Soru Rootlu cihazda bankacılık uygulamaları kullanmak riskli mi?

alicelikdenizli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali Çelik
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
7
Mi 9 SE kullanıcısıyım. Telefonumdan çok memnunum. Aktif olarak bir kaç bankanın mobil uygulamasını kullanıyorum. Bazı bankaların mobil uygulamaları ilk kurulumda cihazınız güvensiz sorumluluk kabul etmiyoruz ona göre kullanın gibi bir uyarı çıkartıyor. Cihazım güvenli mi değil mi nasıl emin olabilirim? Cihazıma room yüklendi birde imei bunu cihazı satın aldığım telefoncunun iş yaptığı suriyeli bir çocuk yapıyor.

cepkutusu

Aktif Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
12
Mi 9 SE kullanıcısıyım. Telefonumdan çok memnunum. Aktif olarak bir kaç bankanın mobil uygulamasını kullanıyorum. Bazı bankaların mobil uygulamaları ilk kurulumda cihazınız güvensiz sorumluluk kabul etmiyoruz ona göre kullanın gibi bir uyarı çıkartıyor. Cihazım güvenli mi değil mi nasıl emin olabilirim? Cihazıma room yüklendi birde imei bunu cihazı satın aldığım telefoncunun iş yaptığı suriyeli bir çocuk yapıyor.

Program ile root olup olmadığını görebilirsin magisk yüklü ise magisk uygulamasından root kaldırabilir veya magisk içerisinden magisk hide yükleyebilirsin root hatası veren banka uygulamalarını gizleyebilirsin

Oyla:

alicelikdenizli

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ali Çelik
Cihazım
Mi 9 SE
Konular
7

Program ile root olup olmadığını görebilirsin magisk yüklü ise magisk uygulamasından root kaldırabilir veya magisk içerisinden magisk hide yükleyebilirsin root hatası veren banka uygulamalarını gizleyebilirsin
Peki cihazımda arka planda bana farkettirmeden çalışan key logger tarzı bir şey olup olmadığını nasıl anlayabilirim. Banka hesaplarını boşaltmalarından çekiniyorum.

Oyla:

cepkutusu

Aktif Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Hakan
Cihazım
Note 6 Pro
Konular
12
Peki cihazımda arka planda bana farkettirmeden çalışan key logger tarzı bir şey olup olmadığını nasıl anlayabilirim. Banka hesaplarını boşaltmalarından çekiniyorum.
Şimdiye kadar sorun yaşayan görmedim kendimde uzun zaman rootlu kullandım imei atıldığı için root yapmışlardır istersen orjinal global rom yükleyebilir veya yüklü romdaki root kaldirabilirsin

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Ben yıllardır rootlu cihaz kullanıyorum ve banka Uygulamalarında bugüne kadar her hangi bir sorun yaşamadım, kullandığım Banka Ziraat ve Garanti

Gesendet von meinem Schajomi mit Tapatalk

Oyla:

erkanci

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Xaomi
Konular
0
Telefona IMEI attrdim bankaya girerken sorumluluk size ait diye bişey çıktı şüpheye girdim hesabıma girebilirlermi daha önce böyle bir durumla karşılaşan varmi

Oyla:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Telefona IMEI attrdim bankaya girerken sorumluluk size ait diye bişey çıktı şüpheye girdim hesabıma girebilirlermi daha önce böyle bir durumla karşılaşan varmi
Bizim Türkiye de ki bankacılık sistemi çok sağlam, kimse hesabınıza giremez siz şifrenizi vermedikten sonra

Gesendet von meinem Schajomi Mi Max3 mit Tapatalk

Oyla:

solanercan

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
Adım
ercan solan
Cihazım
note 9
Konular
5
Ben cevap vermiyeyim. Sonra bir bakıyorum konu kaybolmuş. :D

Oyla:

erkanci

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Erkan
Cihazım
Xaomi
Konular
0
Bizim Türkiye de ki bankacılık sistemi çok sağlam, kimse hesabınıza giremez siz şifrenizi vermedikten sonra

Gesendet von meinem Schajomi Mi Max3 mit Tapatalk
Birisinin parasını aktarmislar insan genede biraz tırsıyor

Oyla:
Üst Alt