Soru Sim Kart 1 / Sim Kart2 Etkinleştirilemiyor Hatası!

daywalker

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kara
Cihazım
redmi note 4
Meslek
Sap Erp R3
Konular
7
Merhabalar,

1 aydır kullandığım cihazdan son derece memnunum ve stabil çalışıyor fakat son 1 haftadır 2-3 gunde 1 alttaki uyarı çıkıyor ama hem gsm hem aramalar sorunsuz çalışıyor.// çift hat kullanıyorum ve sorunsuz testler yapıldı.

Acaba diyorum ilk aldığım zaman etkinleştirme anlamında eksik bir şeyler mi yaptım?
Bu uyarı alıpda sorunu düzelten arkadaşlardan fikir alabilrsem mutlu olurum.

uyarı ;
SİM KART 1 Etkinleştirilemiyor
SİM KART 2 Etkinleştirilemiyor.

Teşekkürler,

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Mi Hesabınızın etkinleştirilmesi ve tüm özellikleriyle kullanılabilmesi için cihazınızın Çin'de bulunan Xiaomi merkezine bir adet SMS göndermesi gerekmektedir. Sizin cihazınızda bu etkinleştirme mesajı gönderilemediği için bu uyarıyı alıyorsunuz.

Oyla:

daywalker

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Kara
Cihazım
redmi note 4
Meslek
Sap Erp R3
Konular
7
Mi Hesabınızın etkinleştirilmesi ve tüm özellikleriyle kullanılabilmesi için cihazınızın Çin'de bulunan Xiaomi merkezine bir adet SMS göndermesi gerekmektedir. Sizin cihazınızda bu etkinleştirme mesajı gönderilemediği için bu uyarıyı alıyorsunuz.

cihaz ilk yapılandırmada kendimi gönderiyordu bu msjı yoksa manuel biz mi aktive ediyorduk ?
o safhayı geçdik varsayalım şuan bu uyarının özelliklerden herhangi birini off etme durumu var mı ? // şuan uyarı gelmiyor mesela !
bir de şu safhada yapmamız gereken bir işlem var mı ?

teşekkürler.

Oyla:

sami karaca

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
sami
Cihazım
Xiaomi Mi Mix 3
Konular
24
Bu saçmalıkta sadece xioami de var 15 TL em gittiği halde yinede etkinleştirilmedi hatası veriyor. En sonunda sattım cihazı.

Oyla:

bayon

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Onur
Cihazım
Mi MİX/ Mi4
Meslek
Kabin Memuru
Konular
31
Ben bu sorunu wifi yi kapatıp telefonu da 3g ye alıyorum sonra telefonu kapatıp aciyorum ilk denemesinde etkinlestiriyor. Bir deneyin isterseniz bunu etkinlestirmedigim de cloud a mesajları senkronize etmiyor

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
cihaz ilk yapılandırmada kendimi gönderiyordu bu msjı yoksa manuel biz mi aktive ediyorduk ?
o safhayı geçdik varsayalım şuan bu uyarının özelliklerden herhangi birini off etme durumu var mı ? // şuan uyarı gelmiyor mesela !
bir de şu safhada yapmamız gereken bir işlem var mı ?

teşekkürler.

Uyarı gelmiyorsa SIM kartınız etkinleştirilmiştir. Her hangi bir işlem yapmanıza gerek yok. SIM ile ilgili yedekleme işlemlerini (çağrılar, mesajlar vs) yapmak ya da cihazımı bul veya mi mesaj gibi servisleri aktifleştirmek isterseniz kartınızın etkinleştirilmesi gerekmektedir. .

Oyla:

ugur_mi6

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
uğur
Cihazım
xiaomi mi6
Konular
1
Peki cihazı bul özelliğini de kullanmak istiyorsak ve aynı sorun devam ediyorsa ne yapmamız gerekiyor. Evet cihazı bul özelliğini kapatırsak o bildirim gelse de kapatabiliyoruz.

Oyla:

Nester

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Hasanak
Cihazım
Hasan
Konular
1
Telefonunuzdaki mi hesabindan çıkın sorun çözülecek böyle bir uyarı alamayacaksınız daha

Oyla:

izzetkucur

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
orta seviye
Cihazım
Xiaomi Red
Konular
1