Soru Rootlu cihazda bankacılık uygulamaları kullanmak riskli mi?

alicelikdenizli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali Çelik
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
7
Mi 9 SE kullanıcısıyım. Telefonumdan çok memnunum. Aktif olarak bir kaç bankanın mobil uygulamasını kullanıyorum. Bazı bankaların mobil uygulamaları ilk kurulumda cihazınız güvensiz sorumluluk kabul etmiyoruz ona göre kullanın gibi bir uyarı çıkartıyor. Cihazım güvenli mi değil mi nasıl emin olabilirim? Cihazıma room yüklendi birde imei bunu cihazı satın aldığım telefoncunun iş yaptığı suriyeli bir çocuk yapıyor.

H.kadioglu

Xiaomi_Satış_Teknik
Teknisyen
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Ayın En Aktif Üyesi
Adım
Hasan
Cihazım
Mi9t Pro
Konular
8
2011 yılından bu yana root/jailbreak kullanırım. Hiç sorun yaşamadım. Yaşayanada rastlamadım. Kendini asker, hakim, savcı, polis olarak tanıtıp para isteyenlere para göndermeyin yeter 😂

Oyla:

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9
2011 yılından bu yana root/jailbreak kullanırım. Hiç sorun yaşamadım. Yaşayanada rastlamadım. Kendini asker, hakim, savcı, polis olarak tanıtıp para isteyenlere para göndermeyin yeter
bu root işine HTC wildfire s ile başladım bu zamana kadar bende de bir sıkıntı çıkmadı

M2007J20CI cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9
Cihazım mi 9 SE. En uygun roomu Xioami den nasıl temin edebilirim? Cihazım kaçak, yinede yeni roomu yüklerken imei gitmez mi?
Mi flash ile kurabilirsin hocam
bu da en son mi 9SE orjinal rom indirme bağlantisi ama dikkatli bir şekilde araştırma yapın yükleme için nasıl yapılır felan diye forumda adım adım anlatımlar mevcut sanırım ilk defa giriyorsunuz bu işe o yüzden dikkatli olun cihaz brick olmasın mi flash ile rom yükleme ile de IMEI gitmez

Oyla:

alicelikdenizli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali Çelik
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
7
Arkadaşlar Xiaomi kendi web sitesinde roomları paylaşmış. Öncelikle " " bu linke mobil olarak değilde masaüstü olarak giriyorsunuz. Sonrasında sol üstten mi topluluğuna kısmına geçince orada cihazlar için tüm roomlar mevcut.

Oyla:

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9
Arkadaşlar Xiaomi kendi web sitesinde roomları paylaşmış. Öncelikle " " bu linke mobil olarak değilde masaüstü olarak giriyorsunuz. Sonrasında sol üstten mi topluluğuna kısmına geçince orada cihazlar için tüm roomlar mevcut.
Hocam bu OTA romları zaten genelde oluyordu yeni bir şey değil

Oyla:

alicelikdenizli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali Çelik
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
7
Hocam bu OTA romları zaten genelde oluyordu yeni bir şey değil

Peki sizin Xiaomi resmi sitesinde paylaşılan room yerine, bu linki paylaşma sebebiniz nedir? Çünkü benim kaygım cihazın güvenliği.

Oyla:

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9
Peki sizin Xiaomi resmi sitesinde paylaşılan room yerine, bu linki paylaşma sebebiniz nedir? Çünkü benim kaygım cihazın güvenliği.
Xiaomi firmwire sitesinden aynı romun Recovery romu ve Fastboot romu paylaşılıyor

Recovery rom TWRP üzerinden kurulur
Fastboot rom ise mi flash ile PC üzerinden kurulur

sizin dediğiniz yerde ise OTA romlar var örneğin TR rom kullanıyorsunuz mi.nin sitesine geldi ama sizin cihaza daha gelmedi güncelleme oradan indirip ota yoluyla guncelleyebilirsiniz

ama TR rom kullanıp mi.nin sitesinden Global rom indirirseniz guncelleyemezsiniz

Oyla:

alicelikdenizli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali Çelik
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
7
Xiaomi firmwire sitesinden aynı romun Recovery romu ve Fastboot romu paylaşılıyor

Recovery rom TWRP üzerinden kurulur
Fastboot rom ise mi flash ile PC üzerinden kurulur

sizin dediğiniz yerde ise OTA romlar var örneğin TR rom kullanıyorsunuz mi.nin sitesine geldi ama sizin cihaza daha gelmedi güncelleme oradan indirip ota yoluyla guncelleyebilirsiniz

ama TR rom kullanıp mi.nin sitesinden Global rom indirirseniz guncelleyemezsiniz

Benin attığım linkten sadece güncellememi yapılıyor? Sıfırdan kurulum yapamıyor muyuz?

Oyla:

bitexx

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
TuGi
Cihazım
Poco X3
Meslek
CNC tekniker
Konular
9
Benin attığım linkten sadece güncellememi yapılıyor? Sıfırdan kurulum yapamıyor muyuz?
Hayır hocam oradan örnek vereyim sizin cihaz Global rom 12.0.7 mesela sonrasında güncelleme olarak sizin cihaza güncelleme gelmedi ama oraya 12.5 güncellemesi düştü diyelim aynı global romun 12.5 güncellemesini indirip kurabilirsin OTA üzerinden ama sıfır kurulum olmaz ben herşeyi silip sıfır fabrikasyon bir rom kurmak istiyorum diyorsan BL kilidi açılıp Mi flash ile Fastboot Rom kurman gerekli PC vasıtası ile

Oyla:

alicelikdenizli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali Çelik
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
7
Hayır hocam oradan örnek vereyim sizin cihaz Global rom 12.0.7 mesela sonrasında güncelleme olarak sizin cihaza güncelleme gelmedi ama oraya 12.5 güncellemesi düştü diyelim aynı global romun 12.5 güncellemesini indirip kurabilirsin OTA üzerinden ama sıfır kurulum olmaz ben herşeyi silip sıfır fabrikasyon bir rom kurmak istiyorum diyorsan BL kilidi açılıp Mi flash ile Fastboot Rom kurman gerekli PC vasıtası ile

Benim BL kilidim açık. Mi flash ile mi.com daki roomu indirip sıfır kurulum yapamıyor muyum?

Oyla:
Üst Alt