Yardım Sım konumlandırma etkinleştirilemedi hatası alıyorum

eerengunay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Xiaomi redmi no
Konular
1
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.
cihazım yurtdışı telefonu sıfırladım bir kaç aramadan sonra sim kartım bu şekilde oluyor fakat hiç bir türlü etkinleşmiyor lütfen yardım edin

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Bakınız S.S.S

SIM Kart Etkinleştirilemedi hatası alıyorum?
Mi Cloud üzerinden sunulan uzaktan cihaz bulma, kilitleme, silme fonksiyonların, yapılan çağrıların ya da gelen/giden SMS'lerin yedeklenmesi vb. bazı işlevlerin çalışabilmesi için cihazınızda takılı olan SIM kart ile Çin'de yer alan Xiaomi sunucularına bir adet SMS gönderilmesi ve sunucunun gelen SMS'i onaylayarak cihazınızı etkinleştirmesi gerekmektedir. Bu SMS gönderilemediğinde, sunucu cevap vermediğinde ya da cihaz etkinleştirme esnasında her hangi bir hata olması durumunda bu bildirim alanında bu uyarı ile karşılaşırsınız. Uyarının bildirim olarak belirmesi cihazınızı normal şekilde kullanmanıza her hangi bir engel oluşturmayacaktır ancak etkinleştirme için gönderilen her SMS için -başarısız olsa dahi- ayrı ayrı operatörünüz tarafından faturanıza Yurt Dışı SMS tutarı yansıtılacağı için beklenmedik faturalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle tavsiyemiz SMS'in hiç gönderilmemesini sağlamanız. SMS gönderimini engellemek için ise ayarlar/ek ayarlar/yetkilendirme ve geri alma altından Xiaomi SIM etkinleştirme hizmetine ait yetkileri geri almanız ve ayarlar/mi hesabı altından cihazı bul, çağrılar ve SMS yedeklemenizi kapatmanız yeterli olacaktır.

Forum kurallarımız dahilinde konu başlığınız düzenlenmiştir.
3.11. Acil Yardım, Pls, Lütfen Bakın, Help vb. şeklide başlık açılması yasaktır.

eerengunay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Xiaomi redmi no
Konular
1
Daha açıklayıcı bir şekilde yazabilirsin zahmet olmassa
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yazabilirmisin

ahmetakif616

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet Akif
Cihazım
Redmi 8
Konular
36
Daha açıklayıcı bir şekilde yazabilirsin zahmet olmassa
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Yazabilirmisin
Hocam büyük ihtimal hattınız yurt dışı sms göndermiyor
Ben Turkcell kullanıyorum, akıllı fatura ile kısıtlıyor yurtdışı sms gönderimi
Yani bende bir türlü etkinleştiremedim
Dijital operatör üzerinden yurtdışı 30 sms paketi ile yapmaya çalışın

eerengunay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Xiaomi redmi no
Konular
1
Teli yeniden sıfırlasam düzelme ihtimali olurmu

Mogans00

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ahmet Tuğra
Cihazım
Mi 10 T Pro
Konular
0
cihazım yurtdışı telefonu sıfırladım bir kaç aramadan sonra sim kartım bu şekilde oluyor fakat hiç bir türlü etkinleşmiyor lütfen yardım edin
Merhaba sim konumlandırma etkin olması için bir uluslararasi doğrulama sms i gönderilir telefonunuza (manuel olarak uluslararası mesajlaşma kapalıdır telefonlarda)
Açmak için ise yapmanız gereken şey şudur :Telefonunuzdan ayarlar a girip arama motoruna uluslararası dolaşım yazın ilk çıkana yikpayip "asla" yazısına tıklayın ve altındaki etkinleştirme butonuna tıklayıp tekrar deneyin
İyi günler

eerengunay

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Eren
Cihazım
Xiaomi redmi no
Konular
1
Merhaba sim konumlandırma etkin olması için bir uluslararasi doğrulama sms i gönderilir telefonunuza (manuel olarak uluslararası mesajlaşma kapalıdır telefonlarda)
Açmak için ise yapmanız gereken şey şudur :Telefonunuzdan ayarlar a girip arama motoruna uluslararası dolaşım yazın ilk çıkana yikpayip "asla" yazısına tıklayın ve altındaki etkinleştirme butonuna tıklayıp tekrar deneyin
İyi günler
Denedim fakat sorun değişmedi ne yapabilirim başka ve ciddi bir sorunmu yoksa basit bir çözümü varmı

murodo

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
redmi note 6 pr
Meslek
Yazılımcı
Konular
0
SMSsiz yöntem...

1. Cihaızınızda GPS, Kablosuz ağ bağlantsı ve Mobil Veriyi aktive edin.
2. Ayarlar > Mİ Hesabı > Xiaomi Bulut > Bulut Verilerini Yönet > Bulut Öğlerini görüntüle > Mi hesabı ile oturum açın > Cihaz bul > Cihaz bulu kapatın... 5 dakika kadar bekleyin. Ekranda cihaz bul menusu dekatif ettikten sonra sizi adresine yönlendiren bir ekran çıkabilir. Kapatmayın. Çıkmasa bile
3. telefonunuzun tarayıcısından adresine girin. Cihaz bulu aktive edin.
4. Telefonunuzu restart edin. İşlem tamamdır.

Bunlardan önce telefonununuzda mutaka Mi hesabuna giriş yapmanız gerekmektedir. Ayrıca Ayarlar > SIM kartlar & Mobil Ağlar > ilgili Sim kart slotu > SIM Kart numarasını ekle > +90 ile başlayacak şekilde telefon numarasınızı girmelisiniz.

Moderatör tarafında düzenlendi:

iLK3R!

Premium Üye
Premium Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
- łŁКΞЯ -
Cihazım
Mi9T
Konular
100
Gelen güncelleme sonrası telefon ağırlaşırsa hard reset atardım ve sorunsuz hesabım açılırdı. Son gelen güncelleme ile bu sorun bende oldu ve her ne yaptıysam bir türlü çözüm bulamadım ama az önce yeniden başlattım ve bildirim gelince tekrar denedim ve etkinleştirildi.

Çözümüm;
  • "Telefonu bul" seçeneğini kapattım ve bu şekilde 1-2 hafta kullandım. Yeniden başlattım hata verdi tekrar dene dediğimde "Sim kart etkinleştiriliyor" bildirimi geldi ve bir süre bekledikten sonra "etkinleştirildi" yazısını gördüm. Sizde böyle bir deneyin belki çözümü olur.

Alternatif;
  1. Kullandığınız operatörün yurtdışı mesaj servisinin açık olup olmadığını kontrol edin.
  2. Yurtdışı servisiniz açık ise, sim kartınızı telefonunuza taktıktan sonra uçak moduna alın ve bir süre bekledikten sonra tekrar aktif edin.
  3. Çok fazla deneme sonrasıda problem çıkarabilir

Üst Alt