Çözüldü SIM kart/şebeke sorunu

olytncl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Olcay
Cihazım
Mi10-11 Ultra
Konular
1
Peki cihaz Çin cihazı mı? Yoksa global cihaz mı? Çin cihazı biraz sıkıntılı. Bazı 4g frekansları Çine özel cihaz olduğu için donanımsal olarak görülmüyor.Miui forum içerisinde daha önce farklarını anlatmıştım.
Konudan alakasiz fakat tanitimi ve sonraki konusmalari yanlis amlnlamadiysam 12s ultra da band20 olmayacak dediler hocam.Yani çin modellerinden ziyade dediginiz gibi desteklenmeyen frekanslar olabiliyor ulkemiz icin.

21081111RG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kcellat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
KML
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
2
Peki cihaz Çin cihazı mı? Yoksa global cihaz mı? Çin cihazı biraz sıkıntılı. Bazı 4g frekansları Çine özel cihaz olduğu için donanımsal olarak görülmüyor.Miui forum içerisinde daha önce farklarını anlatmıştım.
evet, çin cihazı ve stable çin romu yüklü. 4g frekansı kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Zira tercih edilen şebeke türünü 3g veya sadece 2g yaptığımda da hiçbir şekilde şebeke bulmuyordu. Dediğim gibi fabrika ayarlarına döndürdüğümde sorun çözüldü.
Ancak, sonrasında tekrar şebeke değişikliği yapıp Turkcelle döndüm ve ilginçtir ki sorun geri geldi. Şöyle ki; SIM 1 yeni hat, SIM 2 başka bir turkcell hat. Yeni hattı inatla görmeyip, eski hattı (SIM2) görüyordu (ikisi de turkcell). Sim kartların yerini değiştirdiğimde de sonuç değişmedi. Vodafone geçtiğimde yaptığım gibi tekrar tedek alıp, tekrar fabrika ayarlarına döndürdüm. Ama bu sefer çözüm olmadı ve şebeke gelmedi uzun süre. İlginçtir ki ara ara vowifi den bağlanabilsem de normal mobil şebeke bulamıyordu. Sonra bi şekilde akşama doğru şans eseri şebeke geldi ve ondan sonra düzgün çalışmaya başladı. Buna sebebiyet veren şey tam olarak nedir ne değildir bilmiyorum ama MIUI nazlı bir yazılım, böylesine bir donanım yapıp üzerine de böyle hata dolu bir yazılım ekleyen xiaomi ekibini tebrik etmek gerekir...

Kuzu52

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
RedmiNote 10 5G
Konular
6
evet, çin cihazı ve stable çin romu yüklü. 4g frekansı kaynaklı olduğunu düşünmüyorum. Zira tercih edilen şebeke türünü 3g veya sadece 2g yaptığımda da hiçbir şekilde şebeke bulmuyordu. Dediğim gibi fabrika ayarlarına döndürdüğümde sorun çözüldü.
Ancak, sonrasında tekrar şebeke değişikliği yapıp Turkcelle döndüm ve ilginçtir ki sorun geri geldi. Şöyle ki; SIM 1 yeni hat, SIM 2 başka bir turkcell hat. Yeni hattı inatla görmeyip, eski hattı (SIM2) görüyordu (ikisi de turkcell). Sim kartların yerini değiştirdiğimde de sonuç değişmedi. Vodafone geçtiğimde yaptığım gibi tekrar tedek alıp, tekrar fabrika ayarlarına döndürdüm. Ama bu sefer çözüm olmadı ve şebeke gelmedi uzun süre. İlginçtir ki ara ara vowifi den bağlanabilsem de normal mobil şebeke bulamıyordu. Sonra bi şekilde akşama doğru şans eseri şebeke geldi ve ondan sonra düzgün çalışmaya başladı. Buna sebebiyet veren şey tam olarak nedir ne değildir bilmiyorum ama MIUI nazlı bir yazılım, böylesine bir donanım yapıp üzerine de böyle hata dolu bir yazılım ekleyen xiaomi ekibini tebrik etmek gerekir...
direnç gibi bişey vardı onun fiziksel yolla kaldırılması gerekiyor diye hatırlıyorum senin sorun için.

kcellat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
KML
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
2
direnç gibi bişey vardı onun fiziksel yolla kaldırılması gerekiyor diye hatırlıyorum senin sorun için.
Direnç!? direnci imei repair için kullanıyorlar. Burada imei'lik bir durum yok ki. En başta dediğim gibi. Cihaz resmi yollardan kayıtlı.
Asıl görevi telefon olan bir cihazın, fabrika çıkışı direnç yüzünden çalışmaması mantıksız olurdu.
Sorun yazılımsal. Nedense Xiaomi kullanıcıları, bug kaynayan xiaomi romlarını hep en son ihtimal olarak görmek istiyor :)

Kuzu52

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Burak
Cihazım
RedmiNote 10 5G
Konular
6
Direnç!? direnci imei repair için kullanıyorlar. Burada imei'lik bir durum yok ki. En başta dediğim gibi. Cihaz resmi yollardan kayıtlı.
Asıl görevi telefon olan bir cihazın, fabrika çıkışı direnç yüzünden çalışmaması mantıksız olurdu.
Sorun yazılımsal. Nedense Xiaomi kullanıcıları, bug kaynayan xiaomi romlarını hep en son ihtimal olarak görmek istiyor :)
o direnç olunca çin dışındaki ülkelerde şebeke problemleri oluyor.

yavzka

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Yavuz
Cihazım
Mi 6
Konular
1

bunu nasıl çözdünüz? Vodafone iki sim slotunda da sinyal almıyor, Turkcell ikisinde de aliyor, ikisini takinca ikisi de almiyor, vodafone'u baska telefona takinca sinyal var.

Btk'yi aradim ikisi de kayitli, guncelleme gonderdik 24 saati bulabilir diyorlar cihazin sinyal almasi.

Konuya cozuldu Denmis ama sifirlama da cozmemis arkadasin problemi

Son düzenleme:

kcellat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
KML
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
2
en son mesajımda çözümü yazmıştım. Bazı arkadaşlar her seferinde resmi kayıtlı olduğunu söylediğim halde hala direnç diye inat etmiş :)))

byugr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
uğur
Cihazım
MI 6 Seramik
Konular
2
merhaba arkadaşlar bende de aynı sorun olmuştu türkcell hattım çalışmıyor turktelekom takınca çalışıyordu. endonezya sürüm yüklü idi. format vs attım ama yinede çözüm olmamıştı. global rom atınca sorun düzeldi. cihazım pasaport kayıtlı.

kcellat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
KML
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
2
merhaba arkadaşlar bende de aynı sorun olmuştu türkcell hattım çalışmıyor turktelekom takınca çalışıyordu. endonezya sürüm yüklü idi. format vs attım ama yinede çözüm olmamıştı. global rom atınca sorun düzeldi. cihazım pasaport kayıtlı.
hattı yeni taşıma yaptıysanız, belirli bi süre geçince düzeliyor, rom değişimi yapmaya gerek kalmadan. Xiaominin ilginçlikleri :)

Onuruna35

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Orta duzey
Cihazım
Xiaomi mi5
Konular
0
Mi10 yurt dışı cihazımda da aynı sorun var türktelekom sim kartımda calisiyor ama vodafane sım taktiğim da çalışmıyor 0 hat taktım yine şebeke bi geldi bi gitti

Üst Alt