Yardım Sim etkinleştirme hatası

Lord_Zeki

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Zeki
Cihazım
Note 2
Konular
2
Sorun xiaomi veya telefon kaynakli degil sorunun kaynagi turktelekom . Ayni sorunu bende yasamistim ve sirf bu yuzden vodofone a gectim . Sorunun asil kaynagi volte destegi vodofone da hatlarda volte aktif geliyor ve sorunsuz aktif oluyor . ( Ben denemedim fakat siz denemek isterseniz turktelekom un volte destekledigi bi cihaza hattinizi takip volteyi aktif edip kendi cihaziniza takmayi bir deneyin ) belki yardimi olabilir mi messanger volte istiyor msg i gonderip cvp i ordan aliyor sanirim . Vodofone da bir yetkiliyle konustugumda bayide. İphone larda da facetime volte olmadigi icin ayni sorunu yapiyomus . Vodofone da yasamasin cunku volte aktif geliyo demisti ... Hakliymis :) ins yardimi olur

alacity

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ozan
Cihazım
xiaomi redmi7
Meslek
Kaptan
Konular
18
S.S.S

SIM Kart Etkinleştirilemedi hatası alıyorum?
Mi Cloud üzerinden sunulan uzaktan cihaz bulma, kilitleme, silme fonksiyonların, yapılan çağrıların ya da gelen/giden SMS'lerin yedeklenmesi vb. bazı işlevlerin çalışabilmesi için cihazınızda takılı olan SIM kart ile Çin'de yer alan Xiaomi sunucularına bir adet SMS gönderilmesi ve sunucunun gelen SMS'i onaylayarak cihazınızı etkinleştirmesi gerekmektedir. Bu SMS gönderilemediğinde, sunucu cevap vermediğinde ya da cihaz etkinleştirme esnasında her hangi bir hata olması durumunda bu bildirim alanında bu uyarı ile karşılaşırsınız. Uyarının bildirim olarak belirmesi cihazınızı normal şekilde kullanmanıza her hangi bir engel oluşturmayacaktır ancak etkinleştirme için gönderilen her SMS için -başarısız olsa dahi- ayrı ayrı operatörünüz tarafından faturanıza Yurt Dışı SMS tutarı yansıtılacağı için beklenmedik faturalar ile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle tavsiyemiz SMS'in hiç gönderilmemesini sağlamanız. SMS gönderimini engellemek için ise ayarlar/ek ayarlar/yetkilendirme ve geri alma altından Xiaomi SIM etkinleştirme hizmetine ait yetkileri geri almanız ve ayarlar/mi hesabı altından cihazı bul, çağrılar ve SMS yedeklemenizi kapatmanız yeterli olacaktır.
Hocam dediklerinizi yaptım ama hata devsm ediyor bildirim geliyor

Vakunis32

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Muhammed ikb
Cihazım
Redmi note 6 pr
Konular
22
Rica ederim yukarıda ki arkadaşımizin dediği tavsiyeyi dinledim sim etkinleştirme kapalı cihazı bul kapalı

ayaz_ll

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yusuf
Cihazım
miu5
Konular
4
Sim etkinleştirme servisi kısmından yetkiyi geri al diyorum ama yetki geri alınamadı diyor hattı turkcelle taşıdım sabahtan beri gezmediğim forum sayfası turkcell bayisi kalmadı Allah rızası için bir yardım edin ya

MANUPLE

Ctrl + L
Uzman Üye
MIUI Sever
Adım
Netizen
Cihazım
Poco X3 Nfc
Meslek
Yazılım Uzmanı
Konular
39
Burada yazılanlara ilave olarak Sim Etkinleştirme İşleminin yapılabilmesi için
Operatörünüz tarafından Yurt Dışına SMS gönderilmesi izninin açık olması lazım.
Ayrıca Mi Cloud Hesabı tanıtımının cihazda yapılması lazım.

Eğer yine de olmaz ise
Ayarlar'dan Dil'i İngilizce yapın telefonu kapatıp açın, 5 dakika kadar bekleyin ve etkinleştirme işlemi yapıldıktan sonra tekrar Türkçe yapabilirsiniz.

Nescafe656

Mevlüt
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt
Cihazım
S24 Ultra
Meslek
Kombi Tamiri
Konular
72
Sim etkinleştirme servisi kısmından yetkiyi geri al diyorum ama yetki geri alınamadı diyor hattı turkcelle taşıdım sabahtan beri gezmediğim forum sayfası turkcell bayisi kalmadı Allah rızası için bir yardım edin ya
Hocam ayarlar uygulamalar uygulamaları yönet den kapatabilirsiniz.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

ayaz_ll

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
yusuf
Cihazım
miu5
Konular
4
Hemen deniyorum hocam
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

İşe yaramadı :(:(

Son düzenleme:

softwarexpert

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa
Cihazım
Mİ 8 SE
Konular
14
Hemen deniyorum hocam
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

İşe yaramadı :(:(
Bu sorunu ben çok yaşadım çözmek için ise her yerden giriş yaptım. Micloud , Cihaz Bul vs hepsine girdim. Şu anda telefona hangi sürümü kurarsam kurayim sim kart otomatik etkinleştiriyor.
Operatör : Türk Telekom
Cihaz : Mi 8 SE

Lord_Zeki

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Zeki
Cihazım
Note 2
Konular
2
Arkadaslar sorunun kaynagi volte destegi ayni sorun bendede vardi turk telekom da ( poco f1 telefon) hic birsey yapmadan vodofone a gectim (hatlari volte active veriyor vodofone )
Direk cozuldu hicbirsey yapmadan
İs yerinde bir arkadasta readmi note 8 pro var ayni sorun vardi gunceleme gelmis otomatik duzelmis . Sorunu cozmek icin volte yi active etmenin yolunu bulursaniz sorun kalmaz . Mi mesaj volte kullaniyor anladigim kadariyla ...

POCOPHONE F1 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Piramit

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Murat
Cihazım
Meizu m2, THL 5
Konular
8
Ben xiaomi redmi note 8 cihaz kullanıyorum. Vodafone hatta Volte desteği de vardı ama sim etkinleştirme olmamıştı, şimdi Turktelekom'a taşıdım hattı, Volte yok etkinleştirme gene olmadı. Birde boşu boşuna 1.01₺ sms ücreti kesildi ilk açılışta. Bende sim etkinleştirmeyi kapattım.

Üst Alt