Anket Sizce hangi mi5s? [ 4/32 ] mi yoksa [ 3/64 ] mü?

Sizce hangi mi5s? 4/32 mi yoksa 3/64 mü?

• mi5s 4/32

Oy: 42 45,7%
  • mi5s 3/64

Oy: 22 23,9%
  • çok kasmaya gerek yok 4/128 alır geçerim :)

Oy: 28 30,4%

• Kullanılan toplam oy
    92

İMRAHOR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Mi 5s 64gb
Konular
6
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Hafıza sorununa çözüm olarak flashdisk ve bulut yedekleme var biri bana ram yetersiz geldiğinde nasıl arttıracağını bir açıklayabilir mi? :)

işte bende bundan korkuyodum :) unutmuşum yazmayı kusura bakma. ama bunun içinde bir anket yapsak mesela telefonunuzu 64gb/ 128gb mı tercih ederdiniz? yoksa yukarıdaki teknoloji ile görüntüyü bozma pahasına ekstra para verip bu zımbırtıyı mı tercih ederdiniz diye? ben yine sanırım hafıza derdim inan ki. çünkü bahsettiğimiz 1gb ram ile 4gb ram mi? olsaydı emin ol buna katlanırdım ve ram daha önemli olurdu.

İMRAHOR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Mi 5s 64gb
Konular
6
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

Hafıza sorununa çözüm olarak flashdisk ve bulut yedekleme var biri bana ram yetersiz geldiğinde nasıl arttıracağını bir açıklayabilir mi? :)

işte bende bundan korkuyodum :) unutmuşum yazmayı kusura bakma. ama bunun içinde bir anket yapsak mesela telefonunuzu 64gb/ 128gb mı tercih ederdiniz? yoksa yukarıdaki teknoloji ile görüntüyü bozma pahasına ekstra para verip bu zımbırtıyı mı tercih ederdiniz diye? ben yine sanırım hafıza derdim inan ki. çünkü bahsettiğimiz 1gb ram ile 4gb ram mi? olsaydı emin ol buna katlanırdım ve ram daha önemli olurdu. Haa bu arada bulut konusu var elbet ama inan ben mi hesabım aktif olsa bile yedeklemeleri kapattım. buluta pek güvenmiyorum. insanlarında genel olarak çok aktif kullandığını düşünmüyorum.

umutchatin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9
Meslek
Bilişim
Konular
37
işte bende bundan korkuyodum :) unutmuşum yazmayı kusura bakma. ama bunun içinde bir anket yapsak mesela telefonunuzu 64gb/ 128gb mı tercih ederdiniz? yoksa yukarıdaki teknoloji ile görüntüyü bozma pahasına ekstra para verip bu zımbırtıyı mı tercih ederdiniz diye? ben yine sanırım hafıza derdim inan ki. çünkü bahsettiğimiz 1gb ram ile 4gb ram mi? olsaydı emin ol buna katlanırdım ve ram daha önemli olurdu. Haa bu arada bulut konusu var elbet ama inan ben mi hesabım aktif olsa bile yedeklemeleri kapattım. buluta pek güvenmiyorum. insanlarında genel olarak çok aktif kullandığını düşünmüyorum.

hahaha dediğim gibi bunu tartışmak bile çok saçma sadece çözüm getirmeye çalışıyorum yeni alacak kişilere yol olması için paylaştım bana göre gayet rahat 10k powerbank cepte taşınıyorsa bence buda taşınır ayrıca devamlı telefonda takılı durmayacak tabiiki ben sadece uzun soluklu 4k videolar için kullanıyorum tabi yine bu benim kullanım tarzım ve başka insanların düşüncelerine de saygım var :)

Ayrıca anlamıyorum once bulut hizmeti ücretsiz olarak sunulurken insanlar neden kullanmaz ki? bu kamera var ama fotoğraf çekmiyorum çirkin çıkarım diye korkuyorum der gibi geliyor bana hahah :D

İMRAHOR

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
Ömer Faruk
Cihazım
Mi 5s 64gb
Konular
6
hahaha dediğim gibi bunu tartışmak bile çok saçma sadece çözüm getirmeye çalışıyorum yeni alacak kişilere yol olması için paylaştım bana göre gayet rahat 10k powerbank cepte taşınıyorsa bence buda taşınır ayrıca devamlı telefonda takılı durmayacak tabiiki ben sadece uzun soluklu 4k videolar için kullanıyorum tabi yine bu benim kullanım tarzım ve başka insanların düşüncelerine de saygım var :)

Ayrıca anlamıyorum once bulut hizmeti ücretsiz olarak sunulurken insanlar neden kullanmaz ki? bu kamera var ama fotoğraf çekmiyorum çirkin çıkarım diye korkuyorum der gibi geliyor bana hahah :D

aslında herkes fikrini söylemeli bence, sadece biz yazışıyoruz gibi oldu :) ben şahsi fikrimi söyledim ek aparatla v.s uğraşmayı sevmem. arada çok ciddi bir fark yaratmayacaksa hafıza tercihimdir. ama bulut konusuna gelince birazda güven diyelim çok fazla güven vermiyor bana icloud bile çökertilmişken günümüzde :) yine de dediğim gibi kullanım ve tercih meselesi konunun özü. umarım almaya niyetli arkadaşlara ikimizinde fikirleri bir yol gösterici olabilir. saygılar...

umutchatin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9
Meslek
Bilişim
Konular
37
aslında herkes fikrini söylemeli bence, sadece biz yazışıyoruz gibi oldu :) ben şahsi fikrimi söyledim ek aparatla v.s uğraşmayı sevmem. arada çok ciddi bir fark yaratmayacaksa hafıza tercihimdir. ama bulut konusuna gelince birazda güven diyelim çok fazla güven vermiyor bana icloud bile çökertilmişken günümüzde :) yine de dediğim gibi kullanım ve tercih meselesi konunun özü. umarım almaya niyetli arkadaşlara ikimizinde fikirleri bir yol gösterici olabilir. saygılar...

Icloud u çıplak fotoğrafları olanlar düşünsün :D ben mi de telefon ayarları mesajlar çağrılar vs bulunduruyorum şaka bi yana büyük kolaylık ayarların vs bulutta yedeklenmesi öneririm :) aynen biri daha gelipte fikir belirtse iyiydi :D

AndTurk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Durmuş
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
15
3/64 tercih ederim 3 gb rami harcayabilen bir yigit taniyamadim xd 4 gb ram olsa ne olacak? telefon kullanimi icin 400 mb bos ram bile kalsa yeterlidir 22 kaliteli grafik oyun acip denedim 780 mb bos ram kaldi ki zaten bir insan 22 program veya oyun acik tutmaz galiba xd rahatsiz degilse

ahmetrasittopal

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Konular
9
16gb iPhone ile idare eden adamım ben Ben olsam günümüzde hangi telefona bakarsan bak amiral gemisi dediğimiz s7 den tut g5 vs vs hepsi 4gb ram kullanıyor. Gereksiz fotoğrafları videoları sürekli temizleyen adamım ben. Büyük oyun oynamayı da sevmiyorum zaten oyunlarımın boyutu max100mb dir o da 3 taneyi geçmez gerisi sosyal medya uygulamalarım falan. Şuan iPhone 16gb ile bile rahat idare edebiliyorum. Ben de mi5s alacağım ve bu doğrultuda tercihim benim açımdan 4/32 olur. OTG ve bulut hizmetlerini kullanırdım yetmediği taktirde ki fotoğraflarım için videolarım ve müziklerim için şuan bulut hizmetlerinden yararlanıyorum.

umutchatin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9
Meslek
Bilişim
Konular
37
3/64 tercih ederim 3 gb rami harcayabilen bir yigit taniyamadim xd 4 gb ram olsa ne olacak? telefon kullanimi icin 400 mb bos ram bile kalsa yeterlidir 22 kaliteli grafik oyun acip denedim 780 mb bos ram kaldi ki zaten bir insan 22 program veya oyun acik tutmaz galiba xd rahatsiz degilse

Render dan ne haber? :) arka planda tasker, xposed, 22 ye gerek yok 2 oyun açıp bi video renderlarmısın ben bide cad açıyorum da aynı zamanda :) ayıptır söylemesi telefon 4/32 :D

umutchatin

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Umut
Cihazım
Mi9
Meslek
Bilişim
Konular
37
Type-c flash disk i beğenmeyen arkadaşlar acaba type-c üzerinden kaç gbit veri aktığını biliyorlar mı ki? :D

AndTurk

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Durmuş
Cihazım
Xiaomi mi5s
Konular
15
Render dan ne haber? :) arka planda tasker, xposed, 22 ye gerek yok 2 oyun açıp bi video renderlarmısın ben bide cad açıyorum da aynı zamanda :) ayıptır söylemesi telefon 4/32 :D
32 gb nedir hocam xd bu devirde oyinlar 3 gb olmus 4k video cekim desen ertesi gun dolar hadi ram a cozum bulduk kasarsa bir program eksik acarsin olur biter ama hagizaya ne yapacaksiniz? arttirma sansi yok

Üst Alt