasip olursa ben de note 9 pro'dan iPhone 14 geçeceğim xiaomi'den de kurtulmuş olurum.

talhacker

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Talha
Cihazım
Xiaomi 13T
Konular
21
Konuda bazı arkadaşlar android ios kıyaslaması yapmış ben işin teknik derin tarafına ineyim o halde :)

Apple işlemciyi ve iOS'u kendisi tasarlıyor ve işlemci ile iOS yazılımı doğrudan iletişim kuruyor haberleşiyor

Android ART sanal makina kullanıyor işlemci ve android yazılımı arasında bir çeşit kod tercümanlığı çeviri yapıyor diyebiliriz. Ayrıca androidde giriş orta üst segment olarak bir ton işlemci modeli var ve dahası işlemci üreten markalar var Snapdragon Mediatek Exynos gibi
Yeter mi yetmezz bir çok android telefon üreten marka var hepsi farklı işlemciler ekranlar kamera sensörleri farklı boyutlarda tonlarca modelleride var.
Bitti mi bitmedii hepsinin kendi kafasına göre çıkardığı androidin üzerine eklenmiş arayüzleri var ve birde cihazın biri android 8 ötesiki android 10 diğerinde android 12 veya 13 var :D

Peki apple ne yapıyor marketteki uygulamaları sağlıklı çalıştırmak için en eski modeli ile en güncel modelinin iOS sürümünü aynı tutuyor.

Yani Android asla iOS gibi olamaz çalışamaz ikisi birbirine çok uzak farklı dünyalar.

Üst Alt