Yardım Root Erisim Yetkisi Sorunu

Apsintex

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çınar
Cihazım
Xaomi Redmi 9S
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
21
Cihaz Mi 6 sitede o kadar zamandır üyesiniz ancak sağda oka tıklayıp cihaza bakmıyorsunuz bile. ROM MIUI 10 açıklamaya gerek yok, Mi 6 MIUI 10 yazsan bile yüzlerce sonuç çıkar. Büyük ihtimalle de root yok ya da root yöneticisi yok. Ya da root izinleri otomatik reddediliyor olabilir.

Hocam cihazımda ROOT var hatta eklediğim resimde ROOT CHECKER uygulaması cihazda ROOT olduğunu gösteriyor.

Ayrıca ROOT olmasaydı eğer, MAGİSK üzerinden YOUTUBE VANCED modülünü kurup, sorunsuz bir şekilde kullanamazdım. Yönetici olarak da CHECKER yüklü.
Fakat, ROOT isteyen Apk olara yada marketten kurduğum hiç bir uygulama ROOT izni alamıyor.

Ekli dosyalar

• 2.jpg
    2.jpg
    150,1 KB · Görüntüleme: 81
  • 1.jpg
    1.jpg
    107 KB · Görüntüleme: 99

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Hocam cihazımda ROOT var hatta eklediğim resimde ROOT CHECKER uygulaması cihazda ROOT olduğunu gösteriyor.

Ayrıca ROOT olmasaydı eğer, MAGİSK üzerinden YOUTUBE VANCED modülünü kurup, sorunsuz bir şekilde kullanamazdım. Yönetici olarak da CHECKER yüklü.
Fakat, ROOT isteyen Apk olara yada marketten kurduğum hiç bir uygulama ROOT izni alamıyor.
Hocam bende diyorum ki belki güncellemen gerekir magisk i

Apsintex

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çınar
Cihazım
Xaomi Redmi 9S
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
21
Bunlar yeterli değil hocam.belki magisk manager i ve zip dosyasını güncellemek gerekir?hangi sürümü kullandığını yazmadığın ve bilmediğim için bişey diyemicem ama güncellenmekte fayda var.son sürüm magisk manager i yükleyip sonra da twrp den son sürüm magisk zipi flaşlayalım

Hocam zaten MAGİSK son sürüm yüklü en azından ben MAGİSK'in son sürümünün 18.0 olduğunu biliyorum.. Ayrıca son sürümü TWRP'den flash yaptım zaten.

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
Kusura bakma hocam be.sen bulmaca çözdürür gibi gerekli bilgileri vermediğin için bende doğal olarak güncellemen gerektiğini düşündüm çözüm için.nedense bişey anlatırken gıdım gıdım anlatıp bulmaca çözdüren insanlara dönüştük.sana kplay gelsin hocam

Apsintex

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Çınar
Cihazım
Xaomi Redmi 9S
Meslek
Mağaza Müdürü
Konular
21
Bende aynı sorun yaşıyordum. Magisk'e depolama izni verip otomatik başlatmayı aktif edince düzeliyor.

Hocam ayarlardan MAGİSK depolama izinlerine baktım ama bulamadım. Size zahmet tarif eder misiniz?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Önce magisk manageri açın, arka planda açık kalsın. Ardından play store üzerinden busybox kurup root yetkisi verin, daha sonra titanyum Backup açıp root yetkisi verin, bu süreçte magisk manageri kapatmayın

Öncelikle anlatımızın için çok teşekkür derim. Şu anda Titanyum Backup ROOT yetkisini aldı.. Fakat sormak istediğim bir şey var. ROOT yetkisi isteyen herhangi bir uygulamada bu işlemi sürekli tekrar mı etmeliyim?

Son düzenleme:

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Hocam ayarlardan MAGİSK depolama izinlerine baktım ama bulamadım. Size zahmet tarif eder misiniz?

Öncelikle anlatımızın için çok teşekkür derim. Şu anda Titanyum Backup ROOT yetkisini aldı.. Fakat sormak istediğim bir şey var. ROOT yetkisi isteyen herhangi bir uygulamada bu işlemi sürekli tekrar mı etmeliyim?
Hayır tekrarlamaz....

Busy Box nedir ve ne işe yarar sorusunun cevabı.....Root yapılmış telefonlarda sınırsızca Linux üzerinde her türlü işlem yapılabilmektedir.Ancak bunun için temel Unix araçlarının sistemde yüklü olması gerekmektedir.İşte BusyBox paketinde bu araçların tümü son derece rafine bir şekilde bulunmaktadır.
Android işletim sisteminde bilgisayarımızda sıklıkla kullanmış olduğumuz araç setleri çalışabilmektedir. Buna karşın, bir çok akıllı telefon üreticisi, yazılımlara bu araç setlerini dahil etmemektedir.Cihazın rootlu olması bazı konularda yeterli olmaz.Bunun için BusyBox 'a ihtiyaç duyulur.BusyBox bir android uygulama değildir.Çoğu unix komutlarının çalıştırılmasını sağlayan bir uygulamadır.

Gesendet von meinem Mi Max 3 mit Tapatalk

TR26SkyWalker26TR

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
SkyWalker
Cihazım
Xiaomi Mi 8
Konular
13
Bende diyorum ki, elle kendiniz izin verin diyorum. Magisk bazen root izinlerini otomatik reddediyor.

yarenersonmez

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Yaren
Cihazım
Xiaomi Mi A1
Konular
23

Root gerektiren uygulamalarda Magisk Manager arka planda açık kalmalıdır. Miui'nin pil kullanımı kısıtlama özelliği nedeniyle arka planda çalışan hizmetler ve uygulamalar bir süre kullanılmadığında kapatılır. Hatta bundan dolayı uzun süre kullanmadığınız uygulamalar bildirim gönderemezler.
Bu neticede root gerektiren bir uygulama kullandığınızda önce magisk manager uygulamasını açın, daha sonra magiski kapatmadan root gerektiren uygulamaya geçiş yapın.

Erdalx47

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Erdal
Cihazım
Mi note 3
Konular
2

Uygulama izinlerinden. Otomatik başlatmayı da aktif et.

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190115-215343_Ayarlar.png
    Screenshot_20190115-215343_Ayarlar.png
    172,2 KB · Görüntüleme: 104

burakergin

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak
Cihazım
mi 5
Konular
11
Aynı sorunu yaşadım. Yararlı bir konu olmuş. Teşekkürler.

Üst Alt