Rehber Rom Yüklemeden Önce Mutlaka Bakılması Gerekenler(Mİ6)

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
Format data yapınca telefon hafızasındaki resimler vb silinir galiba, onları da yedek almak gerekir.

Bilgiyi paylaşmak güzeldir. MI 6 dan yazıldı.
Onlar zaten mi cloud açıksa yedeklenir sadece müzikler yedeklenmiyor pc ye atabilirsiniz kolay gelsin

monvance

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ÖmerF Koca
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Öğrenci
Konular
34
mi 6 telefonumda mi globe rom yüklü, epic roma geçmek istiyorum ancak sadece 4 wipe yeterli mi hocam xda da okurken kafam karıştı. sanki farklı yükleme anlatılmış gibi geldi bana. bilgilendirmeniz için şimdiden teşekkür ederim.
4 wipe yeterlidir hocam
[doublepost=1513353494,1513353438][/doublepost]eğer global roma dönüş yaparsanız gerekebilir

Destiny97

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
36
Global stabilden epic roma geçiş yapıcam da sonradan beğenmezsem diye global stabile döndüğümde twrp kapanır mı yoksa kendim mi kaldırmam lazım?

buraoca2

...Em Ay You Ay...
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Burak KOCA
Cihazım
Xiaomi Mi6
Konular
4
Global stabilden epic roma geçiş yapıcam da sonradan beğenmezsem diye global stabile döndüğümde twrp kapanır mı yoksa kendim mi kaldırmam lazım?

Mi Flash ile Global Stabili kurar iseniz, Stock Recovery Kurulur; Twrp gider cihazdaki.

Destiny97

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
İsmail
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Meslek
Öğrenci
Konular
36

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
İSTEK:
hocam bi ekleme yapmak istiyorum. çin tabanlı romlar arasında geçiş yaparken format data gerekmiyor. aynı şey global dede geçerli. global den Çin'e yada Çin'den globale geçerken format data gerekiyor.

EKLENEN:
NOT: Bu sorun genelde Custom romdan resmi roma, resmi romdan custom roma geçerken karşılaşılan bir hatadır örneğin global romdan miui pro rom a geçmek istediğinizde bu sorun ile karşılaşırsınız aksi taktirde sadece 4 wipe yapılarak rom kurulup kullanılabilir

İSTEK:
Hocam bu ne güzel bi konu böyle.emeğine sağlık.bence bu konu sadece mi6 için değil de tüm xiaomi cihazlar için geçerli :)hocam benim de bi problemim var.Miui9 eu beta rom kullanıyorum,hiçbir zaman miui9 global stabil e geçemedim.ne zaman global stabil rom yüklesem,reboot system yapsam "no os installed"diye bi yazı çıkıyor,tekrat reboot system yapıyorum ve telefon mi logo-recovery döngüsüne giriyor.romu başarıyla yüklüyor,ronu yüklemeden önce 4 wipe de yapıyorum ama reboot system deyince o yazı çıkıyor.bütün twrp leri denedim ama sonuç değişmedi.bu konuda bilgisi olanın yardımına ihtiyacım var...
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

EKLENEN:
Mi 6 da TWRP den global beta ya da Stabil rom kurduğunuzda(custom rom yüklü iken) No OS installed uyarısı geliyor ve cihazı açtığınızda Mİ- recovery döngüsü gerçekleşiyor.Çözümü: 1. çözüm cihazı pc ye bağlayıp miflashtool uygulamasından global romu yüklemek olacaktır.2. çözüm(bazı cihazlarda çalışmayabiliyor eğer çalışmaz ise 1. çözümü uygulamanız gerekiyor) global romu kurduktan sonra Lazyflasher(Mi6) indirip TWRP ile install yapmanız gerekiyor sorununuz çözülecektir.

Mesajlar Doğrultusunda Konuya Ek İçerikler Eklenmiştir

ozgrcvdr

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Özgür
Cihazım
Xiaomi mi 6
Konular
23
İSTEK:

EKLENEN:

İSTEK:

EKLENEN:

Mesajlar Doğrultusunda Konuya Ek İçerikler Eklenmiştir
Bilgilendirme için saol hocam.pc ile her türlü halledilir bu sorun.ben benim gibi pc si olmayıpta twrp den yüklemek isteyenler için sormuştum.lazyflasher i twrp de denedim ama maalesef çözüm olmadı :)

gozdemir

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Gökay
Cihazım
Xiaomi Mi 6
Konular
9
Bilgilendirme için saol hocam.pc ile her türlü halledilir bu sorun.ben benim gibi pc si olmayıpta twrp den yüklemek isteyenler için sormuştum.lazyflasher i twrp de denedim ama maalesef çözüm olmadı :)
Dediğim gibi hocam lazyflasher bazı cihazlarda çalışıyormuş tamamen şans işi bekleyeceğiz artık mi 7 çıkınca rahat bırakacaklar bizi :)

Üst Alt