Rom [ROM][9.0][OFFICIAL][Capricorn]LineageOS 16

michaelfenix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
m8
Konular
9
Çalışmayan bişey yok herhalde tüm hatalardan ayıklandı diye düşünüyorum volte çalışıyor mu deneyen oldu mu?
Çalışıyor hocam. Cumartesi gününden beri kullanıyorum. Baya kurcaladım ama bir sorun görmedim henüz. Oldukça akıcı. Pili tam test etme şansım olmadı ama günü çıkartır gibi.

bychaos

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
Çağatay
Cihazım
Xiaomi Mi 5s
Konular
3
Ben de 3 gündür kullanıyorum. gapps dahil değil kendiniz yüklüyorsunuz. Yükleyecek arkadaşlar pico opengapps seçin daha üst paketlerinde sıkıntı çıkıyor çökmeler oluyor bilginiz olsun. Kernel yüklemeye de gerek kalmıyor dahili performans modları var. 2 çeşit batarya modu var bunlardan birine geçince otomatik olarak 4. çekirdeği kapatıyor dengeli ve performans modlarına geçince de geri açıyor. Pil performansı çok da iyi değil. BT hep açık dengeli modda 3 saat civarı ekran süresi aldım aynı şartlarda eurom beta 4 saatten fazla götürüyordu. Oyun oynamadığım için oyun performansını bilmiyorum ama romun stabilitesi ve akıcılığından çok memnunum hiçbir kasma veya donma ile karşılaşmadım daha. Denemek isteyen arkadaşların dikkatine...

michaelfenix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
m8
Konular
9
Batarya kullanım durumu şu şekilde

Ekli dosyalar

• Screenshot_20190326-233736_Ayarlar.png
    Screenshot_20190326-233736_Ayarlar.png
    154,1 KB · Görüntüleme: 25
  • Screenshot_20190326-233651_Ayarlar.png
    Screenshot_20190326-233651_Ayarlar.png
    141,8 KB · Görüntüleme: 24
  • Screenshot_20190326-233714_Ayarlar.png
    Screenshot_20190326-233714_Ayarlar.png
    119,5 KB · Görüntüleme: 24

syprinus

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 5S 4/128
Konular
9
Diğer romlardaki batarya performansiniz nedir?
Ona göre kiyaslama yapmak daha net olacaktır.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

michaelfenix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
m8
Konular
9
Diğer romlardaki batarya performansiniz nedir?
Ona göre kiyaslama yapmak daha net olacaktır.

Bunun dışında batarya açısından en beğendiğim rom eu romdu. Onda da buna yakın süreleri görebiliyordum bazen ama bu bir tık daha iyi gibi geldi. Global romda ise 3 saati ancak görüyordum. Romda 4 performans modu var. Denemek adına güç tasarrufu modu açık olarak kullandım tüm gün bildirimlerde ve normal kullanımda herhangi bir performans kaybı olmadı. Yine oldukça akıcı bir kullanım oldu. Bu güne kadar kullandığım en akıcı rom bu diyebilirim. Mobil veri açık olduğu zaman bekleme modunda biraz şarj kullanımı artıyor o kadar. Akşam saat 5-6 civarına kadar mobil veri açıktı. Geri kalan ise WiFi. Yaklaşık 45 dk da oyun oynadım. Gerisi günlük kullanım.

syprinus

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 5S 4/128
Konular
9
Bunun dışında batarya açısından en beğendiğim rom eu romdu. Onda da buna yakın süreleri görebiliyordum bazen ama bu bir tık daha iyi gibi geldi. Global romda ise 3 saati ancak görüyordum. Romda 4 performans modu var. Denemek adına güç tasarrufu modu açık olarak kullandım tüm gün bildirimlerde ve normal kullanımda herhangi bir performans kaybı olmadı. Yine oldukça akıcı bir kullanım oldu. Bu güne kadar kullandığım en akıcı rom bu diyebilirim. Mobil veri açık olduğu zaman bekleme modunda biraz şarj kullanımı artıyor o kadar. Akşam saat 5-6 civarına kadar mobil veri açıktı. Geri kalan ise WiFi. Yaklaşık 45 dk da oyun oynadım. Gerisi günlük kullanım.
Ben globalde max 3,5 saati görüyordum,bu çok daha başarılı, teşekkürler.

ogulcankilic

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Oğulcan
Cihazım
Xiaomi Mi9T Pro
Konular
2

Sırf kamera uygulamasından dolayı geçmek istemiyorum. Portre modu vs için google camera gerekiyor çoğu sorunlu oluyor bi yeri çalışmıyor falan.

syprinus

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Tolga
Cihazım
Mi 5S 4/128
Konular
9
@ogulcankilic,
Kamera çok sorun degil bnm için, günü cikarmiyor cihaz, sürekli sarj cok can sıkıcı.

@michaelfenix,
Sormayı unuttum hangi gapps paketini kullanıyorsunuz?

Son düzenleme:

FireSwords

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Arda
Cihazım
Xiaomi Mi 5S
Konular
3
Sırf kamera uygulamasından dolayı geçmek istemiyorum. Portre modu vs için google camera gerekiyor çoğu sorunlu oluyor bi yeri çalışmıyor falan.
Google Camera arıyorsanız bu işinizi fazlasıyla görecektir, hiçbir sorunu yok, her şeyi çalışıyor:

michaelfenix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Ahmet
Cihazım
m8
Konular
9
Hocam ben sıkıntısız bir şekilde kullanıyorum google camerayı. 5.3.015 sürümünü indirdim herhangi bir sıkıntı çıkartmadan çalışıyor.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

@ogulcankilic,
Kamera çok sorun degil bnm için, günü cikarmiyor cihaz, sürekli sarj cok can sıkıcı.

@michaelfenix,
Sormayı unuttum hangi gapps paketini kullanıyorsunuz?

İlk official sürüm çıkınca son sürümünü denemiştim yanılmıyorsam 23 mart sürümüydü. Açılış ekranında uzun süre ekranında kalınca 16 mart micro paketini indirip kurdum sorunsuzca kuruldu.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Özellikle wifi ile kullanacaksanız baya uzun gidiyor hocam şarjı. Oyun oynamıyorsanız wifi ile 5 saati görür diye düşünüyorum.

Üst Alt