Yardım Ritzy Garantili Mi8 Global Sürüm Değildir Uyarısı

musti2307

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa AKIN
Cihazım
Mi8
Meslek
Satın Alma
Konular
14
Arkadaşlar iki ay önce hepsiburadadan 128 gb ithalatçı garantili mi8 aldım. Geldiği günden beri de unlock yazıyor sonradan anladım bl kilidi açık gelmiş. İlk günden beri de kamerası fena halde kötü kumlu gölgeli . az önce adresinden imei bilgilerini girdim ve karşıma şu mesaj çıktı ;
"Xiaomi'yi seçtiğiniz için teşekkür ederiz!
Ancak, satın aldığınız cihaz resmi bir global sürüm değildir ve kullanıcı deneyimi bundan etkilenebilir. Bir dahaki sefere, resmen yetkili resmi kanallar aracılığıyla cihazın resmi global sürümünü satın alınız."

ilgili mesajı görünce dedim ki kamera bundan dolayı dandirik çekiyor , iki üç güncelleme yaptım hala aynı. Bu durumda sizce ritzy e servise mi göndermeliyim , hepsiburadaya şikayet mi açmalıyım ya da kamera düzelmesi için ne yapmalıyım güncelleme dışında falan . yani kazıklanmayalım abi 4 bin para saydım bi de hediye aldım eşime ama kamera leş gibi diye başka telefon almam şart oldu şimdi bunu ne yapcam bilemedim.

musti2307

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa AKIN
Cihazım
Mi8
Meslek
Satın Alma
Konular
14
Yazacak o kadar çok şey var ki, fayda etmez... Özetle, bu kalitedeki bir ülke için müstehaktır diyebiliyorum ancak... Bunun ceremesini de hak etmeyen güzel insanlar çekiyor maalesef. 8=)

Geçmiş olsun.
Açıkçası içimizde kalması daha faydalı zira konuşunca insan dertten başka birşey elde etmiyor. Vizyon lazım kalite standartı lazım çap lazım .

Oyla:

merkep

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
Adım
ugur
Cihazım
mi8
Konular
15
Arkadaşlar selamlar tekrardan , Hepsiburada global olmayan cihaz için servise göndermem gerektiğini söylemişti daha önce yazmıştım.
Ritzy ' e gönderdim sorun olarak da "cihazın global sürüm olmadığını unlock geldiğini neden bu durumu yaşamak zorunda olduğumu ve ayrıca cihazın aldığım günden beri kamerasının düşük ışıkta kumlama ve renk ayarsızlığı yaptığını ve cihazın sahip olduğu kameradan çok daha kötü resim ve videolar çektiğini uzun uzun açıkladım . Önce İstanbul yetkili servis cihazda sorun görülemedi yazdı. Mail attım cihazın kamerasında sorun olduğunu belirttim. İki gün yeniden işleme aldılar kontrol edildiği söylendi ve gelen cevap aşağıda ;
Yapılan İşlem
CİHAZDA ARIZA GORULMEDI AYNI MODEL BASKA CIHAZLARLA KARSILASTIRILDI * ONARIM SONRASI, CİHAZIN TÜM KONTROL VE TESTLERİ BAŞARIYLA TAMAMLANMIŞTIR.

Sanıyorum ki servistekilerin de çözebileceği bir durum değil bu . Karşılaştırdıkları cihazlar da aynı sürümse fark olmaması normal ya da görüyorlar ama yapacak bir şey yok .
Gelsin satışa koyacağım ve mi8 macerasından uzak duracağım. Sözüm global cihazlar için değil ama ritzy garantili cihazı hepsiburadadan aldım hediye olarak aldım cihazın kamerası leş. Aylarca mi8 beklemiştim oysa gelmicek diye mix 2s almıştım kendime istemiye istemiye ki iyi ki mix2 s almışım on numara telefon. Hadi dedim mi8 gelmişken hanıma alayım bende kurcalarım arada değişiriz falan. Tırt çıktı. 4 bin gitti şimdi 3 e satarsam kardır diyip üzerine bi 4 daha koyup x alıcam.
Demem o ki cihaz satın alan arkadaşlar ilk işlem sitesinden onaylatsın baktı onaysız iade etsin abi ben kameranın bu kadar berbat oluşunu maalesef buna bağlamaktayım. He ileride yazılımla düzelir falan da o zaman niye cihaz önceden satıldı o da bi sorun.

Hocam bir kaç foto atarmısin? Biz də bi inceleyelim

Oyla:

Alamutq

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özgür
Cihazım
Mi 8
Konular
4
Benim cihaz da global sürüm değil(xiaomi sitesinden kontrol ettim) ama rom global ve tüm güncellemeleri alıyor. Henüz hiçbir sorunla da karşılaşmadım, iade etmezsem bana bir zararı olur mu?
Ben de hepsiburadadan ve aynı üründen aldım

Oyla:

musti2307

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa AKIN
Cihazım
Mi8
Meslek
Satın Alma
Konular
14
Benim cihaz da global sürüm değil(xiaomi sitesinden kontrol ettim) ama rom global ve tüm güncellemeleri alıyor. Henüz hiçbir sorunla da karşılaşmadım, iade etmezsem bana bir zararı olur mu?
Ben de hepsiburadadan ve aynı üründen aldım
Özelliklerini tam performans kullanıyor ve sorun gormuyorsaniz çok da gerek yok çünkü iade de kolay olmuyor.

Oyla:

Alamutq

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Özgür
Cihazım
Mi 8
Konular
4
Özelliklerini tam performans kullanıyor ve sorun gormuyorsaniz çok da gerek yok çünkü iade de kolay olmuyor.
Az önce yaptığım Antutu testinden de 286906 puan aldı. Bir sorun yok ancak ileride root atmak veya rom kurmak istediğimde sorun çıkartır mı acaba?

Oyla:

musti2307

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa AKIN
Cihazım
Mi8
Meslek
Satın Alma
Konular
14
Az önce yaptığım Antutu testinden de 286906 puan aldı. Bir sorun yok ancak ileride root atmak veya rom kurmak istediğimde sorun çıkartır mı acaba?
Hiç sanmam tabi siz yanlış rom ya da işlem yapmazsanız ki her yaptığımız aslında orjinal kalitesini bir şekilde azaltiyor bence yazılımsal olarak çünkü standart diye bir durum kalmıyor

Oyla:

bymcs

вчmcs
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
MCS
Cihazım
Mi 8
Konular
11

Kamera Güncellememiz Yolda :)
Görselleri görebilmek için kayıt olmanız gerekmektedir

MI 8

Oyla:

veyselyldz

Deneyimli Üye
Deneyimli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veysel
Cihazım
Mi 8
Konular
18
Global olmadığı zaman ne oluyor

MI 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Oyla:

snbsbrk53

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
BS
Cihazım
Yok
Konular
20

Hicbirsey olmuyor xiaomi global urun kullanmiyorsun diyor bunu zaten biliyorsun alirken. Teknik anlamda hic bir fark yok

Oyla:

veliazak

Elit Üye
Elit Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Veli
Cihazım
Redmi Note 4X
Konular
10

Benim anladığım kadarıyla; Xiaomi diyor ki, "ben ürünlerimi pazar çeşitliliğine göre üretip satıyorum, ama senin ülkende 1 liralık telefona 170 lira vergi konulduğundan dolayı kendi ülkenden değil de, başka pazardan (atıyorum Çin pazarı) satın aldığın için bu durumdasın"

Oyla:
Üst Alt