Anket Sizce hangi mi5s? [ 4/32 ] mi yoksa [ 3/64 ] mü?

Sizce hangi mi5s? 4/32 mi yoksa 3/64 mü?

• mi5s 4/32

Oy: 42 45,7%
  • mi5s 3/64

Oy: 22 23,9%
  • çok kasmaya gerek yok 4/128 alır geçerim :)

Oy: 28 30,4%

• Kullanılan toplam oy
    92

Yargıç54

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
İskender
Cihazım
Mi5s 32 gb
Konular
0
Herkese Selam,

Bu mesajdaki amacım yardım istemek değil, konu başlığına istinaden ilgilisine kılavuz olmaktır.

Foruma yeni üye oldum. Mi5 kulanıyorum ve an itibarı ile de Mi5S 4/32 aldım. Kullandığım programların ekran görüntüsü ekli fotolardadır. Sürekli oynadığım tek oyun ise Hay Day. İşim çok yoğun olduğu için 2-3 dakikalığına kafamı dağıtmak için oyuna girip, oyundan çıkmadan ekranı kapattıktan çok sonra sonra telefonu yeniden açınca 650-700MB boşta ram ile karşılaşıyorum, hatta bu süreçte gelen aramalarda dahil olmak kaydı ile cihaz geç tepki vermekte ve önemsenmeyecek kere de donma ile karşılaştım ama genel olarak boşta kalan ram 1GB ile 1.1-1.2GB arasında seyretmektedir. Bu arada yaşadığım bu durum, son güncellemeden sonra oldu. Cihazım root edilmemiş ve işletim sistemi ise Türkçe destekli orjinal rom (ekran görüntüsü ekteki fotoda).

Sözün özü benim için 4 GB ram elzemdir. Fotolarda da göreceğiniz gibi 32 GB alanın 22 GB kadarı boş. Bütün işlerimi buluttan hallederim. Ben bu durumdayken; oyun, instagram, facebook vs kullanan arkadaşların durumu daha da can sıkıcıdır. Umarım birileri için faydalı bir yazı olmuştur.
Cihazın hayırlı olsun. Güle güle kullan. Mi5 cihazında yaşadığın hiçbir sorunu yaşamayacağını söyleyebilirim. Telefonu kullanma profillerimiz çok benzer. Bende aynı nedenle 4/32gb tercih ettim. Nazar değmesin çokta memnunum. Mi5 e göre işlemcinin daha hızlı ve yeni nesil olması senin için baya değişiklik yaratacaktır.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

umutchatin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9
Meslek
Bilişim
Konular
37
Merhabalar herkes kullanım amacına göre seçim yapmalı. Bende tercihimi 4/32 den yana kullanıyorum. Telefonda fazla uygulama kullanırım bu uygulamaların rahat çalışabilmesi ve rom'unda kasmadan çalışması için ram önemli bence. Bana göre ram de sürekli 200-300 mb alan boş kalması lazım yüklediğimiz uygulamalarda stabil çalışabilmesi için sürekli güncelleme alıyor boyut arttıkça ram e yükleniyor. 32Gb dan bize kalan 25Gb bence yeterli diye düşünüyorum. 3Gb'ı 4Gb yapamayız ama hafızayı bi şekilde genişletir veya boşaltabiliriz. Telefonda ram in yükünü hafifletmek için uygulama silmek yerine çektiğim video fotoğrafı başka yerde saklarım sonuçta telefondaki video ve fotoğraflara hergün bakmıyoruz ama mesala benim telefonda 24saat çalışan uygulamalar var şuan kullandığım telefon 16gb ve gayet yeterli 4/32 mi5s almayı düşünüyorum.
Bu arada kullanan arkadaşlardan bilgi rica ediyorum. 3Gb ve 4Gb ram'da fabrikasyon olarak boşta kalan ram miktarı nedir. 3Gb ram için boş alan 1,7Gb diye biliyorum.

4 gb boşta fabrikasyon 2 gb dı ben aldığımda root da 2.7 yi gördüm şuan 1.7-2 arası görüyorum

Üst Alt