Satış Satış - Redmi Note 4 A101 Mağazalarında!

enjoy_mi

Ya Sabur....
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yiğit Ali
Cihazım
Mi 8 SE
Meslek
Memur
Konular
13
Ekonomik anlamda gidişata ilişkin bir yorum değildi hocam. Beni gurulandıran şey daha bir kaç yıl öncesine kadar ülkemizde bir elin parmağı kadar insanın bildiği bir markaya ait imajın ülkedeki en büyük perakende zincirlerinin marka imajının üzerinde yer almasıydı :)
:) 5 senedir mi ciyiz hocam...
bilenlerin artması sevindirici
Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

system

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
murat
Cihazım
Mİ 8
Meslek
Oto müzik
Konular
43
a101 veya bim de hiç kaliteli sağlam bir model (marka demiyorum) satıldığını gördünüz mü? mesela bim ve a101 samsungun modellerini sattı ama hep düşük işlemcili ramli basit kalitesiz modeller idi.. aynı şekilde reeder sattılar Casper Venüs sattılar vb.. hep sıradan ürünler cihazlar.. şimdi Bim'de a101 de Xiaomi satilmasi diğer modeller gibi ( marka demiyorum) basit sıradan markaymis, modelmis imajı uyaracak. benim düşüncem bu.. bu mağazaların hedef kitlesinin çoğu Xiaomi yı bilmediği için yafta yemesi kaçınılmaz.. başkasınin fikrine saygı duyarım.. âcizane fikrim bu.. şunu belirteyim Xiaomi candır
:)

Redmi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bence de pek iyi olmadı bu, şimdi bir ağırlığı var markanın, ama A101 ve bim satınca marka algısı yerlerde olacak bence, adı A101 de satılan telefon olacak.

byAndroid

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Selim
Cihazım
Mi 5x
Konular
17
Ben öyle düşünmüyorum. A101 veya bim farketmez her hangi bir market zinciri marji yüksek mesela migros (mi nin bazi modelleri satılıyor) ama kimsenin haberi yok. Migros ta satıldığı halde yukarı da belirttiğiniz durum meydana gelmedi. Şahsen daha cok halka hitap eden uygun fiyatli a101 gibi marketlerin satması daha güzel, daha cok kitleye ulaşmak icin faydali. Ustelik iade olayları da bir o kadar güzel fişi imzalayıp direk iade, yok servis onayi yok baska bişey vs. Uğraş dur. Bim, a101 bu tarz isler icin biçilmiş kaftan fiyatın daha uygun olmasını beklerdim 900 lira gibi. Örnek olarak da bimden lg p5550 yi 50 liraya aldim. Diger mağazalarda 150-200 arası. Simdi bu satış lg yi düşürdü mü yoksa reklamını mı yaptı? Bence reklamını yaptı. Bu tarz marketlere kaliteli markalı ürünler de geliyor. cantara hocam bizim a101 lere gelmiyor bu ayarlasak eşe dosta :D sınavdan sonra uğrayacağım yanına

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Ben öyle düşünmüyorum. A101 veya bim farketmez her hangi bir market zinciri marji yüksek mesela migros (mi nin bazi modelleri satılıyor) ama kimsenin haberi yok. Migros ta satıldığı halde yukarı da belirttiğiniz durum meydana gelmedi. Şahsen daha cok halka hitap eden uygun fiyatli a101 gibi marketlerin satması daha güzel, daha cok kitleye ulaşmak icin faydali. Ustelik iade olayları da bir o kadar güzel fişi imzalayıp direk iade, yok servis onayi yok baska bişey vs. Uğraş dur. Bim, a101 bu tarz isler icin biçilmiş kaftan fiyatın daha uygun olmasını beklerdim 900 lira gibi. Örnek olarak da bimden lg p5550 yi 50 liraya aldim. Diger mağazalarda 150-200 arası. Simdi bu satış lg yi düşürdü mü yoksa reklamını mı yaptı? Bence reklamını yaptı. Bu tarz marketlere kaliteli markalı ürünler de geliyor. cantara hocam bizim a101 lere gelmiyor bu ayarlasak eşe dosta :D sınavdan sonra uğrayacağım yanına

Pilot bölgelerde başarılı olursa buraya da gelecek tabii hocam. Ama şimdilik umudumuz Gaziantep ve Fatih'te :) Sınavında şimdiden başarılar umarım güzel geçer de beraberce kutlamasını da yaparız :D

GöZTePeLee

Asla ölmeyen ve Hay Olana tevekkül et.(Furkan/58)
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Murat
Cihazım
Poco X3 Pro
Konular
12
ben olaya marka algısı olarak bakmıyorum sonuçta bim Playstation bile sattı.. korkum xiaomi marka telefonların daha çok duyulması (aslında çok güzel bişey) ile beraber taleple fiyatların yükselmesi :)

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
ben olaya marka algısı olarak bakmıyorum sonuçta bim Playstation bile sattı.. korkum xiaomi marka telefonların daha çok duyulması (aslında çok güzel bişey) ile beraber taleple fiyatların yükselmesi :)

Bu düşünceye katılıyorum... Bim de Aypon :P bile satıldı. Dikkat çekmekilmesi gereken nokta; telefonun yaygınlaştıkça "butik" olan algısı ve klasmanının negatif yönde etkilenmesidir.

osos11

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Alperen
Cihazım
OnePlus 5
Konular
13
Ne Bim, ne A101 ne de Migros... Xiaomi'nin popülerliğine Türkiye'de pek katkı yapamaz. Bence olay adam akıllı bir reklamda bitiyor. A101 ve Bim haftalık ürün reklamı yapmıyor. Migros'a ise arada sırada denk geliyorum . Satış olsun, markanın bilinirliği olsun birçok şey reklama bakıyor.
Etrafımda Mi kullanan çok var. Kimse kendim buldum, orda burda gördüm demiyor. Ya ben önermişimdir :) ya da başkası. Çoğu kişide adı sanı tanınmadık olduğundan sıcak bakmıyor. Çin malı denilip geçiliyor. Zamanında tele-alışveriş kanallarından ucuza yalan yanlış tanıtılan markasız telefonlarla karıştırılıyor. İnsanımızın küçük bir kısmı hakkında araştırma yapıyor. (Yaşayıp gördüm. Tahmin ya da uydurma değil, durum cidden böyle.).
Sözü dönüp dolaştırıp reklama getirdiğimin farkındayım çünkü önemli. İşinize burnumu sokmuş gibi olmak ya da çok bilmişlik yapmak istemem ama bence bir TV reklamı çok şeyi değiştirebilir. En azından ben böyle düşünüyorum. Yanlış düşünüyorsam affola.

MI 4S cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
İşin içine reklam gibi maliyetli unsurlar girerse fiyatlar da, diğer telefonlar gibi olur ve yine tercih edilmez bence.

Canqiri

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Can
Cihazım
Honor 7
Konular
2
İnsanlar xiaomi nin samsung ve apple ı bitireceğini söylüyor bunun için mi nin tanınması gerek ne kadar çok yerde satılırsa o kadar iyi olur ayrıca rekabet olacağı için fiyatlar çok oynamaz.

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10
İnsanlar xiaomi nin samsung ve apple ı bitireceğini söylüyor bunun için mi nin tanınması gerek ne kadar çok yerde satılırsa o kadar iyi olur ayrıca rekabet olacağı için fiyatlar çok oynamaz.
Güzel söylenti ancak, söylentiden öteye geçemez bu durum... Basit bir örneğini otomotiv sektöründen vereyim; bitecek olsa dünya genelinde, Mercedes veya BMW gibi premium markalar biterdi. Günümüzde üretilen bir çok markalı araba, bu iki markadan kat kat kaliteli ve işlevsel araba yapabiliyor ama bitirme noktasına getiremiyor. ;)

Üst Alt