Yardım Root Erisim Yetkisi Sorunu

Apsintex

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çınar
Cihazım
Xaomi Redmi 9S
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
21
Hayır tekrarlamaz....

Busy Box nedir ve ne işe yarar sorusunun cevabı.....Root yapılmış telefonlarda sınırsızca Linux üzerinde her türlü işlem yapılabilmektedir.Ancak bunun için temel Unix araçlarının sistemde yüklü olması gerekmektedir.İşte BusyBox paketinde bu araçların tümü son derece rafine bir şekilde bulunmaktadır.
Android işletim sisteminde bilgisayarımızda sıklıkla kullanmış olduğumuz araç setleri çalışabilmektedir. Buna karşın, bir çok akıllı telefon üreticisi, yazılımlara bu araç setlerini dahil etmemektedir.Cihazın rootlu olması bazı konularda yeterli olmaz.Bunun için BusyBox 'a ihtiyaç duyulur.BusyBox bir android uygulama değildir.Çoğu unix komutlarının çalıştırılmasını sağlayan bir uygulamadır.

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk

Detayli aciklamaniz icin cok tesekkur ederim.. kisacasi BUSYBOX icin CMD diyebiliriz. Hatta daha fazlasi. Cekiredegin hem kendisi hemde yoneticisi.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Uygulama izinlerinden. Otomatik başlatmayı da aktif et.

Hocam cok sagolun. Su an sizin dediginiz sekilde tum ayarlamalari yaptim. Ve herhangi bir sorun yok. Ama en buyuk pay BUSYBOX'a ait. Onun sayesinde calismayan ve ROOT yetkisi alamayan uygulamalar ROOT yetkisi aldi. Fakat sizin aciklamanizda depo erisimi icin cok faydali.

Root gerektiren uygulamalarda Magisk Manager arka planda açık kalmalıdır. Miui'nin pil kullanımı kısıtlama özelliği nedeniyle arka planda çalışan hizmetler ve uygulamalar bir süre kullanılmadığında kapatılır. Hatta bundan dolayı uzun süre kullanmadığınız uygulamalar bildirim gönderemezler.
Bu neticede root gerektiren bir uygulama kullandığınızda önce magisk manager uygulamasını açın, daha sonra magiski kapatmadan root gerektiren uygulamaya geçiş yapın.

İpuclari muazzam. Com tesekkur ediyorum. Sayenizde bilmedigimiz va farkinda olmadigimiz bir cok sey gun yuzune cikti. :)

Apsintex

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çınar
Cihazım
Xaomi Redmi 9S
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
21
Merhaba.. Eger ki magisk SAFETYNET kontrolunu aktif ederseniz ROOT sonrasi bankacilik uygulamalarinda herhangi bir sorun yasamazsiniz.

ozkan1979

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
xiaomi
Konular
10
arkadaşlar telefonum redmi note 4 snapdragaon işlemci miui 10 vardı magisk root yaptım çalışıyordu bir süre sonra root silindi kendiliginden root yetkisi vermiyordu

bende bu arada miui 11 güncelleme geldiği için ona geçtim tekrar twrp kurup magisk le root yaptım root lu gibi görünüyor ama root yetkisi vermiyor çözümünü bulamadım yardımcı olurmusnuz nette araştırdım boot gibi bi dosya yüklüyorlar ben yüklememiştim nedir nasıl yüklenir hatayı neden alıyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

BUSYBOX dahi yüklemiyor yetki vermiyor

Ekli dosyalar

• Screenshot_2019-12-08-17-41-58-323_com.topjohnwu.magisk.jpg
    Screenshot_2019-12-08-17-41-58-323_com.topjohnwu.magisk.jpg
    183,8 KB · Görüntüleme: 17
  • Screenshot_2019-12-08-18-37-02-231_com.skaya.wifipass.jpg
    Screenshot_2019-12-08-18-37-02-231_com.skaya.wifipass.jpg
    193,6 KB · Görüntüleme: 17
  • Screenshot_2019-12-08-18-40-11-132_com.joeykrim.rootcheck.jpg
    Screenshot_2019-12-08-18-40-11-132_com.joeykrim.rootcheck.jpg
    455,2 KB · Görüntüleme: 18

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
arkadaşlar telefonum redmi note 4 snapdragaon işlemci miui 10 vardı magisk root yaptım çalışıyordu bir süre sonra root silindi kendiliginden root yetkisi vermiyordu

bende bu arada miui 11 güncelleme geldiği için ona geçtim tekrar twrp kurup magisk le root yaptım root lu gibi görünüyor ama root yetkisi vermiyor çözümünü bulamadım yardımcı olurmusnuz nette araştırdım boot gibi bi dosya yüklüyorlar ben yüklememiştim nedir nasıl yüklenir hatayı neden alıyorum yardımcı olabilirseniz çok sevinirim

Sıkıntı Büyük. Bakalım çözüm bulabilecekmiyiz.

XiaoMiu

Emekli Yönetici
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Harun
Cihazım
Poco X3 NFC
Konular
188

Twrpden magisk 20.0 flashlar mısınız hocam, magisk 20.1 de yetki sorunu var maalesef.

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
.
Twrpden magisk 20.0 flashlar mısınız hocam, magisk 20.1 de yetki sorunu var maalesef.
Merhaba Hocam
Şu konuda konuşuyorduk.

19.3 flashlamıştım ben.
Şimdi bunu deniyorum.

Bende yine aynı hocam.
Titatnium backup uygulaması Su ve BusyBox algılanıyor diye bekliyor ve sonunda alınamadı diye hata veriyor.
Root checker uygulamaları da aynı.

halilgurbuz

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Halil
Cihazım
Poco X5 Pro 5G
Meslek
Bilişim ırgatı
Konular
197
Arkadaşlar Redmi Note 4 (SD) için sanırım sorunu çözdüm.

Sistemim Android 9 MiUi 11 EU.

Magisk-uninstaller-20191102 ve Magisk-v19.4 dosyalarını indirin ve telefonunuzun dahili hafızasına kopyalayın.
Telefonunuzu TWRP ile başlatın.

1-install kısmından
Magisk-uninstaller-20191102 yükleyin (Magisk kurulumu kaldırılmış olacak)

hemen ardından.....

2- install kısmından Magisk-v19.4 yükleyin

3- Telefonunuzu yeniden başlatın.

Magisk manager açın. Bende bu şekilde çözüldü, inşallah sizlerde de çözülür.

Ekli dosyalar

• Magisk-uninstaller-20191102.zip
    2,2 MB · Görüntüleme: 28
  • Magisk-v19.4.zip
    5,4 MB · Görüntüleme: 37

ozkan1979

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
özkan
Cihazım
xiaomi
Konular
10
Bende magısk root yapıyor şuanda fakat modüller yüklenmiyor yükleniyor gibi yapıyor yüklenmiyor ve kaldır dediğimde yeniden başlatma da kaldırılacaktır diyor yeniden başlatıyorum yine aynısı yazıyor bunun sebebi ne olabilir

Tortue

Software Developer.
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ayhan
Cihazım
Xiaomi 11 5G
Meslek
Full Stack Dev.
Konular
134
Arkadaşlar Redmi Note 4 (SD) için sanırım sorunu çözdüm.

Sistemim Android 9 MiUi 11 EU.

Magisk-uninstaller-20191102 ve Magisk-v19.4 dosyalarını indirin ve telefonunuzun dahili hafızasına kopyalayın.
Telefonunuzu TWRP ile başlatın.

1-install kısmından
Magisk-uninstaller-20191102 yükleyin (Magisk kurulumu kaldırılmış olacak)

hemen ardından.....

2- install kısmından Magisk-v19.4 yükleyin

3- Telefonunuzu yeniden başlatın.

Magisk manager açın. Bende bu şekilde çözüldü, inşallah sizlerde de çözülür.
Teşekkürler hocam.

Üst Alt