Yardım Şarj Kablosu Oturmuyor

mavisular

::..Hayat Sınavdır..::
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sehmuz
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğretmen
Konular
36
Yüklü Rom ve Versiyon Numarası
MiuiPro- 10 | 8.11.15
Telefon Modeli
Mi 6 6/128 Gb
Bootloader Kilidi
Açık
Akşam şarjım bitti. Telefonumu şarja takayım dedim ancak kablo telefonun şarj soketine tam oturmuyordu. Biraz bastırayım dedim tekrar oturmayınca zorlamamakta fayda var, muhtemelen çocuklar evdeki şarj kablosu ile oynamışlar bozmuşlar kabloyu dedim. Allah'tan okulda yedek kablom var. Bu zamana kadar bekledim sabırla. Okula geldim. Yedek kabloyu takmaya çalışınca birde baktım ki kablo yine oturmuyor yerine. Aha dedim şimdi .......

Bu tip bir sorun ile karşılaşan var mı ? Var veya yok ise bu tip bir durumda hangi yolları izlemeliyim arkadaşlar ? Özellikle kendim birşeyler yapabileceksem acil tavsiyelerinize ihtiyacım var. Yok bu benim tarafımdan becerilemeyecek bir durum ise garanti sürecini nasıl başlatabilirim ? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim forumdaşlarım....

Telefonsuz kalmak kadar kötü birşey yok bu dünyada..... :(

Ottoman

Co-Admin
Yönetici
Co-Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi 9T Pro
Konular
126
Akşam şarjım bitti. Telefonumu şarja takayım dedim ancak kablo telefonun şarj soketine tam oturmuyordu. Biraz bastırayım dedim tekrar oturmayınca zorlamamakta fayda var, muhtemelen çocuklar evdeki şarj kablosu ile oynamışlar bozmuşlar kabloyu dedim. Allah'tan okulda yedek kablom var. Bu zamana kadar bekledim sabırla. Okula geldim. Yedek kabloyu takmaya çalışınca birde baktım ki kablo yine oturmuyor yerine. Aha dedim şimdi .......

Bu tip bir sorun ile karşılaşan var mı ? Var veya yok ise bu tip bir durumda hangi yolları izlemeliyim arkadaşlar ? Özellikle kendim birşeyler yapabileceksem acil tavsiyelerinize ihtiyacım var. Yok bu benim tarafımdan becerilemeyecek bir durum ise garanti sürecini nasıl başlatabilirim ? Yardımcı olabilirseniz çok sevinirim forumdaşlarım....

Telefonsuz kalmak kadar kötü birşey yok bu dünyada..... :(
Hocam toz veya farklı bir şeyler var mı giriş yerinde kontrol eder misiniz? Eğer herhangi bir düşme gibi bir durum olmadı ise muhtemelen bundandır.

Oyla:

mavisular

Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sehmuz
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğretmen
Konular
36
Hiçbir düşme gibi bir durum olmadı. Kabloyu telefonun etrafına sarıp sıkıştırma yolunu denedim. şarj oluyor şuanda. Ama kablo oynadığı anda şarj kesiliyor aceba korktuğum şey mi oldu. Telefonun şarj yerindeki Type-c nin soketi mi içeri göçtü ?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Şuanda şu şekilde telefonu şarj etmeye çalışıyorum.
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

Oyla:

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
Sarj soketinde ariza olusmus panik yapmaya gerek yok. Garantiniz varsa garantiye; yok ise bir ozel servise yaptirabilirsiniz maksimum masrafiniz 80 TL civari olucaktir.
Ayrica icine girmemesi soketteki tozdan dolayi kaynaklanir. İnce bir cimbiz ile ortadaki Connectore zarar vermeden temizleyin ve icine ufleyin.

Oyla:

mavisular

Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sehmuz
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğretmen
Konular
36
Sarj soketinde ariza olusmus panik yapmaya gerek yok. Garantiniz varsa garantiye; yok ise bir ozel servise yaptirabilirsiniz maksimum masrafiniz 80 TL civari olucaktir.
Ayrica icine girmemesi soketteki tozdan dolayi kaynaklanir. İnce bir cimbiz ile ortadaki Connectore zarar vermeden temizleyin ve icine ufleyin.

Umarım dediğiniz gibi bir sorundur. temizleme işlemini deneyeyim buradan sonucu yazacağım tekrardan size....

Garantiye yollayıp (Diyarbakır'dan) en az 1 hafta telefonsuz kalmaktansa 100 tl verip hemen sorunumun özel bir serviste çözülmesini yeğlerim...
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Olabildiğince net çekmeye çalıştığım 2 resmi sizler ile paylaşmak istedim. Gerçekten aceba sokettemi sıkıntı var ? Aramızda mutlaka tecrübeliler vardır....

Son düzenleme:
Oyla:

AdeLa

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ender
Cihazım
iPhone 14 Pro
Meslek
Teknik Servis
Konular
22
Gordugunuz uzere komple toz dolmus icine. Kullanmadiginiz bir dis fircasinin ucuna kolonya dokerek ( telefon kapali sekilde) sarj soketinin icini komple temizleyin ancak bunu yapmadan once ince bir cimbiz yada igne ile icindeki tozu zarar vermeden disari cikartin. Kendim de ozel serviste calisiyorum en kisa cozum yolu budur. Eger sarj soketi bozuksa Degisim yaptiricaksaniz ozel serviste garantiniz(varsa) bozulur. Bunu unutmayin..

Oyla:

mavisular

Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sehmuz
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğretmen
Konular
36
Hemen deneyeceğim. Ama dün akşam ŞAK diye oturan şarj aleti birgünde nasıl içeri girmez artık. Bu yavaş bir süreç değil midir ???

Sonucu yazacağım AdeLa buradan. tavsiyen için teşekkür ederim.

Oyla:

cantara

Administrator
Yönetici
Admin
MIUI Expert
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre
Cihazım
Xiaomi 13
Konular
426
Hemen deneyeceğim. Ama dün akşam ŞAK diye oturan şarj aleti birgünde nasıl içeri girmez artık. Bu yavaş bir süreç değil midir ???

Sonucu yazacağım AdeLa buradan. tavsiyen için teşekkür ederim.

Hocam bir eczaneden şunlardan bir tane alıp önce içine sıkışmış olan tozları dikkatlice çıkartın. Daha sonra da ince bir fırça ile (muhtemelen diş fırçası kalın gelecektir, berberlerin saç kesme makinelerinde kullandıkları ince fırçalar olabilir) temizleyin sorununuz çözülecektir.

Oyla:

mavisular

Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sehmuz
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğretmen
Konular
36

Hocam bir eczaneden şunlardan bir tane alıp önce içine sıkışmış olan tozları dikkatlice çıkartın. Daha sonra da ince bir fırça ile (muhtemelen diş fırçası kalın gelecektir, berberlerin saç kesme makinelerinde kullandıkları ince fırçalar olabilir) temizleyin sorununuz çözülecektir.

cantara hocam okulumda hemen elektronik bölümüne gidip çok ince uçlu cımbız aldım lehimde kullanılanlardan. dikkatlice telefonun şarj yerini kurcalayınca bi ton pantolon pamuğunun birikmiş olduğunu gördüm ve hepsini dikkatilice çıkardım ( son zamanlarda telefonumu arka cebimde - mont cebinde taşıyordum kış olduğundan dolayı ). Sabah telefonumu nasıl servise yolarım, aceba kaç gün hatta kaç hafta beklerim diye düşünürken şimdi öyle bir rahatlama içindeyim anlatamam. Hatta bir ara başka telefonlara bile baktım ancak (övmek gibi olmasın) sabah 05:45 te şarjdan çıkarıp akşam yaklaşık 23:00 -23:30 da şarja koyduğum, bu süre zarfında telefonu (halk jargonu ile) köküne kadar kullanmaya zorladığım, arada şarjım bitme terbiyesizliğini yapsa dahi topu topu 20 dakikada full şarj olan başka bir telefona rast gelmedim..... Bu telefonun beğenmediğim ve bence yegane eksik yanı bant 800 olayı. Onun dışında bence kusursuz bir telefon.....

Oyla:
Üst Alt