Çözüldü SIM kart/şebeke sorunu

kcellat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
KML
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
2
Mi 11 Ultra, 13.0.12 stabil çin romu kullanıyorum.
Telefon ilginç bir şekilde sim kart seçiyor.
Önce kktc'de kullandığım sim kartı Türkiye'de görmemeye başladı, zaten geçici hat deyip fazla üstünde durmamıştım.
Şimdi ise numaramı trcell'den vodafone a taşıdım. Pin kodu soruyor ancak ardından şebeke asla gelmiyor. (Şebeke tercihlerinden 3g, 4g açıp kapatmayı denedim çözüm olmuyor.) İşin ilginci, vodafone hattı takınca sim 2 deki turkcell de çalışmamaya başlıyor.
Vodafone sim kartı başka telefonlarda deniyorum hiçbir sorun yok, tıkır tıkır çalışıyor ama mi 11 ultra kabul etmiyor.
Aynı şekilde sim 1de turk telekom denedim yine sorun yok.
(Cihazın iki simi de pasaport kayıtlı, kayıt sorunu da değil)

Önerilerinizi bekliyorum

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
yasal sure dolduysa şebeke vermez. şimdi diğer hat ile neden şebeke geliyor diye aklına gelecek. Onun sebebide her operatörun aynı anda görusmeye kapatmamasıdır. yakında hepsinde şebeke gider..

kcellat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
KML
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
2
yasal sure dolduysa şebeke vermez. şimdi diğer hat ile neden şebeke geliyor diye aklına gelecek. Onun sebebide her operatörun aynı anda görusmeye kapatmamasıdır. yakında hepsinde şebeke gider..
arkadaşım 2 IMEI'nin de resmi pasaport kayıtlı olduğunu yazmıştım. BTK sitesinde de kayıtlı görünüyor.
Ayrıca 2.sim için henüz 120 günlük süre dolmadı bile. Ancak, Vodafone hat orda da çalışmıyor.
Vodafone'un kullanmaya çalıştığı frekansı, xiaomi desteklemiyor sanırım.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
Pasaport kayıtlı ise simkart pasaport sahibine ait olmadığı içinde şebeke vermeyebilir. ihtimaller dahilinde. buda değilse zaten donanımsal arızadır..

kcellat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
KML
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
2
Pasaport kayıtlı ise simkart pasaport sahibine ait olmadığı içinde şebeke vermeyebilir. ihtimaller dahilinde. buda değilse zaten donanımsal arızadır..
Kayıt ile ilgili bir sorun değil. sim kart da bana ait pasaport da bana ait. Ayrıca, bana ait olmayan sim kart ile bile (vodafone değilse) şebeke geliyor.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
7
o zaman dediğim gibi donanımsal arıza. x55 modem kullanan cihazlarda vodofone sorunu olabiliyor.

kcellat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
KML
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
2
xiaomi/redmilerde durduk yere giden şebekeler, 3g'ye 4g'ye bağlanamama vb klasik sorunlar, üst/alt seviye, amiral gemisi farketmeksizin olabiliyormuş bunu görmüş olduk... Belki ROM değişimi fayda edebilir ama o kadar şeyin silinmesini şuan göze alamıyorum...
Özetle, buglarıyla, internet bankacılığının çalışmamasıyla, şebeke sorunlarıyla vs. Xiaomi pişmanlık oldu benim için...

olytncl

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Olcay
Cihazım
Mi10-11 Ultra
Konular
1
xiaomi/redmilerde durduk yere giden şebekeler, 3g'ye 4g'ye bağlanamama vb klasik sorunlar, üst/alt seviye, amiral gemisi farketmeksizin olabiliyormuş bunu görmüş olduk... Belki ROM değişimi fayda edebilir ama o kadar şeyin silinmesini şuan göze alamıyorum...
Özetle, buglarıyla, internet bankacılığının çalışmamasıyla, şebeke sorunlarıyla vs. Xiaomi pişmanlık oldu benim için...
Peki tum bunlara sebep olabilecek " çin " romunu degistirmeyi neden denemediniz ?
Bu dediginiz sorunlarin bir coguna sebep olabilecek bir hadise.

21081111RG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kcellat

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
KML
Cihazım
Mi 11 Ultra
Konular
2
Peki tum bunlara sebep olabilecek " çin " romunu degistirmeyi neden denemediniz ?
Bu dediginiz sorunlarin bir coguna sebep olabilecek bir hadise.

21081111RG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
bi önceki mesajda dediğim gibi içindeki verileri silip yedekleyecek vakit ayıramadım. Belki benimle aynı durumda olan ve çözüm bulabilmiş biri vardır diye düşünerek buraya yazdım. Daha önce de TEB bankacılık programının çalışmaması mevzusunda habire rom değiştirmiştik, çözüm olamamıştı, en son orjinal çin romu yükledikten sonra boot loader kilidini kapatmıştım (belki bu sefer çalışır diye). Ayrıca Çin rom'u kendi cihazın kendi resmi romu olması, diğerlerinden önce güncelleme alması, google sms ve telefon uygulaması olmaması, otomatik arama kaydı yapması vb özelliklerden dolayı daha cazip geliyor. İlk fırsatta ROM değiştirip sonucu yazarım...
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

SON----
Arkadaşlar, telefonu (başka hiçbir işlem yapmadan) fabrika ayarlarına geri döndürdüm. Bulamadığı şebekeyi (vodafone) bulmaya başladı. İlginç ama sorun çözülmüş görünüyor. Aynı sorunu yaşayan olursa belki faydası olur...

lord219

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Albatros
Cihazım
Mi 11 ULTRA
Meslek
Yazilim Muhendisi
Konular
6
Peki cihaz Çin cihazı mı? Yoksa global cihaz mı? Çin cihazı biraz sıkıntılı. Bazı 4g frekansları Çine özel cihaz olduğu için donanımsal olarak görülmüyor.Miui forum içerisinde daha önce farklarını anlatmıştım.

Son düzenleme:
Üst Alt