Rom Revolution OS - MiUI

Skorpi

Don't Worry, Be Happy :-)
Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Beğendim hocam , sadece yüklerken beklentiyi yüksek tutmamak lazım . Eu romun aynısı ne daha akıcı ne daha güçlü ikisi de çok iyi . Bir süre revos da kalacağım sanırım :D
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Ek bilgi : bazı artıları gördüm . Şöyle ki normalde globe-rom kullanıyorum , centerclock , vanced ve bazı modifikasyonları kurulu getiriyor diye ancak globerom ota güncellemesini eu rom olarak veriyor , güncellemeyi yüklendikten sonra globerom modifikasyonları kayboluyor.
Revos -> sistemi şöyle işliyormuş , miui yenilikleri + eu rom güncellemeleri . Globe rom eklentileri + miuipro boot ayarları hepsi içerisinde geliyor . Revos sistem güncellemesi yapınca modifikasyonlar kaybolmuyor . Bana biraz eu rom havasında global developer tecrübesi yaşattı bu yüzden sevdim . Miui romlarda custom kerneller genelde çöptür . Revosda vantomkernel güzel bayağı sevdim akıcılığı destekliyor. Tek eksiği miui'ı f2fs e formatlayamamak . O da olsa I/o programı tavan yapacak yeminle :D
Aradan biraz zaman geçti... Son durum nedir, kasma varmı, batarya performansı ne durumda vs...

Gesendet von meinem MI MAX 3 mit Tapatalk

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283

Wisenky

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
aldous
Cihazım
mi
Konular
23
Alayım bakalım

2 gündür miui romda f2fs destekleyen kernel kurmaya çalışıyordum( data ve cache de f2fs formatında ) . Sanırım başardım , şuan sadece günlük kullanımda nasıl artısı eksisi var onu test ediyorum isterseniz konu açayım siz de deneyin beğenirseniz mi max 3 kullananlara tavsiye edersiniz.

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
2 gündür miui romda f2fs destekleyen kernel kurmaya çalışıyordum( data ve cache de f2fs formatında ) . Sanırım başardım , şuan sadece günlük kullanımda nasıl artısı eksisi var onu test ediyorum isterseniz konu açayım siz de deneyin beğenirseniz mi max 3 kullananlara tavsiye edersiniz.
Teşekkürler hocam ama Kernel işi biraz sakat... Geliştiricisi kim, tecrübesi ne, hangi cihazlarla uyumlu vs konusunun dışında, özellikle Aosp bazlı CR larda bazen verimli olabiliyor... Miui bazlı CR lerde farklı kerneller deneyip de, tam randıman alamayan arkadaşlar olduğunu biliyorum... Ama siz cihazınızda verim alırsanız, tabiki konu açmanız da yarar var

Wisenky

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
aldous
Cihazım
mi
Konular
23
Teşekkürler hocam ama Kernel işi biraz sakat... Geliştiricisi kim, tecrübesi ne, hangi cihazlarla uyumlu vs konusunun dışında, özellikle Aosp bazlı CR larda bazen verimli olabiliyor... Miui bazlı CR lerde farklı kerneller deneyip de, tam randıman alamayan arkadaşlar olduğunu biliyorum... Ama siz cihazınızda verim alırsanız, tabiki konu açmanız da yarar var

Hepimiz test ediyoruz zaten hocam bunları göze alarak eu betadan ayrıldık :D Güzel bir şeyler yakalayabilirsek de paylaşıyoruz :$

Skorpi

Yönetici
Co-Admin
Premium Üye
MIUI Expert
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
Cumhur
Cihazım
Mi 11T Pro
Konular
283
Hepimiz test ediyoruz zaten hocam bunları göze alarak eu betadan ayrıldık :D Güzel bir şeyler yakalayabilirsek de paylaşıyoruz :$
Eninde sonunda EU Beta ya döneceksiniz diye buraya bir not düşmüş olayım o zaman

Wisenky

Usta Üye
Usta Üye
MIUI Sever
SMS Onaylı
Adım
aldous
Cihazım
mi
Konular
23
Eninde sonunda EU Beta ya döneceksiniz diye buraya bir not düşmüş olayım o zaman

:D:D:D
Mesajlar otomatik olarak birleştirildi:

Revos u beğendim hocam dönmeme ihtimalim var ilk defa :D

Üst Alt