Yardım Severek kullandığım mi 6 telefonum çöp mü oldu ?

skcslap34

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Alihan
Cihazım
Mi 6
Konular
2
Merhabalar öncelikle iyi forumlar,Direk olarak sorunuma geçeyim bundan yaklaşık 5 ay önce bulunduğum ilçeden tanıdık bir telefoncudan ixaomi mi 6 telefon aldım 0 bir şekilde,Aldıktan sonra 3 gün sonrasında telefonuma miui 9 güncellemesi geldi bende doğal olarak yaptım.Yaptıktan sonra ertesi gün telefon sim kartını görmedi bende doğal olarak aldığım yere gittim,Aldığım yer telefon un bu tarz sıkıntıları olabiliyor dedi bende anlayışla karşıladım ve akşam üzeri telefonu getirmemi söyledi,Bu işlerden anlayan birisine yaptıracakmış bende tamam diyim akşam telefonumu götürdüm ve adam telefonu tekrar miui 8.5 a çevirdi ben telefonu 1 ay süre civarı bu şekilde kullandım ve artık rahatsız olamaya başladım yeni iyileştirmeler gelmişti ve kullanamıyordum,Artı telefon sürekli güncelleme bildirimi atıyordu,bende kurcaladım telefonu biraz telefonu açma ve kapama tusuna bastım bir şekilde twrp diye birşey cıktı bende araştırmaya başladım bu nedir diye,Ve bu durumdan rahatsız oldum sonuçda bana sorulmadan açıklama yapılmadan bu tarz bir program yükleniyor 0 aldığım bir telefona,Tekrar telefoncu ya gittim bu durumdan rahatsız olduğumu söyledim ve aynı kişi twrp üzerinden miui 9 u yükledi ve belirli bir ücret verdim,Ürünü uzunca bir süre böyle kullandım güncelleme yaptı kendi kendine bir sorun cıkmadı memnun dum 1 hafta önce telefonu sıfırlamaya karar verdim ve sıfırladım sıfırlamaz olaydım tekrar aynı sorun oldu ne sim kartını görüyordu nede wifi ağını blok vardı sanki neyse telefoncuya gittim telefonumu yapan kişi şuanda mesgul oldugunu söyledi 15 gün olmayacağı söyledi ve benim yarın doğubank a gitmemi söyledi orada hallede bilirlermiş,Bu arada ınstagram üzerinden satış yaptığım için doğal olarak da sipariş leri göremediğim için yerimde duramadım ve araştırmaya başladım senelerden beri pc ile işli dışlıyım yaparım diye düşündüm,Ve miui 9.3 global rom yüklemeye karar verdim fastboot üzerinden herşeyi hallettim tekrar aynı sorun oldu,Ve bunu yaparkende cihazın bootloader kilidini kapatmışım bunu fark ettiğimde içime kotu bir his düşmüştü zaten,Ertesi gün doğubank a gittim ve adama durumu anlattım adam keşke yapmasaydın dedi ve şimdi kilidi açan hesabı bulmak gerekiyor dedi,Bizde telefonu yapan adama ulaştık ve durumu anlattık ve bize kullandığı hesapları atmasını istedik ve bize 2 tane hesap attı denedik olmadı üstüne benim hesabımı da denedik yine olmadı ve adam dediki şuanda telefon çöp bir çözümü şuanlık yok sen beni arada sırada yokla dedi olursa hallederiz dedi.Bende telefoncuya gittim doğal olarak dedim ki bu cihazlar size bootloader kilidi açık olarak mı geliyor dedim hayır dedi yapan kişi için kilidi açmasa zaten yapamazdı dedi.Ve ben yapan kişi ile iletişime geçtim cihaz bana geldiğinde açıkdı dedi ne yapacağımı şaşırmış durumdayım umarım sıkılmadan okursunuz.Yardımlarınızı bekliyorum.

sanalyus

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi Note 3
Konular
4
Xiaomi telefonları genellikle yurt dışından getirilerek Türkiye'de imei atılıyor. siz telefonda rom değiştirdiğiniz için imei'de gidiyor. İmei gittiği için sim kartı vs okumuyor. Bootloader kilidini açtırabilirseniz telefonu eu beta rom yükletin.

Oyla:

skcslap34

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Alihan
Cihazım
Mi 6
Konular
2
Xiaomi telefonları genellikle yurt dışından getirilerek Türkiye'de imei atılıyor. siz telefonda rom değiştirdiğiniz için imei'de gidiyor. İmei gittiği için sim kartı vs okumuyor. Bootloader kilidini açtırabilirseniz telefonu eu beta rom yükletin.
Nasıl açtıra bilirim farklı bir yöntemi varmı ?

Oyla:

mguzey43

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mehmet
Cihazım
xio
Konular
1
Hayır telefon çöp olmadı yolları var çözmenin yolları var ama biraz karışık.

Oyla:

cakaner

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Ömer
Cihazım
Xiaomi 5x
Konular
6
Hocam bu dediginiz imei gitme meselesi her yurt disi telefon icin mi gerekli . Ben eu dan cin romuna gectim ve boyle bir durumla karsilasmadim.

Oyla:

Bawer21

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İnan
Cihazım
Poco F3
Konular
4
Hocam bu dediginiz imei gitme meselesi her yurt disi telefon icin mi gerekli . Ben eu dan cin romuna gectim ve boyle bir durumla karsilasmadim.
Bu sorunlar mi6 ların bazılarında oluyor. Şebeke komple düşebiliyor. Klasik yöntemden biraz farklı bir IMEI atma yöntemi kullanmak gerekiyormuş. İlk getirilen ve satılan cihazlarda bu oluyordu. Tabi orijinal imei olmayanlarda. Daha sonra bir çözüm bulundu ve atılan IMEI ler yerini korumaya başladı. Ama yine de her ihtimale karşı efs backup almak yararlı olacaktır. Ben de telefonumu Doğubank tan aldım. Fabrika ayarlarına dönünce her şey silindi. Aldığım yere götürdüm. İlgili adam izah etti ve biz de sonradan öğrendik mi6 nın böyle sorunları olduğunu dedi. Ardından sorunu halletti yarım saat içinde. Daha sonra bi çok kez formatlamama rağmen problem yaşamadım.

Oyla:

Zenex

Zirveye Doğru
Onursal Yönetici
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Baki
Cihazım
OnePlus 7T Pro
Meslek
Öğrenci
Konular
62
Cihazın içine hesabı giremezsiniz giremediğinizden dolsyı kilidi açamazsınız. Kilit açılnadan root atamaz ve imei tamiri yapamazsınız. Yani şu anlık çözüm yok.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

Skywriter

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Konular
9
Cihazın içine hesabı giremezsiniz giremediğinizden dolsyı kilidi açamazsınız. Kilit açılnadan root atamaz ve imei tamiri yapamazsınız. Yani şu anlık çözüm yok.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Ben ilk defa Zenex üstadımın bir telefon için çözümsüz ve çöp cümlesini kurduğunu duyuyorum. Abi sen bi ara benim için uzaktan bağlantı yapıp bişeyler yapmıştın hesaba erişemediğim vakit, hani xiaominin veritabanları sıkıntılı olduğu zamanlar. Arkadaşa o tarz bir destekte bulunamaz mısın? İşe yaramaz mı?

Oyla:
Üst Alt