Yardım Ritzy Garantili Mi8 Global Sürüm Değildir Uyarısı

musti2307

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa AKIN
Cihazım
Mi8
Meslek
Satın Alma
Konular
14
Arkadaşlar iki ay önce hepsiburadadan 128 gb ithalatçı garantili mi8 aldım. Geldiği günden beri de unlock yazıyor sonradan anladım bl kilidi açık gelmiş. İlk günden beri de kamerası fena halde kötü kumlu gölgeli . az önce adresinden imei bilgilerini girdim ve karşıma şu mesaj çıktı ;
"Xiaomi'yi seçtiğiniz için teşekkür ederiz!
Ancak, satın aldığınız cihaz resmi bir global sürüm değildir ve kullanıcı deneyimi bundan etkilenebilir. Bir dahaki sefere, resmen yetkili resmi kanallar aracılığıyla cihazın resmi global sürümünü satın alınız."

ilgili mesajı görünce dedim ki kamera bundan dolayı dandirik çekiyor , iki üç güncelleme yaptım hala aynı. Bu durumda sizce ritzy e servise mi göndermeliyim , hepsiburadaya şikayet mi açmalıyım ya da kamera düzelmesi için ne yapmalıyım güncelleme dışında falan . yani kazıklanmayalım abi 4 bin para saydım bi de hediye aldım eşime ama kamera leş gibi diye başka telefon almam şart oldu şimdi bunu ne yapcam bilemedim.

musti2307

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa AKIN
Cihazım
Mi8
Meslek
Satın Alma
Konular
14
Arkadaşlar mi8 i ritzy servisten bugün alabildim. Miui 10.0.3 e guncelledim ,kamera biraz olsun düzelmiş inşallah ileride daha da düzelir.

Oyla:

Ahmetü

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
Ahmet
Cihazım
Mi8Mi80
Konular
2
Simdi bende soyle bi suphe olustu. Bende migrostan ritzy garantili kapali kutu aldim . Odemeyi yaptim magazadan cikmadan kutuyu alip bl kilidi ekran kamera vs kontrol ediyim dedim ve ekran normalken kameraya alinca ekranda seritler cikti ve hemen geri verip yenisini aldim. Normalde fabrikasyon hatasi 1000 de 1 hata ariza olur normal ( apple storedan kapali kutu aldigim iphone X te de ekran arizasi cikmisti fabrikasyon hatasi ) ama forumda farkli konularda cok kisi denk geldi kamera arizasindan sikayet eden . Acaba bu india mensei olan ritzy nin getirdigi partide kameralar genelde sorunlu olabilirmi? Bu sorunu yasiyan arkadaslar mensei ve servis ismi vs gibi bilgileri yazarsa 1000 de 1 mi 1000 de 100 mu anlasilmis olur. Belkide bi parti hatali mali kakaladilar Turkiye ye
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Simdi bende soyle bi suphe olustu. Bende migrostan ritzy garantili kapali kutu aldim . Odemeyi yaptim magazadan cikmadan kutuyu alip bl kilidi ekran kamera vs kontrol ediyim dedim ve ekran normalken kameraya alinca ekranda seritler cikti ve hemen geri verip yenisini aldim. Normalde fabrikasyon hatasi 1000 de 1 hata ariza olur normal ( apple storedan kapali kutu aldigim iphone X te de ekran arizasi cikmisti fabrikasyon hatasi ) ama forumda farkli konularda cok kisi denk geldi kamera arizasindan sikayet eden . Acaba bu india mensei olan ritzy nin getirdigi partide kameralar genelde sorunlu olabilirmi? Bu sorunu yasiyan arkadaslar mensei ve servis ismi vs gibi bilgileri yazarsa 1000 de 1 mi 1000 de 100 mu anlasilmis olur. Belkide bi parti hatali mali kakaladilar Turkiye ye
Bende migrostan aldım. Aynı uyarı bendede çıktı. Ayrıca telefonda şebeke sorunu var. Ritzy e gitti. Güncelleme yapıldı testlerde sorun yok diye geri geldi. Telefonu aldım. Yine çekmiyor. Yarın migrosa tekrar gidicem bakalım ne dicekler. İyice soğudum telden walla

Son düzenleme:
Oyla:

Kadyr

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
kadir
Cihazım
mi6
Konular
2
arkadaşlar ithalatçı garantili tavsiye etmiyorum servisler rezalet. mi6 telefonumda görüşmede ses sorunu vardı yapamadılar yolladılar. tekrar yolladım. 25 günde yapamadılar mahkemeye verdim bekliyorum. delta garantili idi. 1 sene ne güzel kullanmıştım. mi8 alma düşüncem var ama insan korkuyor. xiaomi nin servis ağının genişlemesi lazım.o kaliteye gelmesi içinde çok zaman var

Oyla:

kenaneon

Yeni Üye
MIUI Sever
Acemi Üye
Adım
KNN
Cihazım
mi 8
Konular
0
Ben de migrostan aldım. Konuyu şimdi gördüm.
Ritzy garantili ürün. İmei kontrolünde global olmadığı yazıyor.
Ama yazılım global diyor telefonda. miui 10.0.3.0 var.
Bir problem yaşama ihtimalim var mı ?

* Netflix i google play storeden yükleyemiyorm. Bu benim için ciddi problem.

Oyla:

enVoy

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cüneyt
Cihazım
Mi 8
Konular
2
2 sene önce mi5 aldım migrostan delta garantili. Şükür hiç problem yaşamadım.
Yazılanları okuyunca siteden kontrol ettim mi5 içinde global değil diyor. ama dediğim gibi sıkıntı yok şükür.
Şimdi mi8 alıcam migrostan ithalatçı elecktra ve servis rizty. Fiyatta face de satanlara denk.
Almalımıyım yoksa uzaklaşayımmı?
Yarın çözmem lazım bu işi.
Şuan migrostakilerin üzerinde made in china, ve kutuya direk baskılı ( sticker değil) global versiyon yazıyor.
Yardım lütfen

Oyla:

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
ritzy denilen sahtekarlardan bizleri Allah korusun. devletin bu şirkete dur demesi lazım. faaliyetlerinin durdurulması lazım.

Oyla:

bulentevcan

Yeni Üye
Yeni Üye
MIUI Sever
Adım
bulent
Cihazım
mi6
Konular
0
Arkadaşlar selamlar tekrardan , Hepsiburada global olmayan cihaz için servise göndermem gerektiğini söylemişti daha önce yazmıştım.
Ritzy ' e gönderdim sorun olarak da "cihazın global sürüm olmadığını unlock geldiğini neden bu durumu yaşamak zorunda olduğumu ve ayrıca cihazın aldığım günden beri kamerasının düşük ışıkta kumlama ve renk ayarsızlığı yaptığını ve cihazın sahip olduğu kameradan çok daha kötü resim ve videolar çektiğini uzun uzun açıkladım . Önce İstanbul yetkili servis cihazda sorun görülemedi yazdı. Mail attım cihazın kamerasında sorun olduğunu belirttim. İki gün yeniden işleme aldılar kontrol edildiği söylendi ve gelen cevap aşağıda ;
Yapılan İşlem
CİHAZDA ARIZA GORULMEDI AYNI MODEL BASKA CIHAZLARLA KARSILASTIRILDI * ONARIM SONRASI, CİHAZIN TÜM KONTROL VE TESTLERİ BAŞARIYLA TAMAMLANMIŞTIR.

Sanıyorum ki servistekilerin de çözebileceği bir durum değil bu . Karşılaştırdıkları cihazlar da aynı sürümse fark olmaması normal ya da görüyorlar ama yapacak bir şey yok .
Gelsin satışa koyacağım ve mi8 macerasından uzak duracağım. Sözüm global cihazlar için değil ama ritzy garantili cihazı hepsiburadadan aldım hediye olarak aldım cihazın kamerası leş. Aylarca mi8 beklemiştim oysa gelmicek diye mix 2s almıştım kendime istemiye istemiye ki iyi ki mix2 s almışım on numara telefon. Hadi dedim mi8 gelmişken hanıma alayım bende kurcalarım arada değişiriz falan. Tırt çıktı. 4 bin gitti şimdi 3 e satarsam kardır diyip üzerine bi 4 daha koyup x alıcam.
Demem o ki cihaz satın alan arkadaşlar ilk işlem sitesinden onaylatsın baktı onaysız iade etsin abi ben kameranın bu kadar berbat oluşunu maalesef buna bağlamaktayım. He ileride yazılımla düzelir falan da o zaman niye cihaz önceden satıldı o da bi sorun.

Oyla:

iquique

Tecrübeli Üye
Tecrübeli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Soner
Cihazım
11 Lite 5G 780g
Meslek
Mühendis
Konular
6
bulentevcan Dostum gerçekten kamera bu kadar leş mi ya?

Oyla:

musti2307

Kıdemli Üye
Kıdemli Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Mustafa AKIN
Cihazım
Mi8
Meslek
Satın Alma
Konular
14
Gün ışığında kamera güzel sorun yok , düşük ışıkta yazılımı yetersiz kalıyor bu yüzden g cam kullanmanızı öneririm gerçi gece modu geldi ama g cam her türlü daha iyi . Telefon 4 ay oldu bende , başlarda eşime aldım diye sorun etmiştim kamerası globalliği falan diye ama bu aralar gayet iyiyiz seviyorum telefonu .

Oyla:
Üst Alt