Soru Ritzy servisi önerir misiniz?

FK9N6

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ferhat
Cihazım
iPhone 7
Konular
8
7 gün önce kapalı kutu aldığım mi8 cihazımın ekranında kare şeklinde iz var. Bunun yanık olduğunu sanmıyorum. Fabrikasyon bir hata gibi.

Bugün ritzy'i aradım. Google maps yorumlarındaki meşhur Gülşah hanımla konuştum. Durumu anlattım ve kesinlikle tamir istemiyorum, değişim istiyorum dedim. O da direk cihazı, kutu ve faturasını alın getirin, teknisyen arkadaşlar incelesin dedi. Değişim süreci olarak bir kaç günden bahsetti. Ama zaten cihazın sorunu belli? Ben birde telefonsuz mu kalacağım? Birde değişim olursa kapalı kutu mu oluyor?
Ritzy Hakkında inanılmaz kötü yorumlar okudum. Arada bir kaç iyi yorumda var. Mağdur olur muyum? Eğer öyle olursa tüketici haklarına başvurup hakkımı sonuna kadar ararım. Fakat inanın çok yorucu bir süreç. Bana yol gösterirseniz ve yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden teşekkürler.

FK9N6

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ferhat
Cihazım
iPhone 7
Konular
8
Ritzy gordugun gorecegin en dandik en hukuksuz en beynel minel firmadir. Calisanlarinda isletenlerinde allah bin belasini versin...
Calisanlarinin ne sucu var deme.muhatap olmadan asla anlamican degisik insanlar.var ve az daha zorlasalar.telefon yuzunden katil olacagin tipteki insanlar

Soyle.diyeyim mix 2 cihazimin arka pil kapaginda acilma.var 400 lira istediler benden bunu yapmak icin sebepde acarken kapak kirilirmis kirmadan duzgunce yapin sizin sucunuz benim degil dedim bu seferde teknisyenleri inceledi cihazi sen acip.japonla yapistirmissin diyor herseyi gectim kendi acmaya korkdugu cihazi ben aciyorum ustune ustluk kirmadan aciyorum birde okadar dangalagim.ki japonla yapistiriyorum bunu gercekden saka gibi bi servis
Hocam o zaman hiç uğraşmayım direk hakem heyetine başvurayım bedel iadesi için. Servise vermeden böyle bir şey yapsam yardımcı olurlar mı acaba bilginiz var mı? Gittim baktım oradaki çalışana gıcık oldum zaten. "yüksek ihtimal değişim olur ama ekran değişimi de olabilir" diyorlar. Cihaz daha 1 haftalık ve bu ayıplı mal, ekran değişimi nedir? Birde dün bıraksaydım bayramdan sonra alabilirsin dedi. Sonuçta ayıplı mal ve sorunu belli ordan sıfır cihaz vermek bu kadar zor mu? Teknisyenlerin incelemesi gerekiyormuş. Baksınlar iki dakika sanki cihazı atomlarına ayıracaklar .. gerçekten sinir oldum. En sonunda gidip iPhone alıcam yine. Adamlar 20 dk içinde cihaz değişimi yapıyorlardı. Gerçekten servisleri çok kral. Zaten o yüzden iPhone almıştım. Yine aldıracaklar.

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
Hocam o zaman hiç uğraşmayım direk hakem heyetine başvurayım bedel iadesi için. Servise vermeden böyle bir şey yapsam yardımcı olurlar mı acaba bilginiz var mı? Gittim baktım oradaki çalışana gıcık oldum zaten. "yüksek ihtimal değişim olur ama ekran değişimi de olabilir" diyorlar. Cihaz daha 1 haftalık ve bu ayıplı mal, ekran değişimi nedir? Birde dün bıraksaydım bayramdan sonra alabilirsin dedi. Sonuçta ayıplı mal ve sorunu belli ordan sıfır cihaz vermek bu kadar zor mu? Teknisyenlerin incelemesi gerekiyormuş. Baksınlar iki dakika sanki cihazı atomlarına ayıracaklar .. gerçekten sinir oldum. En sonunda gidip iPhone alıcam yine. Adamlar 20 dk içinde cihaz değişimi yapıyorlardı. Gerçekten servisleri çok kral. Zaten o yüzden iPhone almıştım. Yine aldıracaklar.

servis raporsuz başvurman bi anlam ifade etmez. thh ye başvurmadan önce servise gidip direk değişim iste ancak ritzy öyle kolay değişim yapmaz sanmıyorum önce tamir ister ancak tam hatırlamıyorum sanırım 6aya kadar bu tamir değişim ve ücret iadesi konusu tamamen kullanıcıya sorulmadan yapılamıyor normalde böyle iken bu servisler size dayatma yapabilir işte ozaman ancak thh ye başvurursunuz... yoksa ortada problem yokken thhye başvurmanız olmaz zaten önce servise gidiceksiniz direk ortada anlaşmalık olunca thhye başvurucaksın ki yüzde 90 anlaşmazlığa düşeceksin yada lanet olsun değiş ekranı diceksin...

Son düzenleme:
Oyla:

muhammed540

...
Emekli Yönetici
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
M
Cihazım
Samsung s20 FE
Konular
353
Samsung cihazımda yazılım atılsa çözülecek sorun için anakart değişimi teklif ettiler maalesef. İstedikleri ücret de telefonumdan pahalı idi

Oyla:

FK9N6

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ferhat
Cihazım
iPhone 7
Konular
8
servis raporsuz başvurman bi anlam ifade etmez. thh ye başvurmadan önce servise gidip direk değişim iste ancak ritzy öyle kolay değişim yapmaz sanmıyorum önce tamir ister ancak tam hatırlamıyorum sanırım 6aya kadar bu tamir değişim ve ücret iadesi konusu tamamen kullanıcıya sorulmadan yapılamıyor normalde böyle iken bu servisler size dayatma yapabilir işte ozaman ancak thh ye başvurursunuz... yoksa ortada problem yokken thhye başvurmanız olmaz zaten önce servise gidiceksiniz direk ortada anlaşmalık olunca thhye başvurucaksın ki yüzde 90 anlaşmazlığa düşeceksin yada lanet olsun değiş ekranı diceksin...
Hocam aradım hakem heyetini aldığınız yer değişim ya da bedel iadesi yapmıyorsa başvurun dedi. İlk 6 ay servise götürmenizede gerek yok dedi.

Oyla:

Furkancns

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Furkan
Cihazım
Mi8
Konular
2
Bende amoled yanigi vardi ekrani degistirdiler taktiklari ekran hic kaliteli degildi sanki sahte ekran gibiydi cizgi cizgi seritler var tekrar vercem bakalim

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
Hocam aradım hakem heyetini aldığınız yer değişim ya da bedel iadesi yapmıyorsa başvurun dedi. İlk 6 ay servise götürmenizede gerek yok dedi.

aradıgın yere git bidaha sor ozaman yada telefonla ara de böyle böyle gidicem de bi şansını dene belki yeni cihaz verir adam :D

Oyla:

Brkakn07

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
SMS Onaylı
Adım
Orta
Cihazım
Amazfit Pace
Konular
11
Bu servis BL kilidi açık cihazlara destek vermiyor sanırım. Bu konu hakkında bir bilginiz var mı ?

Oyla:

FK9N6

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ferhat
Cihazım
iPhone 7
Konular
8
aradıgın yere git bidaha sor ozaman yada telefonla ara de böyle böyle gidicem de bi şansını dene belki yeni cihaz verir adam :D
Konuştum aldığım yerle pazartesi getir dediler servise onlar göndereceklermiş birde yedek telefon veririz kullanman için dediler. Sizce ne yapmalıyım?
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Bu servis BL kilidi açık cihazlara destek vermiyor sanırım. Bu konu hakkında bir bilginiz var mı ?
Maalesef hocam bilgim yok

Oyla:

m35

Sony Fans
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
mustafa
Cihazım
Mix 2
Meslek
Kimya Mühendisi
Konular
29
Ben telefonumu migrostan almıştım. Müşteri hizmetlerindeki görevli kutuyu birlikte açacağız ve telefonu çalıştıracağız deyince şaşırmıştım. Ben bunu hediye edebilirim kutuyu neden burada açayım falan dediğimde burada birlikte çalıştırıp bakmazsak kutuyu evde siz açtığınızda olası bir fabrikasyon hata vs görürseniz sıkıntı yaşarsınız değişim sureci uzun olur burada açın çalıştırın inceleyin gibi bir şeyler söyledi. Açıkcası çok telefon aldım ama migros gibi bir firmada kutuyu açıp birlikte bakalım ısrarı beni şaşırtmıştı. Sizin başınıza gelenleri okuyunca takdir ettim migrosu.

Size geçmiş olsun demekten başka elimizden bir şey gelmez ancak madem servise göndermeyi ve yedek telefon vermeyi kabul ettiler. Sizde fabrikasyon bir hata olduğunda eminsiniz. O zaman servis raporunu beklemek en iyisi. Eğer ekran değişelim derlerse o zaman hakem heyetine gitmek hem daha mantıklı hemde garantili olur.

Arkadasin dedigini yapin. Degisim hakkiniz cunku ekran degisimini kabul etmeyin hakem heyetine servis raporlu gitmeniz lehinize olur

Oyla:

FK9N6

Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
Ferhat
Cihazım
iPhone 7
Konular
8
Aynen öyle yapıcam arkadaşlar. Ekran değişimi kesinlikle kabul etmem öyle bir şey yaparlarsa yine hakem heyetine başvururum. Mağdur olmam kolay kolay. Sadece aldığım yer bu süreçte gerçekten yardımcı olur mu, boşuna mı beklerim bu konuda biraz şüpheliyim. Yardımlarınız için gerçekten çok teşekkür ederim

Oyla:
Üst Alt