Gcam [RN7 - OTHER] Google Kamera 7.0.009 V13 [TÜRKÇE][STABİL][GÜNCEL]

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Hocam o kırmızı ile işaretlediğin bölgeye çift tıklıyorum ama dosyayı seçeceğim ufak pencere açılmıyor. Odaklama yapmaya çalışıyor.
Bu ayar için sürümünüz güncel olmalı.

Redmi note 5 ai içinde oluyor mu hocam? Yani bu twrp root işlerine bulaşmadan?
Redmi note 5 de çalıştığı söylendi. Deneyebilirsiniz. Root gerekmez.

galeriye basıyorum.kameradayken.tekrar kameraya atıyor.sebebi nedir?yani kameradayken galeri açamıyorum.
Google fotoğrafları devre dışı bıraktıysanız bu sorunla karşılaşırsınız.

Hocam kamera açıkken yukarıdaki işarete tıklayıp ekran formatını 4:3 yapıp dener misiniz? Çift tıkladığınız bölgenin siyah renkli olması lazım.
16:9 ratioda da config penceresi açılır hocam. Açılmaması güncel sürüm yüklü olmaması ile alakalı.

Pansophy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Erdem
Cihazım
Red Mi Note 7
Konular
0

Konunun başındaki mevcut sürümü yüklemiştim zaten. Hatta kamera ekran oranını (4:3) yaptım odaklama yapmasın diye. Yine de açılmıyor o ufak pencere.
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

16:9 ratioda da config penceresi açılır hocam. Açılmaması güncel sürüm yüklü olmaması ile alakalı.

Hocam güncel Sürüm bu mu : Google Kamera 7.0.009 V3 STABİL
Hemen altında Eski sürümler Google Kamera 7.0.009 V14 STABİL var. Yanlış yükledim o zaman ?

Son düzenleme:

Sefa B.

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa
Cihazım
Xiaomi
Konular
16
Ben google fotoları etkinleştirdim, lens bulanıklığında foto çektim. Google fotolardada bulanık olacak yeri ve bulanıklık derecesi ayarlanilabiliyor. Ama fotoğrafı kaydetmiyor. En altta
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

diye bir yazı çıkıyor.

equuleus

Sun Wukong.
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Emre Can
Cihazım
Mi 10T
Meslek
Yazılım Mühendisi
Konular
75
Konunun başındaki mevcut sürümü yüklemiştim zaten. Hatta kamera ekran oranını (4:3) yaptım odaklama yapmasın diye. Yine de açılmıyor o ufak pencere.

Hemen altında Eski sürümler Google Kamera 7.0.009 V14 STABİL var. Yanlış yükledim o zaman ?
Eyvallah kardeşim, düzeldi.

Sefa B.

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Sefa
Cihazım
Xiaomi
Konular
16

V14 stabil değil, final. Yani V3 stabil daha güncel.

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
7.0.009 versiyonunda arka kamerada yüz güzelleştirme özelliğini etkinleştirebilmenin bir yolu var mı? (Portre modu demeyin çünkü bu versiyonda portre modu ve yüz güzelleştirme aynı anda çalışmıyor.)

Ön veya arka kamera fark etmeksizin 7.0.009'la çekilen fotoğraflarda yüz kusurları o kadar keskin çıkıyor ki yüz güzelleştirme kapalıyken çekilmiş fotoğraflara bakarken GORA'daki sahne aklıma geliyor:

- Ya bi şey sorcam senin yüzüne ne oldu ya??
+ Noolmuşş?!!!
- Hah işte onu diyorum nolmuş böyle tövbe estağfurullah böyle bir şey olmuş ya neyse hadi kal sağlıcakla :)

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
7.0.009 versiyonunda arka kamerada yüz güzelleştirme özelliğini etkinleştirebilmenin bir yolu var mı? (Portre modu demeyin çünkü bu versiyonda portre modu ve yüz güzelleştirme aynı anda çalışmıyor.)

Ön veya arka kamera fark etmeksizin 7.0.009'la çekilen fotoğraflarda yüz kusurları o kadar keskin çıkıyor ki yüz güzelleştirme kapalıyken çekilmiş fotoğraflara bakarken GORA'daki sahne aklıma geliyor:

- Ya bi şey sorcam senin yüzüne ne oldu ya??
+ Noolmuşş?!!!
- Hah işte onu diyorum nolmuş böyle tövbe estağfurullah böyle bir şey olmuş ya neyse hadi kal sağlıcakla :)
Vermiş olduğum config dosyasında yüz görünümü optimize edildi. Denediniz mi?

Ben google fotoları etkinleştirdim, lens bulanıklığında foto çektim. Google fotolardada bulanık olacak yeri ve bulanıklık derecesi ayarlanilabiliyor. Ama fotoğrafı kaydetmiyor. En altta
Resimleri görmek için giriş yapmanız gerekmektedir.

diye bir yazı çıkıyor.
Bu sorun bendede var, geliştiriciye ileteceğim.

technix

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Teknisyen
Cihazım
Xiaomi Mi A3
Konular
13
Akşam beyaz ışıklı güçlü bir lambanın aydınlattığı bir oda içinde ters ışıkta kalmamaya dikkat ederek yaklaşık bir saattir 7.0.009 v3 + Config dosyasını test ediyorum. Ön ve arka kamerayla özçekim yaparak yüz rengi ve çizgilerimi inceledim. Config'i yüklemeden önce fotoğraflarda yüz rengim gerçektekinden daha koyu görünürken config'i yükledikten sonra çektiğim fotoğraflarda yüz rengimi fazla açık buldum. Diğer yandan yüz çizgilerinde aşırı keskinlik sorunu devam ediyordu. HDR ayarını 8'den 3'e çekerek keskinliği azaltmayı başarsam da renk sorununa bir çözüm bulamadım.

Anladığım kadarıyla orijinal ayarlarda yüz renginde yaşanan koyuluk sorunu Config dosyasında Exposure Compensation ve Saturation değerleri değiştirilerek giderilmeye çalışılmış ama bu uğurda diğer her şeyin beyazlamasına sebep olunmuş. Buna rağmen yine de yüz renginde tatlı bir buğday tonu elde edilememiş (bana göre).

Tabi bu değerlendirmeyi yaparken kıyas için 6.2.030'u referans aldığımı belirtmeliyim. Geliştiricilerin bizlere sunduğu en güncel versiyon olan 7.0.009'u kullanmayı çok istesem de eski versiyondaki memnuniyetimi yeni versiyonda bir türlü yakalayamıyorum. Sadece gece çekimlerinde 7.0.009'u üstün buluyorum. Diğer konularda 6.2.030'u daha başarılı buluyorum.

GCAM versiyonlarıyla ilgili deneyimlerimi şurada dile getirdim: Rehber - Redmi Note 7'de en beğendiğiniz GCAM versiyonu ve ayarlarınız

mevcetin

Mevlüt Çetin
Emekli Yönetici
Uzman Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mevlüt Çetin
Cihazım
Mi 9T Pro
Meslek
3D Designer
Konular
162
Akşam beyaz ışıklı güçlü bir lambanın aydınlattığı bir oda içinde ters ışıkta kalmamaya dikkat ederek yaklaşık bir saattir 7.0.009 v3 + Config dosyasını test ediyorum. Ön ve arka kamerayla özçekim yaparak yüz rengi ve çizgilerimi inceledim. Config'i yüklemeden önce fotoğraflarda yüz rengim gerçektekinden daha koyu görünürken config'i yükledikten sonra çektiğim fotoğraflarda yüz rengimi fazla açık buldum. Diğer yandan yüz çizgilerinde aşırı keskinlik sorunu devam ediyordu. HDR ayarını 8'den 3'e çekerek keskinliği azaltmayı başarsam da renk sorununa bir çözüm bulamadım.

Anladığım kadarıyla orijinal ayarlarda yüz renginde yaşanan koyuluk sorunu Config dosyasında Exposure Compensation ve Saturation değerleri değiştirilerek giderilmeye çalışılmış ama bu uğurda diğer her şeyin beyazlamasına sebep olunmuş. Buna rağmen yine de yüz renginde tatlı bir buğday tonu elde edilememiş (bana göre).

Tabi bu değerlendirmeyi yaparken kıyas için 6.2.030'u referans aldığımı belirtmeliyim. Geliştiricilerin bizlere sunduğu en güncel versiyon olan 7.0.009'u kullanmayı çok istesem de eski versiyondaki memnuniyetimi yeni versiyonda bir türlü yakalayamıyorum. Sadece gece çekimlerinde 7.0.009'u üstün buluyorum. Diğer konularda 6.2.030'u daha başarılı buluyorum.

GCAM versiyonlarıyla ilgili deneyimlerimi şurada dile getirdim: Rehber - Redmi Note 7'de en beğendiğiniz GCAM versiyonu ve ayarlarınız
Yorumunuz için teşekkürler. Config dosyasında sadece doygunluk ayarları değil, birçok ayar oynandı. Yani ön kamera lensinizi temizledikten sonra doygunluk ayarlarını oynayarak istediğiniz renk tonunu elde edebilirsiniz. Doygunluk ayarlarıyla istediğiniz rengi elde edebilirsiniz belki.

Üst Alt