Soru Ritzy servisi önerir misiniz?

FK9N6

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ferhat
Cihazım
iPhone 7
Konular
8
7 gün önce kapalı kutu aldığım mi8 cihazımın ekranında kare şeklinde iz var. Bunun yanık olduğunu sanmıyorum. Fabrikasyon bir hata gibi.

Bugün ritzy'i aradım. Google maps yorumlarındaki meşhur Gülşah hanımla konuştum. Durumu anlattım ve kesinlikle tamir istemiyorum, değişim istiyorum dedim. O da direk cihazı, kutu ve faturasını alın getirin, teknisyen arkadaşlar incelesin dedi. Değişim süreci olarak bir kaç günden bahsetti. Ama zaten cihazın sorunu belli? Ben birde telefonsuz mu kalacağım? Birde değişim olursa kapalı kutu mu oluyor?
Ritzy Hakkında inanılmaz kötü yorumlar okudum. Arada bir kaç iyi yorumda var. Mağdur olur muyum? Eğer öyle olursa tüketici haklarına başvurup hakkımı sonuna kadar ararım. Fakat inanın çok yorucu bir süreç. Bana yol gösterirseniz ve yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

ilhan24

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
ilhan
Cihazım
mi note 3
Konular
1
bu kadar zor mu değişim yapmak veya tamir etmek anlamıyorum. sürekli iletişimdeyim onlarla gülşah hanım var o yine diğer telefona çıkan kişilere göre daha ılımlı ve daha çok yardımcı oluyor. 2 yıl öncesinin cihazı değişim yapsalar bir yerlerinden bir şey eksilmez herhalde. süreci hızlandırmak için her gün arayıp acil olduğunu söylüyorum ki zaten öyle. yarın en geç cumartesi günü o telefonu oradan almam gerekiyor.
bende cok konustum hep soyledikleri tamir süreci devam ediyor yada inceleniyor hep oyalama var hatta model değişimi yazdı bir kere 3 gün sonra tekrar tamir oldu hemen aradım neden boyle oldu anakart değişecegi için model degişimi yazdı diyor büyük ihtimalle mi note 3 e es deger telefon verse yada üst model zarar olacagı için vaz gectiler para iadesi daha karlı çünkü

Oyla:

FK9N6

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ferhat
Cihazım
iPhone 7
Konular
8
bende cok konustum hep soyledikleri tamir süreci devam ediyor yada inceleniyor hep oyalama var hatta model değişimi yazdı bir kere 3 gün sonra tekrar tamir oldu hemen aradım neden boyle oldu anakart değişecegi için model degişimi yazdı diyor büyük ihtimalle mi note 3 e es deger telefon verse yada üst model zarar olacagı için vaz gectiler para iadesi daha karlı çünkü
bunun gibi yerlerin açık kalmasına neden halen izin veriyorlar ki? hiçbir işe yaradıkları yok. bu konuya el atılması lazım..

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
Allah başka dert vermesin ne denir ki. Siz bana şerronun birinin atmaya çalıştığı iftirayı görseniz yarın savcılığa gidip şikayet edicem direk... Bugün gittim karakola savcılığa git işler daha hızlı yürğr dediler.
Lg g7 aldım geçen çok ufak bi sorun vardı alırken fark etmedim ertesi günde. Ekranı normal kulşanırken. Bi kaç saat sonra ufak bi bölümde ghost screen gördüm arladaşa ilettim. Kardeş böyşe böyle. Dedim tamam. Paranın bi kısmını harcamıştım Bi hafta. Müsade et parayı denkleştirip alayım cihazı dedi.

Tamam dedim adama. Şirket kartımı verdim sahibindende yazdığumz mesajlar var. Hepsinde numaram var adama mesaj attım vs aradım. 1haftası doldu aradom ulaşaöadım mesaj attım. Telefonu açınca bana ulaşırmısın diye 13.55 de
Mesaj iletilmiş bana dediği laf bende sana ulaşmaya çalışıyordum paranın 1500 tl si sahte çıktı fel telwfonu alayım paranın kalan kısmını al... Kardeş bana açıkla bankadan çekip verdiğim para naaıl sahte çıkar anlat bileyim dedim.

Şimdi bunu. Islakmı döversin kuru kuruyamı döversin

Oyla:

FK9N6

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ferhat
Cihazım
iPhone 7
Konular
8
Allah başka dert vermesin ne denir ki. Siz bana şerronun birinin atmaya çalıştığı iftirayı görseniz yarın savcılığa gidip şikayet edicem direk... Bugün gittim karakola savcılığa git işler daha hızlı yürğr dediler.
Lg g7 aldım geçen çok ufak bi sorun vardı alırken fark etmedim ertesi günde. Ekranı normal kulşanırken. Bi kaç saat sonra ufak bi bölümde ghost screen gördüm arladaşa ilettim. Kardeş böyşe böyle. Dedim tamam. Paranın bi kısmını harcamıştım Bi hafta. Müsade et parayı denkleştirip alayım cihazı dedi.

Tamam dedim adama. Şirket kartımı verdim sahibindende yazdığumz mesajlar var. Hepsinde numaram var adama mesaj attım vs aradım. 1haftası doldu aradom ulaşaöadım mesaj attım. Telefonu açınca bana ulaşırmısın diye 13.55 de
Mesaj iletilmiş bana dediği laf bende sana ulaşmaya çalışıyordum paranın 1500 tl si sahte çıktı fel telwfonu alayım paranın kalan kısmını al... Kardeş bana açıkla bankadan çekip verdiğim para naaıl sahte çıkar anlat bileyim dedim.

Şimdi bunu. Islakmı döversin kuru kuruyamı döversin
valla hocam bizim ülkede insanlık bitmiş. herkes birbirinin kuyusunu kazma peşinde. o kadar aramama rağmen halen test aşamasında görünüyor. acaba gidip alsam tüketici haklarına başvursam sorun yaşar mıyım? yasal süreyi beklemedim diye. sıfır cihaz aldım 10 gün kullandım 12 gündür telefonsuzum. böyle bir rezalet olabilir mi? ülkede bunun gibilere fırsat verilmemeli.

Oyla:

Yuzarsif41

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
YUSUF
Cihazım
13 ULTRA
Meslek
LOJİSTİK -SEVKİYAT
Konular
69
Yıllar önce Sony xperia z3 model cihazım su geçirmişti servise gönderdim bi 45 gün beklettirler ama sıfır cihaz gönderdiler ama o zamandan bu zamana köprünün altından çok sular aktı şimdi ne durumdadır bilinmez.

Oyla:

FK9N6

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ferhat
Cihazım
iPhone 7
Konular
8
Yıllar önce Sony xperia z3 model cihazım su geçirmişti servise gönderdim bi 45 gün beklettirler ama sıfır cihaz gönderdiler ama o zamandan bu zamana köprünün altından çok sular aktı şimdi ne durumdadır bilinmez.
hangi teknik servise gönderdiniz hocam?

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
Eskiden sony herşeye değişim veriyordu yazılım yüklerken cihazın usb lablosunu bilerek çekip anakartı yakma modası vardı bi ara bu. Düzenbazlar yüzünden sony türkiyeden çekilmişdi bi ara sonra geri geldi. Ve son Gidiş o gidiş...
İade konularında. Teleservis bugune kadar en çok kullanıcı dostu olan diğerleri tırt kvk genpa bile rezalet... Ancak şunu net söylerim şuan en iyi servis delta gibi

Oyla:

FK9N6

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ferhat
Cihazım
iPhone 7
Konular
8
Ritzy'den bahsediyorum :)
hocam ben cidden şanssız ya da aptalın tekiyim :D aradım bugün dedim geliyorum 1 den sonra almaya gerekirse iade istiyorum dedim. saat 2 ye kadar açık olduklarını biliyordum. trafik vardı 13:55'te gittim bi baktım kapalı.. şu an servis durumda kontrol yazıyor. bu arada aşağıdaki yere indim açtım kapıyı baktım teknisyen vardı 2 tane. neyse anlattım durumu birde telefonu sordum, bir sürü telefon geliyor dedi haklı olarak. içeri dalacaktım almamak için dışarı geldiler :D 40 45 teknisyen çalışıyoruz dedi. içerisi baya genişti. pazartesiye kaldı. oraya gidip geldiğim yol parası bile cebimden gitti hep. her şey üst üste geldi ve sinirlerim yıprandı.

Oyla:

FK9N6

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ferhat
Cihazım
iPhone 7
Konular
8
yarın neler yaşadığımı yazarım hocam. büyük ihtimalle değişim falan yapmadılar.

Moderatör tarafında düzenlendi:
  • Beğen
Tepkiler: m35
Oyla:
Üst Alt