Soru Sim Kart 1 / Sim Kart2 Etkinleştirilemiyor Hatası!

daywalker

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kara
Cihazım
redmi note 4
Meslek
Sap Erp R3
Konular
7
Merhabalar,

1 aydır kullandığım cihazdan son derece memnunum ve stabil çalışıyor fakat son 1 haftadır 2-3 gunde 1 alttaki uyarı çıkıyor ama hem gsm hem aramalar sorunsuz çalışıyor.// çift hat kullanıyorum ve sorunsuz testler yapıldı.

Acaba diyorum ilk aldığım zaman etkinleştirme anlamında eksik bir şeyler mi yaptım?
Bu uyarı alıpda sorunu düzelten arkadaşlardan fikir alabilrsem mutlu olurum.

uyarı ;
SİM KART 1 Etkinleştirilemiyor
SİM KART 2 Etkinleştirilemiyor.

Teşekkürler,

serhankocak

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
serhan
Cihazım
mi note 10 lite
Meslek
bilgi işlem
Konular
35
ben epey uğraştım bu soruna sim kartı etkinleştirmeye çalışmayın i.mi.com a girip hesabınızla oturum açtığınızda hesabı yükseltmek için telefona sms ile bir kod gönderiyor ve kodu siteye girdiğinizde cloud ve cihazımı bul dahil herşey aktif oluyor telefon ilk açılışta gelen sim kart etkinleştirilemedi bildirimini de kapattığınızda hiç bir sorun kalmıyor ben redmi note 4 kullanıyorum bu yöntemle hem rehber mesajlar dahil herşeyi yedekleyebiliyorum hem de cihazımın i.mi.com dan nerde olduğunu görebiliyorum

Oyla:

Hamza47

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hamza
Cihazım
MI 8
Konular
0
Arkadaşlar aşağıda yazdığım ayarları yapın düzelicektir.
Ayarlar
Sim kartlar & mobil ağlar
Sim kart ayarları
Sim kart numarasını düzenle kısmına girerek telefon numaramızı başında +9 +905431234567 olacak şekilde girelim
Daha sonra ayarlarda hesaplar mi hesabından hizmetler mi cloud a girerek cihazı bul özelliğini kapatalım biraz bekleyip aktif edelim daha sonra size gelen sim kart aktifleştirme uyarısını yeniden denediğimizde düzelicektir
Eyvallah düzeldi cansın sen abi ya Allah razı olsun

Oyla:

archesm

Süper Üye
Onursal Yönetici
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mesut
Cihazım
Mİ 9T Pro
Konular
618
Simcard yok diyor ama bu yol olmadi

Önce sorunun neden kaynaklandığını bulmak için, farklı bir sim kart ile diğer slotda ( imei kayıtlıysa) deneyin hocam.
Daha sonra kendi sim kartınızı deneyin.
Sim etkinleştirilemedi hatası alıyor iseniz,
S.S.S da ve yukarıda ki yorumlar da çözümleri mevcut.

SIM Kart Etkinleştirilemedi hatası alıyorum?
Mi Cloud üzerinden sunulan uzaktan cihaz bulma, kilitleme, silme fonksiyonların, yapılan çağrıların ya da gelen/giden SMS'lerin yedeklenmesi vb. bazı işlevlerin çalışabilmesi için cihazınızda takılı olan SIM kart ile Çin'de yer alan Xiaomi sunucularına bir adet SMS gönderilmesi ve sunucunun gelen SMS'i onaylayarak cihazınızı etkinleştirmesi gerekmektedir. Bu SMS gönderilemediğinde, sunucu cevap vermediğinde ya da cihaz etkinleştirme esnasında her hangi bir hata olması durumunda bu bildirim alanında bu uyarı ile karşılaşırsınız. Uyarının bildirim olarak belirmesi cihazınızı normal şekilde kullanmanıza her hangi bir engel oluşturmayacaktır ancak etkinleştirme için gönderilen her SMS için -başarısız olsa dahi- ayrı ayrı operatörünüz tarafından faturanıza Yurt Dışı SMS tutarı yansıtılacağı için beklenmedik faturalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle tavsiyemiz SMS'in hiç gönderilmemesini sağlamanız. SMS gönderimini engellemek için ise ayarlar/ek ayarlar/yetkilendirme ve geri alma altından Xiaomi SIM etkinleştirme hizmetine ait yetkileri geri almanız ve ayarlar/mi hesabı altından cihazı bul, çağrılar ve SMS yedeklemenizi kapatmanız yeterli olacaktır

Oyla:

A.BayramKorkmaz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Xiaomi
Cihazım
MI 9 Lite
Meslek
Elektrik Teknikeri
Konular
36
Veya resimdeki gibi Mi mesajı kapatın.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:
Üst Alt