Anket Sizce hangi mi5s? [ 4/32 ] mi yoksa [ 3/64 ] mü?

Sizce hangi mi5s? 4/32 mi yoksa 3/64 mü?

• mi5s 4/32

Oy: 42 45,7%
  • mi5s 3/64

Oy: 22 23,9%
  • çok kasmaya gerek yok 4/128 alır geçerim :)

Oy: 28 30,4%

• Kullanılan toplam oy
    92

d_a_yavuz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Durmuş Ali
Cihazım
Mi5
Konular
1
3 gb yada 4 GB farkini. Kullanımda anlaman nerdeyse imkansız 3 Gb de 1.7 GB bosda kalıyor he ben çok oyun oynarim telefona kasan uygulamalr yüklerim dersen belki o zaman hissedersin farki ancak SD kart slotu olmadığı için o oyunlarin 3-5 tanesini yüklendiğinde 32 ve 64 un farkını asil o zaman hissedeceksiniz
Merhaba arkadaşlar 3Gb ram da 1,7Gb boşta kalıyorsa peki 4Gb ram da nekadar alan boşta kalıyor bilgisi olan arkadaş varmı?

Mjollnir

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Nazım
Cihazım
Tab A / mi5s
Konular
3
Bana 3 gb ramin yetmedigini durustce soyleyen 5 kisi bulun.
Bana 32 gb depolamanin yetmedigini durustce soyleyen 5 kisi bulun.

Bence depolama ondedir.
1 gb ram farkini ancak 1 gblik cihazla 2 gblik cihazda hissedersin.
Hadi olmadi 2 ile 3 arasinda da biraz hissedersin.
3 ile 4 arasinda hissediyorum dersen ya uzman bir codersindir ya da affiniza siginarak agir issiz..
Tamamen acgözlülügümüzle ilgilidir bu.

turgayssl

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Turgay Süslü
Cihazım
MI MAX 2
Konular
11
Ben 1,5 gb ram lik LG 3 ile her türlü oyunu oynuyorsam, her video ve filmi takıntısız izliyorsam 3 gb ram ile çok rahat kullanabilirsiniz. 3-4 o kadar farketmez ama çok yükleme yapacaksanız hafızası fazla olanı tercih edin derim. En azından sadece oyun değil video resim ve müzik te rahatça yüklersiniz.

umutchatin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9
Meslek
Bilişim
Konular
37
Ben 1,5 gb ram lik LG 3 ile her türlü oyunu oynuyorsam, her video ve filmi takıntısız izliyorsam 3 gb ram ile çok rahat kullanabilirsiniz. 3-4 o kadar farketmez ama çok yükleme yapacaksanız hafızası fazla olanı tercih edin derim. En azından sadece oyun değil video resim ve müzik te rahatça yüklersiniz.

1.5 gb lık g3 yeterli performansı sergilese kimse bu foruma dahi girmezdi gerçekçi olalım...

umutchatin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9
Meslek
Bilişim
Konular
37
Bana 3 gb ramin yetmedigini durustce soyleyen 5 kisi bulun.
Bana 32 gb depolamanin yetmedigini durustce soyleyen 5 kisi bulun.

Bence depolama ondedir.
1 gb ram farkini ancak 1 gblik cihazla 2 gblik cihazda hissedersin.
Hadi olmadi 2 ile 3 arasinda da biraz hissedersin.
3 ile 4 arasinda hissediyorum dersen ya uzman bir codersindir ya da affiniza siginarak agir issiz..
Tamamen acgözlülügümüzle ilgilidir bu.

Ağır işsiz biri olarak çok yoğun olarak render yapıp devamlı bi yandan da upload yapmaktayım, ayrıca cad den yüksek boyutlu projeleri görüntüleyip anlık düzenleme yapabiliyorum hemde çoğu benim diyen laptopun çatladığı noktada çat diye açıyor, xposed de bir dünya işsiz işsiz modüllerim var, tasker da ev ve araba otomasyonu için birçok senaryo kullanıyorum ha birde okadar işsiz im ki oyun oynayacak vakit bulursam eğer xmods, gamekiller, lucy ile oyunun bokunu çıkarana kadar kurcalıyorum ha bunların tümünü yaparken de arka planda musicall, spoty veya souncloud dan müzik dinlemeye durdur devam ettir yapmaya bayılırım...

Düşündüm de cidden ağır işsizim belki 3gb ram li telefonla yapabilirdim bunların hepsini ama telefonumdan ve boşta raminden memnunum gönül ister di ki 4/128 alayım ama o fiyatlara çıksam kriterler değişecekti zaten buyüzden mi5 pro ile mi5s arasında kalmıştım ama arka kapak olayı ultrasonic fingerprint ve sd821 beni cezbetti...

Başta da dediğim gibi öncelikle insan kendine sormalı benim ihtiyacım ne? şayet telefonda film müzik vs. arşivi tutsam 128 de yetmezdi sanırım çünkü 1tb lık cloud um dolmak üzere... tek avantajım internet servis sağlayıcı olan bir firmada çalışmam ve internet/internet hızı ve yedekleme ile ilgili sorunum olmaması...

umutchatin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9
Meslek
Bilişim
Konular
37
Benim anlayamadığım neden alayını yüksek ram la çıkarmıyorlar?Ne maliyeti olacak 1 gb ramin fazla olmasının?

Üretici aslında çok düşük kar ile satıyor bu telefonları olay da bu...

mcaglarr

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
note3pro
Konular
49
hocam daha öncesinde z3+ kullanıcısı olarak şunu soylemeliyimki 3/32 hafıza vardı. android biraz windows mantıgıyla aynı,zamanla şişiyor zaten 32 gb dediği olay 21 gb ta düşüyor benim hafızada hiçbirsey yoktu (4 gb uygulama ve 4 gb resim ve video vardı)ama fulldü ya telefon illa sıfırlamalısınki rahatlasın hafıza.ee telefonu sıfırlamadan önce yok resimleri al yok sunu al yok bunu al.dert o yuzden hafızanın cok buyuk bir nimet oldugunu gördüm.ayrıca telefonda ramler kaç soket bilmem ama her ram +voltaj demek enerji acısından belki avantaj bile olabilir.3 gb ramda hiç darboğaz yaşamazsın benim ganaatim bu.

inferno28

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
ahmet
Cihazım
mx4
Konular
2
Benim için telefonda en önemli şeyler:
Önce telefonun telefon özellikleri 10 numara olmalı .Örnek ahize ses netliği yüksekliği vs vs .
1.Düzgün fotoğraf çekecek.Sonuçta bir anı ölümsüzleştiriyorum bir daha yaşanmayacak bir an .
2.Telefona hepimiz uygulama kuruyoruz android de uygulama sayısı 50 yi aşınca ve bu uygulamalar güncelleme aldıkça telefon başlıyor kasmaya ben işte tam o kasmaya ayarım.Anlık birini aramanız lazım basıyorsunuz 2-3 saniye o beyaz/siyah ekran geliyorya o telefonu alıp yere vurasım geliyor.İşte sanırım ram burada kendisini gösteriyor.
3.Yazın ısınma ve uzun batarya süresi.
4.Güneş altında ekran performansı.Buda çok ayar olduğum konulardan biri güneş altında göremiyorsan ekranı at çöpe o telefonu.

İMRAHOR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Mi 5s 64gb
Konular
6
Arkadaşlar Ram mi? yapmayın allah aşkına aradaki 1GB Ram yerine tabiki ortalama olarak bakarsak duruma mi5s 3gb/ 64 derim ben. Miui arayüzü öle çok kasan ve sizi yoran bir altyapıda değil. hafıza arttırılamadığını düşündüğümüzde günümüzde artık bu cihazı kullanan kişilerin video çekimlerinde 4k özelliğini, Telefon görüşmelerin ses kaydını v.b şeyleri hafıza ön planda olacak şekilde kullandığını düşünüyorum. En azından ben bu şekilde kullanıyorum :) tavsiyem çok bütçe yoksa 64gb olan var ise 128gb olanı bence. şimdi bahsettiğim konularda doldur boşalt yaparız hocam ne olacak diyenler olabilir :) ancak ben bununla uğraşmakta istemiyorum uzun süre yetmeli çok dolduğunda boşaltılabilir tabiki. ama diğer tercihlere saygım var yanlış anlaşılmasın şahsi fikrimdir. herkese selamlar...

Son düzenleme:

umutchatin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9
Meslek
Bilişim
Konular
37
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Hafıza sorununa çözüm olarak flashdisk ve bulut yedekleme var biri bana ram yetersiz geldiğinde nasıl arttıracağını bir açıklayabilir mi? :)

Üst Alt